main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Donice do salonu i ogrodowe: nowoczesne, designerskie | Salon meblowy Warszawa 9design

Blumentöpfe und Gehäuse

Anzahl der Produkte 17

Designerskie donice – funkcjonalna ozdoba do salonu i ogrodu

W każdym pomieszczeniu niezależnie od stylu aranżacyjnego najpiękniejszą ozdobą są żywe rośliny. Dodają one wnętrzu przytulności i sprawiają, że jest ono w pełni wykończone. Pozwalają także w nawet zimnych i minimalistycznych wnętrzach wprowadzić odrobinę natury. Do ich hodowli będziesz jednak potrzebował odpowiednich doniczek. Warto dobrze dobrać je do aranżacji, ponieważ tuż obok kwiatów będą ważnym dodatkiem dekoracyjnym.

W tej kategorii produktów znajdziesz duże donice nadające się do postawienia na ziemi. Świetnie sprawdzają się w hodowli wysokich i rozłożystych palm. Znajdziesz jednak także mniejsze designerskie donice, które będą pasować do każdego wnętrza. Możesz postawić je na komodzie, regale, półce czy odkrytym parapecie. Staną się oryginalną ozdobą i podkreślą styl pomieszczenia. Niektóre produkty wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania, które jednocześnie ułatwiają hodowlę roślin domowych.

Donice ogrodowe posłużą Ci z kolei do ozdoby terenu zielonego wokół domu. Możesz je postawić przy drzwiach lub schodach. Doniczki zewnętrzne odporne na warunki atmosferyczne upiększą także taras czy balkon. W tej kategorii znajdziesz produkty wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu dobierzesz ich kolor i fakturę do zaplanowanej aranżacji ogrodu.

Wykorzystaj duże donice ogrodowe w aranżacji posesji i tarasu

W ogrodzie i na tarasie największą ozdobą są żywe rośliny. Możesz je posadzić bezpośrednio w gruncie lub wykorzystać do ich hodowli duże donice. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku roślin o szczególnych wymaganiach. Donice ogrodowe pozwalają zagwarantować im odpowiednie podłoże i stanowisko. Ponadto rośliny te będziesz mógł osobno nawadniać i nawozić zgodnie z wymaganiami danego gatunku.

W tej kategorii znajdziesz doniczki cementowe, które doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie nowoczesnej aranżacji ogrodu. Materiał ten jest w pełni odporny na deszcz, mróz i promienie słoneczne. Doskonale będzie komponował się z betonowymi ścieżkami czy elewacją budynku. W naszym sklepie dostępna jest doniczka ogrodowa z oświetleniem. Dzięki niej możesz stworzyć przyjemną i dobrze oświetloną ścieżkę w ogrodzie lub dodatkowo rozjaśnić wejście do domu.

Doniczki miedziane również świetnie sprawdzą się na zewnątrz. One również odporne są na warunki atmosferyczne. Są stosunkowo mniejsze, dlatego najlepiej sprawdzają się w aranżacji tarasu czy balkonu. Możesz postawić je na stoliku, gdzie wraz z hodowanym kwiatem stanowić będą centralny element dekoracyjny. Doniczki miedziane doskonale prezentują się w zestawie. Dzięki różnej wielkości doniczek możesz stworzyć efektowną kompozycję, która będzie zachwycała domowników i gości.

Jak dobrać doniczki do salonu?

Doniczki do salonu mogą mieć najróżniejszą formę i wielkość. Ich właściwy dobór zależy od wolnego miejsca na podłodze lub na meblach. Weź pod uwagę również styl aranżacyjny swojego pomieszczenia. W tej kategorii produktów znajdziesz duże doniczki do salonu wykonane z lastryko, ceramiki czy miedzi. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca w pokoju – wybierz doniczki wiszące. Zawieszone pod sufitem nie zajmą dużo miejsca, a staną się piękną ozdobą całego pomieszczenia.

W salonie doniczki możesz postawić osobno na podłodze. Wówczas sprawdzą się modele na ozdobnych, drewnianych lub metalowych nogach. Innym sposobem prezentacji roślin są niewielkie zestawy doniczek np. z miedzi, które możesz poustawiać na większej komodzie czy regale z książkami. Spójny zestaw doniczek pozwoli Ci stworzyć ciekawe kompozycje i odpowiednio wyeksponować rośliny.

Przy wyborze doniczek zwróć uwagę, na styl aranżacyjny pomieszczenia. Niech razem z innymi dodatkami tworzą spójny wystrój. Miedziane doniczki doskonale będą pasowały do wnętrza industrialnego czy minimalistycznego. Z kolei modele wykonane z lastriko i doskonale imitujące naturalny kamień lub drewniane uzupełnią wnętrza skandynawskie. W tradycyjnych aranżacjach najlepiej zaprezentują się doniczki cementowe lub gliniane.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą ozdób ściennych.

pixelpixelpixelpixel