main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Lustra okrągłe dekoracyjne w drewnianej ramie do salonu i łazienki | salon meblowy 9design Warszawa

Lustra okrągłe

Liczba produktów 33

Wyposaż swoje wnętrze w nowoczesne lustro okrągłe

Lustra okrągłe najczęściej kojarzą się z wyposażeniem łazienki. Bardzo często spotykane są także podręczne lustra stojące służące np. do robienia makijażu. Jednak wielu dekoratorów wnętrz docenia potencjał, jaki kryje się w okrągłych lustrach. Ich obecność w pomieszczeniu może wyraźnie podkreślić aranżację wnętrza. Z kolei ich kształt świetnie kontrastuje do pionowych linii okien i drzwi. Lustra okrągłe sprawdzą się nie tylko w pokojach, w których przeważają obłe kształty.

W tej kategorii produktów znajdziesz lustra okrągłe. Różnią się od siebie średnicą. Możesz wybrać modele zajmujące większą część ściany lub stanowiące jedynie niewielki element dekoracyjny, który wraz z obrazkami lub ozdobnymi rozetami będzie tworzył oryginalną kompozycję. Świetne efekty przynoszą także zestawy małych luster, które razem tworzą dekorację ścienną idealną do salonu.

Lustra okrągłe z tej kategorii różnią się przede wszystkim designem. Znajdziesz wśród nich wiele inspiracji nowoczesnymi stylami aranżacyjnymi lub autorskimi rozwiązaniami, które tworzą lustra okrągłe przełamujące utarte schematy. Każde lustro okrągłe doskonale spełni funkcje praktyczne i estetyczne we wnętrzu, w którym zostało powieszone. Najważniejsze, aby jak najlepiej dobrać lustro okrągłe do pomieszczenia zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji.

Lustra okrągłe do nowoczesnych aranżacji

Jaki styl reprezentują lustra okrągłe zgromadzone w tej kategorii? Każdy z nich ma swój unikatowy design, który dobrze wykorzystany może podkreślić nowoczesną aranżację pomieszczenia. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonana jest rama. W kategorii tej znajdziesz drewniane, lustra okrągłe wprost stworzone do aranżacji skandynawskich. Naturalne drewno czy trawa będą dobrze prezentowały się także w pomieszczeniach eko czy boho. W tym ostatnim jednak postaw na ozdobniejsze modele.

Oprócz drewna częstym materiałem wykorzystywanym do produkcji ram okrągłych luster jest metal. Jest on niezwykle plastyczny, dzięki czemu metalowe lustra okrągłe często zdobią fantazyjne ramy, których próżno szukać przy tradycyjnych modelach. Pokryte czarną farbą świetnie sprawdzą się w industrialnej łazience czy salonie. Z kolei malowane na złoto mogą stać się ważnym elementem sypialni glamour.

Lustra okrągłe, jakie znajdziesz w naszym sklepie mają ramy z materiałów takich jak rattan czy trawa mendong. Wyobraźnia projektantów, np. KARE Design czy GieraDesign pozwala także na niekonwencjonalne wykorzystanie drewna, które ułożone z niewielkich płytek tworzy efekt kamiennej posadzki. Ciekawy efekt daje również obszerna rama wokół okrągłej tafli lustra wykonana z liny. Dobrze przyjęło się także lustro okrągłe na pasku, które świetnie prezentuje się w minimalistycznych wystrojach. Ogrom pomysłów i materiałów użytych do stworzenia tych produktów pozwoli Ci dobrać lustro okrągłe pasujące do każdego pomieszczenia w domu niezależnie od wybranego stylu aranżacyjnego.

Gdzie warto zawiesić okrągłe lustra?

W łazience z pewnością przyda Ci się lustro okrągłe. Świetnym wyborem jest właśnie model z okrągłą taflą. W aranżacjach łazienek często dominują obłe kształty armatury i ceramiki. Ułatwiają one relaks w przeciwieństwie do ostrych i agresywnych kształtów. W łazienkach w stylu SPA wręcz dąży się do dominacji tego typu wykończenia. W takich aranżacjach okrągłe lustra łazienkowe doskonale się sprawdzą. Warto wziąć pod uwagę trudne warunki tego pomieszczenia związane z utrzymującą się dużą wilgotnością. Najlepsze będą lustra okrągłe pozbawione ramy lub odpowiednio zabezpieczone przed wodą np. przez proces malowania proszkowego w przypadku metalu.

Dekoracyjne lustra okrągłe do salonu

Jednak lustra okrągłe świetnie sprawdzą się np. w salonie. Tam będą spełniały głównie funkcję dekoracyjną, więc możesz pozwolić sobie na odważniejsze i ozdobniejsze modele wykonane z najróżniejszych materiałów. Doskonałym pomysłem może być właśnie zestaw mniejszych luster.

Z kolei w sypialni i pokoju lustro okrągłe na pewno doda uroku całemu pomieszczeniu, ale także pozwoli Ci skontrolować swój wygląd. Większej średnicy lustro obejmujące dużą część sylwetki jest to dobre wyposażenie do mniejszych pomieszczeń. Pozwoli Ci nieco wizualnie powiększyć pomieszczenie.

pixelpixelpixelpixel