main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Lustra do salonu | 9design

Lustra do salonu

Liczba produktów 21

Lustro do salonu – niebanalna ozdoba wnętrza

Poszukując ozdoby ściennej do salonu, często zapominamy o dekoracyjnym potencjale luster. Swoje poszukiwania ograniczamy do ozdobnej sztukaterii, innych materiałów wykończeniowych, tapet, a przede wszystkim obrazów i plakatów. A dlaczego nie wykorzystać do stworzenia oryginalnego wystroju wnętrza właśnie luster? W niektórych stylach aranżacyjnych lustro na ścianie jest wręcz obowiązkowe, w innych pozwolą Ci odnaleźć nowe inspiracje i nietypowe odsłony utartych już konwencji wnętrzarskich.

W tej kategorii znajdziesz lustra do salonu o oryginalnym designie, które zachwycają pomysłem i wykonaniem. Możesz liczyć na najwyższą jakość przedmiotów użytkowych, które jednocześnie spełniają ważną funkcję dekoracyjną. Ogromna ilość form, kolorów i materiałów wykonania sprawi, że lustro w salonie całkiem odmieni wygląd pomieszczenia. Możesz wybierać spośród obszernych luster prostokątnych, które jednocześnie pozwolą Ci powiększyć pomieszczenie. Możesz skorzystać także z zestawów okrągłych luster, które są gotową dekoracją ścienną do zawieszenia na pustej ścianie w salonie. Sprawdź, jaki efekt osiągniesz, zawieszając lustra w salonie.

Ciekawy design i wysokiej jakości wykonanie

Okrągłe lustro z cienką metalową ramą nie byłoby niczym wyjątkowym, gdyby nie kolorowe mazy zdobiące jego taflę. Doskonale imituje to rozlane akwarele na powierzchni wody. Lustro takie doskonale sprawdzi się w nowoczesnych salonach, w których motyw kolorowych palet i zestawów barw powtarza się na innych dekoracjach. Abstrakcyjne, rozmazane formy przypadną do gustu osobom lubiącym salon z oryginalnym wystrojem.

W eleganckich i stonowanych pomieszczeniach lepszym wyborem będą tradycyjne lustra prostokątne w drewnianej ramie. Warto jednak zastanowić się nad kolorem ramy, bowiem pod tym względem obowiązuje dość duża swoboda. Lustro prostokątne w białej ramie jest uniwersalnym elementem dekoracyjnym, które sprawdzi się w wielu wystrojach i mniejszych pomieszczeniach. Duże lustro powieszone naprzeciwko okna rozświetli wnętrze światłem słonecznym i optycznie powiększy wnętrze.

Do odważniejszych i bardziej zdecydowanych aranżacji lepiej wybrać lustra z metalową ramą, której fantazyjny kształt doskonale podkreśli charakter pomieszczenia. Wiele okrągłych luster ma ramy, których próżno szukać przy prostokątnych modelach. Kształt ten pozwala wydobyć o wiele więcej z plastycznego metalu, drewna czy trawy niż elegancki i ponadczasowy prostokąt. Zatem jeśli szukasz oryginalnej ozdoby wnętrza, koniecznie zerknij na okrągłe lustra z ramą w kształcie promieni słonecznych, ozdabianych kolorowymi płytkami, kawałkami drewna czy frędzlami z trawy.

Gdzie powiesić lustro?

Lustra są ważnym elementem stylu glamour. W tych luksusowych wnętrzach miesza się blichtr z elegancją, a lustra nadają im upragnionej iluzoryczności. W salonie glamour można poczuć się jak w bajce, jak gwiazda z hollywoodzkiego czerwonego dywanu. Choć styl ten opiera się na dużej ilości zdobień, złotych dodatków i błyszczących kryształów, to jednak warto zachować w nich umiar, który pozwoli stworzyć wnętrze wytworne i eleganckie, a nie kiczowate. W zależności od pomysłu możesz wykorzystać w salonie glamour zarówno prostokątne eleganckie lustro w białej ramie, jak i okrągłe ze złotą ramą stworzoną z błyszczących kamyków. Świetnie będzie wyglądało nad stołem czy komodą.

Lustra z tej kategorii pozwolą Ci jednak podkreślić styl także innych aranżacji np. industrialnych. W takim wnętrzu ciekawą ozdobą może stać się prostokątne lustro o minimalistycznej, metalowej ramie. Największą jednak jego ozdobą jest postarzana tafla, która nada wnętrzu pożądanej surowości i zastąpi niejeden obraz. Inne dodatki na ścianę będą niepotrzebne.

Salon z lustrem w stylu eklektycznym pozwala na wykorzystanie wielu modelu. Dobrze będą wyglądały zarówno okrągłe lustra o barwionej tafli, jak i te z ozdobną metalową ramą w kształcie promieni słonecznych. Sprawdzą się także lustra o dużej powierzchni imitujące okna zawieszone pomiędzy kanapą a komodą. Z kolei aranżacje w stylu boho nie może zabraknąć okrągłego lustra z ramą wykonaną z trawy lub drewna.

pixelpixelpixelpixel