main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Be Pure. Jakie meble i dodatki oddadzą czystą formę minimalistycznego wnętrza? | 9design Magazine
Inspiracje

Be Pure. Jakie meble i dodatki oddadzą czystą formę minimalistycznego wnętrza?

To styl, który pomimo zmienności trendów, wyrzucanych z obiegu z prędkością światła, przetrwał próbę czasu. Jest szalenie pożądany, ponieważ stanowi przeciwwagę dla współczesnego, żyjącego w pędzie i pragnieniu posiadania, świata. Zasada „mniej znaczy więcej” jest kuszącą alternatywą dla rozbuchanego konsumpcjonizmu. Minimalizm, bo o nim mowa, jest prosty, ponadczasowy, pełen harmonii, ładu i porządku. Namawiamy – „be pure” – i  jednocześnie podpowiadamy, jakie meble i dodatki oddadzą czystą formę minimalistycznego wnętrza!
 
Minimalistyczne stoły nowoczesne – prostota rządzi!
Wydawałoby się, że styl minimalistyczny we wnętrzu jest na tyle prosty, że aż banalny. Tu aktywizują się przeciwnicy, którzy retorycznie pytają – co może być niezwykłego w meblach czy dodatkach bez żadnych ozdobników i nadzwyczajnych kształtów? Minimalizm to cała filozofia, dlatego warto zgłębić jego ideę, zanim bezpowrotnie się do niego uprzedzimy. Okazuje się bowiem, że wybór standardowego wyposażenia wnętrz takiego jak, m.in. stoły nowoczesne może okazać się niełatwym zadaniem, jeśli mamy sprecyzowane oczekiwania. Ciekawym odzwierciedleniem uniwersalności, są stoły nowoczesne firmy Zuiver. Niektóre  modele wyróżniają się ponadczasową, okrągłą i uporządkowaną formą. Wśród nich można spotkać, np. biały stolik Shiny Liz czy czarny stolik Bistro Metsu. Tonacje kolorystyczne tych produktów są nieśmiertelne - czerń i biel doskonale bowiem odnajduje się w minimalistycznym wnętrzu. Niemniej jednak stoły nowoczesne Zuiver są bez wątpienia oryginalne. Wystarczy zwrócić uwagę na połyskujące wykończenie blatu, czy jego lekko wklęśniętą górę, subtelnie nawiązującą do dużego talerza, na którym znajduje się smaczny posiłek. To właśnie kunszt firmy Zuiver - prostota przepleciona charakterystycznymi detalami świetnie współgra z minimalistyczną aranżacją wnętrza.
 
Coś więcej niż krzesła – oryginalna nuta funkcjonalności!
Obok pełnego harmonii stołu dumnie prężą się krzesła nowoczesne. Ich wybór należy starannie przemyśleć. Dobrze, jeśli stół tworzy z krzesłami harmonijną kompozycję. Nie oznacza to jednak, że muszą pochodzić z tej samej serii. Wystarczy znaleźć jeden punkt wspólny, np. kolor, formę, czy materiał. Inspirujące propozycje podsuwa firma HK Living, która odnalazła złoty środek pomiędzy funkcjonalnością, komfortem a ponadczasowym stylem. Wśród proponowanych modeli znalazły się kunsztowne krzesła nowoczesne, m.in. czarne krzesło do jadalni RIB, piaskowe krzesło do jadalni Velvet czy też różowe krzesło do jadalni Velvet. Tu po raz kolejny prostota formy HK Living wysunęła się na pierwszy plan. Niemniej jednak została ona przełamana materiałem w stylu glamour – aksamitem oraz stonowanymi, niespotykanymi w minimalistycznej przestrzeni, kolorami, np. piaskowym lub różowym. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że krzesła nowoczesne doskonale komponują się z nazwą „be pure”!

 Lustereczko powiedz przecie...
W naszej opowieści lustra nie tylko chętnie odpowiedzą na wszystkie pytani, ale także udowodnią, iż ponadczasowa prostota w aranżacji wnętrz zdaje egzamin na szóstkę z plusem! Na plan pierwszy jednak wysuwa się sama funkcjonalność. Lustra bowiem, w zależności od wyboru modelu, spełniają kilka funkcji: powiększają przestrzeń, rozświetlają pomieszczenie i, co najważniejsze, pozwalają nam zweryfikować staranność makijażu oraz ubioru. Ponadto, minimalistyczne lustra są wyjątkowo wdzięczną dekoracją. Jeśli cenisz ponad wszystko prostotę, postaw na modele z delikatną oprawą, np. srebrne lustro MM Darwin czy lustro MM Wilora. Dla zwolenników aktualnie obowiązujących trendów, którzy pragną połączyć minimalizm z nutą awangardy, polecamy np. lustro Sedsa czy lustro Crudo.
 
Perła salonu – minimalistyczny stolik kawowy
Stolik kawowy to centrum wypoczynkowej części salonu. Bardzo często skupia na sobie uwagę, jest doskonałym dopełnieniem całości, nawiązuje dialog z ustawionymi w pobliżu sofami i fotelami. Ze względu na swoje wysublimowane nuty, może także wtopić się w tło niczym tajny agent specjalny, tym samym kreując doskonałe dopełnienie części wypoczynkowej. Jeśli do minimalistycznej przestrzeni pragniesz zaprosić przytulne meble w stylu skandynawskim, to postaw np. na stolik kawowy Kintea Interior Space. Pamiętaj, że ten model sprawdzi się w mniejszej przestrzeni, w której znajduje się np. dwuosobowa sofa. Dla większych części wypoczynkowych, np. dla dwóch kanap znajdujących się po przeciwległych stronach pokoju lub bardzo dużego narożnika, polecane są zestawy, np. zestaw 3 stolików Kintea Interior Space. Modele różnej wielkości, zaskakują mnogością rozwiązań. To tylko kolejny dowód na to, iż minimalizm również może wyróżniać się pięćdziesięcioma twarzami niezwykłości.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixel