main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Laternen | DEKOBELEUCHTUNG | Accessoires od najlepszych marek | Salon meblowy Warszawa 9design

Laternen

Anzahl der Produkte 1

Bardzo częstym wyborem do wnętrz mieszkalnych są rozmaite świeczniki. Nie zawsze jednak sprawdzają się dobrze, choćby ze względu na to, że płomień świecy jest otwarty. To może stanowić zagrożenie w przypadku, gdy w domu są małe dzieci albo zwierzęta, na przykład koty. Wówczas lepszym wyborem będą rozmaite latarenki i lampiony. Prezentują się one niezwykle stylowo bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane czy w jakiej formie są dostępne. Mogą stanowić zarówno zastępstwo dla źródeł sztucznego światła, jak i po prostu uzupełnienie wystroju pomieszczenia.

Latarenki w salonie powinny spełniać kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim muszą pasować do wystroju wnętrza, aby stanowiły spójną całość, którą doceni każdy gość. Dodatkowo latarenki do salonu muszą też być odpowiednio zabezpieczone przed ryzykiem wzniecenia pożaru. Wynika to zwykle z ich budowy. Z tego powodu dostępne są produkty wykonane na przykład z rattanu – wewnątrz znajduje się szklany klosz, który zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

Bez względu na charakter i wygląd latarenki powinny być uzupełnione o dopasowane świeczki. Mogą być przygotowane do uniwersalnego zastosowania – w takim przypadku można do wnętrza włożyć dowolną, wybraną świeczkę. W przeciwnym przypadku są stworzone specjalnie z myślą o konkretnym rodzaju świeczki. Zwykle jest to tak zwany tealight, czyli mała, płaska świeczka odporna na przewrócenie.

Wszystkie dostępne lampiony są przygotowane w stylach obecnie modnych. Bez trudu można dobrać coś idealnego do wystroju rustykalnego, na przykład wspomniane latarenki do salonu wykonane z rattanu. Dostępne są również produkty przypominające wyglądem standardowe latarenki, czyli takie przygotowane ze szklanymi ścianami, na metalowej konstrukcji. Można je zarówno powiesić, jak i stawiać, co sprawia, że będą doskonałym elementem wystroju na taras, do oranżerii, ogrodu, ale również właśnie do salonu. Wszystkie latarenki w salonie dobranym pod względem stylu aranżacji będą prezentowały się atrakcyjnie i przyciągną spojrzenia gości, ciesząc ich oczy.

pixelpixelpixelpixel