main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
9design Collection - ekskluzywna kolekcja made in Poland | 9design Magazine
Poznaj markę

9design Collection - ekskluzywna kolekcja made in Poland

styl etno we wnętrzu 01
Nie jest tajemnicą, że lubimy piękne wnętrza. To właśnie z pasji do designerskich, unikatowych przedmiotów oraz chęci kreowania wyjątkowych aranżacji zrodził się pomysł na stworzenie internetowego salonu meblowego, a z czasem także showroomu stacjonarnego w Warszawie. Naszą misją jest inspirowanie do zmian we wnętrzach i pokazywanie ciekawych rozwiązań oraz pomysłów na urządzanie domowych przestrzeni. Za cel obraliśmy sobie kreowanie wnętrz, które będą przytulnym azylem i osobistą przestrzenią, do której chce się wracać, szukając spokoju i wytchnienia.

styl etno we wnętrzu 01

Wzornictwo - nasza miłość

Design to coś więcej niż tylko zwykły przedmiot - dla nas to także całościowe doświadczenie związane z jego użytkowaniem. Wierzymy, że otaczanie się pięknymi, dobrze zaprojektowanymi rzeczami daje poczucie szczęścia i nastraja pozytywnie do świata. Dlatego tworzymy przedmioty, które sami chcielibyśmy posiadać. Żaden z elementów kolekcji 9design Collection nie jest przypadkowy - to starannie wyselekcjonowane meble, lampy i dodatki, wykonane z najlepszych jakościowo materiałów i stworzone w oparciu o estetyczne wymagania naszych Klientów. Staramy się projektować przedmioty, które są nie tylko funkcjonalne, lecz także cieszą oko i przykuwają uwagę wyszukanym designem. Tak powstała m.in. seria sof tapicerowanych Modena, do stworzenia której zainspirował nas klimat lat 50' ubiegłego wieku. Nasi projektanci przenosząc się myślami do Nowego Jorku z lat 50', stworzyli ponadczasowy model, który stanowi nowoczesną wariację na temat wzornictwa tamtej dekady. Więcej możecie dowiedzieć się o nim z filmu na naszym kanale na Youtube.
styl etno we wnętrzu 01

Z naturą za pan brat

Świadomość dotycząca zanieczyszczenia środowiska rośnie z dnia na dzień. To problem, którego nie sposób dziś ignorować, tym bardziej, że dotyczy każdego z nas. Nie umyka też uwadze producentów mebli i dodatków do wnętrz, którzy coraz częściej skłaniają się ku naturalnym materiałom, takim jak m.in. drewno, kamień, wiklina, bambus, szkło. I my postanowiliśmy pójść tym tropem, nawiązując współpracę z polskim producentem mebli drewnianych - marką Selfia. Owocem naszych wspólnych działań stała się kolekcja Bold, wykonana w stu procentach z naturalnych surowców, wykorzystująca najnowsze technologie i wieloletnie doświadczenie w rzemiośle stolarskim. Motywem przewodnim kolekcji stało się drewno - naturalny i niepowtarzalny materiał, który urzeka swoim szlachetnym, ponadczasowym wyglądem. W kolekcji znalazły się stół, stoliki kawowe, szafka i konsola. Całość możecie obejrzeć w filmie na naszym kanale na Youtube.
styl etno we wnętrzu 01

Dobry design na co dzień

Jesteśmy zdania, że każdy z nas zasługuje na to, żeby otaczać się na co dzień dobrym designem. Naszym Klientom proponujemy odważne wzornictwo, inspirowane znanymi klasykami światowego designu, charakteryzujące się w równym stopniu walorami estetycznymi, jak i użytkowymi. Prawdziwą perełką kolekcji 9design Collection jest lustro Window z geometryczną ramą, składającą się z kwadratów i prostokątów. Tym projektem udowodniliśmy, że dobry design potrafi zachwycić ciekawą formą, najwyższą jakością i drobiazgowym wykonaniem. Najważniejsze jest jednak to, że się nie starzeje - zawsze przetrwa próbę czasu i okaże się inwestycją na lata, niezależnie od sezonowych trendów. Innym projektem, z którego jesteśmy niezwykle dumni jest zestaw stolików, który jest niczym biżuteria dla wnętrza - stanowi ozdobne zwieńczenie aranżacji.
styl etno we wnętrzu 01

Diabeł tkwi w szczegółach

Dobrze zaprojektowane wnętrze to takie, które zostało starannie przemyślane i dopieszczone w każdym szczególe. Idealnym sposobem na podkreślenie aranżacji salonu, sypialni lub przedpokoju są tekstylia. Tworząc naszą serię poduszek, zadbaliśmy o to, by każda z nich prezentowała się dobrze samodzielnie, jak i w komplecie. Kolekcja 9design Collection obejmuje modele jednokolorowe oraz zdobione przeróżnymi nadrukami, z których można tworzyć dowolne kompozycje. Chcieliśmy tym samym pokazać, że aranżacji wnętrz nie warto traktować zbyt serio, tylko jako zabawę, ponieważ to właśnie wtedy powstają najciekawsze efekty.
styl etno we wnętrzu 01

Autentyczność - trend na miarę XXI wieku

Wnętrzarskie trendy w ostatnich latach zmieniają się jak w kalejdoskopie - ich ilość potrafi przyprawić o zawrót głowy. Magazyny wnętrzarskie, blogi i profile w mediach społecznościowych co rusz serwują nam kolejne propozycje modnych aranżacji. W gąszczu tak wielu tendencji nietrudno jest się zatracić, rezygnując ze swojego stylu i dotychczasowych upodobań. Trendem, który prezentuje z goła odmienne podejście jest styl wabi-sabi, który stanowi ukłon w stronę przytulności, autentyczności i domowego ciepła. To propozycja dla tych, którzy są zmęczeni nadmiarem kolorów, wzorów i przedmiotów wokół siebie. Styl wabi-sabi jest pełen prostych i minimalistycznych form. Bazuje na naturalnych materiałach, neutralnych barwach (beżu, brązu, bieli, szarości), przedmiotach z historią i rzemiośle. Dopuszcza pewne niedoskonałości na meblach (rysy, drobne ubytki, pęknięcia), które mają być pochwałą niedoskonałości i oznaką poszanowania dla upływającego czasu. Musimy przyznać, że jest to trend, któremu absolutnie się poddaliśmy - wspólnie z naszymi Klientami chcemy kreować wnętrza o indywidualnym charakterze, które będą nie tylko pięknie się prezentować, lecz także odpowiadać potrzebom, pasjom oraz stylowi życia ich użytkownikom. Nasza oferta stale poszerza się o kolejne meble i dodatki z możliwością personalizacji, a to z kolei sprawia, że to nie my, lecz nasi Klienci decydują o ich ostatecznym wyglądzie.

W szaleństwie jest metoda

Tworząc naszą kolekcję, nie zapomnieliśmy też o miłośnikach oryginalnych, ekstrawaganckich wnętrz. Jednym ze styli, który powstał jako przeciwaga dla minimalizmu i wabi-sabi jest eklektyzm. I choć na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z nadmiarem przedmiotów i przepychem, nasi projektanci udowodnili, że nie brak mu przy tym także klasy. Nowoczesne wydanie stylu eklektycznego ujmuje elegancją i wytwornością. Jest pełne nieoczywistych połączeń i kontrastów. W eklektycznym stylu stare spotyka się z nowym, jasne z ciemnym, a klasyka z awangardą. To propozycja dla tych, którzy nie lubią podążać za sztywnymi ramami, a w aranżacji wnętrz kieruję się swoją intuicją. Nasza wyobraźnia nie zna granic - puszczając czasami wodze swojej fantazji, możemy tworzyć niezwykle interesujące aranżacje.
Trendy we wnętrzach zmieniają się z prędkością, za którą trudno nadążyć, dlatego oprócz bycia z nimi na bieżąco, staramy się je także samodzielnie interpretować, wybierać z nich najciekawsze elementy i nadawać im ponadczasowy charakter. W ten sposób powstają nasze kolekcje mebli i dodatków, które stanowią świeże spojrzenie na współczesny design. Po więcej inspiracji zapraszamy na kanał 9design na Youtube.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixelpixelpixelpixel