main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Tapety ścienne do salonu ozdobne | salon 9design Warszawa i sklep online

TAPETY

Liczba produktów 14

Wybierz modne tapety do pokoju

Tapeta ścienna jest znanym od wieków sposobem wykańczania wnętrz. Już w XVI wieku zdobiła ściany pałaców i dworów, imitując na papierze drogie materiały. Popularność tapet ściennych spowodowała, że szybko zagościły także w wiejskich chatach. Papier zaczęto dekorować najróżniejszymi obrazami, a każda epoka pozostawiała nich swój charakterystyczny ślad. Także dziś tapeta ścienna jest często wykorzystywana do dekoracji pokojów. Papierowe tapety na ściany zostały jednak zastąpione trwalszymi materiałami.

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę tapet na ścianę z podkładem flizelinowym lub winylowe, które doskonale pokrywają każde ściany, nawet te z pęknięciami czy niedoskonałościami, maskując wszystkie ubytki. Cechują się także odpornością na zmywanie, ale przede wszystkim oryginalnymi wzorami. Naklejanie tych tapet na ściany pozwoli Ci szybko przeprowadzić metamorfozę wnętrza i nadać mu nietuzinkowego wyglądu.

W kategorii tej znajdziesz tapety na ścianę w geometryczne wzory, które świetnie będą zdobiły pokój dzienny w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Znajdziesz wśród nich także klasyczne tapety na ścianę inspirowane barokowymi wnętrzami w abstrakcyjne bądź florystyczne motywy. Dostępne są także tapety jednobarwne, których największą ozdobą jest delikatna struktura. Doskonale nadają się do każdego pomieszczenia, gwarantując idealne tło dla odważniejszych dodatków i ozdobnego wyposażenia. Motyw zwierząt na tapecie odnajdzie się w pokoju dziecięcym.

Tapety ścienne – wykończenie ścian lub alternatywa dla dekoracji ściennych

Ozdobne tapety do salonu i fototapety oprócz swoich dużych walorów estetycznych są niezwykle praktycznym wykończeniem ścian. Produkty na flizelinie bardzo łatwo przykleja się do ścian. Nie musisz wcześniej wyrównywać ich gipsówką, ponieważ miękki podkład doskonale wyrówna drobne niedoskonałości, dzięki czemu staną się niewidoczne. Tapety dostępne w naszym sklepie są odporne na czyszczenie, zatem z łatwością utrzymasz ich nienaganny wygląd przez długi czas. Możesz je kłaść w pomieszczeniach reprezentatywnych, ale także w kuchni.

Modne i dekoracyjne tapety do salonu czy sypialni przede wszystkim jednak ozdabiają ściany. Możesz położyć je na całej powierzchni ścian w pomieszczeniu i zapomnieć o malowaniu, tynkowaniu czy tworzeniu drewnianej boazerii. Dzięki tapetom możesz wykończyć remontowany pokój lub całkiem odmienić już skończony. Wystarczy, że wybierzesz tapetę o fantazyjnym wzorze, a Twój pokój odmieni się nie do poznania.

Tapety nie muszą jednak wypełniać wszystkich ścian. Możesz je potraktować jako ścienne dekoracje. Pas ozdobnej tapety w różne wzory tuż obok drzwi czy szafy może nadać wnętrzu pazura lub podkreślić wybrany styl aranżacji.

Tapeta ścienna może pokrywać jedynie górną część powierzchni, która zazwyczaj jest odsłonięta. Z kolei dół oddzielony dekoracyjną sztukaterią wypełnij ciemną farbą. W ten sposób uzyskasz nowoczesną lamperię. Tapety do sypialni w końcu świetnie zastąpią Ci obraz na ścianie. Wystarczy, że wypełnisz nimi ramy utworzone z listew naściennych.

Tapety na ścianę do pokoju, salonu lub biura

Każde pomieszczenie będzie idealne do tego, aby wykorzystać w aranżacji tapety na ścianie. Duża liczba wzorów zwiększa ich zastosowanie. Możesz nimi wykończyć salon, sypialnię czy domowe biuro. Modne tapety do sypialni utrzymane są w spokojnych barwach. Jeśli chcesz nimi pokryć całą powierzchnię ścian, wybierz modele jednobarwne lub w pasy. Świetnie będą również pasować produkty w ozdobne motywy roślinne.

Tapety do salonu mogą mieć już odważniejsze wzory. W industrialnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się tapety zdobione geometrycznymi wzorami utrzymane w ciemnej kolorystyce. Z kolei w skandynawskim salonie świetnie sprawdzą się szare jednobarwne tapety lub z delikatną strukturą. Wnętrza glamour doskonale uzupełniają modele złote lub czarne w abstrakcyjne wzory.

Tapety dekoracyjne i fototapety możesz wykorzystać także w miejscach publicznych. Gabinety, lokale gastronomiczne czy hotele są równie dobrymi miejscami na tego rodzaju wykończenie co dom. W nich również stworzysz ciekawą aranżację, w której Twoi goście będą się dobrze czuć i z chęcią do Ciebie wrócą. Ekskluzywne tapety zdobiące recepcje doskonale podkreślą charakter i klasę hotelu czy restauracji.

Szukasz pomysłów na ozdobienie ściań w Twoich domu? W takim razie sprawdź również naszą ofertę ozdób ściennych.

pixelpixelpixelpixel