main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
DCS.studio

DCS.studio

DCS.studio

Miasto: Józefosław

O pracowni: Nazywam się Basia Jasicka i jestem architektem. Własną pracownię wnętrz (obecnie pod nazwą DCS.studio) prowadzę od 13 lat. Doświadczenie w projektowaniu zdobywałam w Polsce oraz Australii. Marzę o tym, żeby wszyscy mieli szansę mieszkać pięknie i wygodnie. Uwielbiam mieszać style, zestawiać nowe ze starym, luksusowe rozwiązania z ekonomicznymi, projektować funkcjonalne przestrzenie z „duszą”. Prywatnie – joginka, fanka jazzu i baletu współczesnego, stylu art deco, butikowych hoteli, designerskich lamp i plakatów, fotografii, kuchni japońskiej i ciężkiego, australijskiego czerwonego wina oraz kolekcjonerka wydań „Małego Księcia” w różnych językach świata. Projektowanie to moja ukochana praca, a piękne wnętrza – największa pasja, którą chcę się dzielić z innymi, dlatego w 2020 roku założyłam blog o urządzaniu wnętrz #Urządź się Komfortowo, do którego śledzenia (również na Instagramie i Facebooku) serdecznie zapraszam!

Apartament na warszawskim Mokotowie

Ten ponad 100 metrowy apartament mieści się przy ulicy Chocimskiej w Warszawie w eleganckiej plombie w stylu nawiązującym do sąsiadujących odrestaurowanych kamienic.Projekt zakładał rearanżację układu funkcjonalnego. Klientka zrezygnowała z jednego pokoju na rzecz dużej, otwartej przestrzeni dziennej, którą oddzielono od komunikacji bryłą zabudowy meblowej z podłużnym biokominkiem oraz telewizorem. Zaprojektowany układ ścian sprawił, że łazienka, toaleta i pralnia stały się wygodniejsze w użytkowaniu. Przebudowa przestrzeni pomiędzy sypialnią, a gabinetem, dała możliwość stworzenia pojemnej garderoby.

Projekt wnętrza łączy rozwiązania klasyczne, nawiązujące do stylu kamienicy, z elementami współczesnymi. Delikatne naścienne sztukaterie, dębowy chevron na posadzce, kamień i fazowane, ułożone w karo tafle lustra zestawiono z nowoczesnymi zabudowami meblowymi o delikatnym w dotyku wykończeniu soft touch i szczotkowanym fornirze, a także z detalami i wyposażeniem z mosiądzu.

Wnętrze apartamentu zaprojektowano w ciepłych szarościach, beżach i brązach. Przełamano je akcentami kolorystycznymi na poduszkach oraz mocnymi - grafitu i czerni. Przytulności wnętrzu dodają białe, drewniane żaluzje, tkaniny oraz drewno użyte w wykończeniu mebli.

Projekt wnętrz: Barbara Jasicka
Stylizacja: Ewelina Piskorz
Fotografie: Piotr Szafarczyk

pixelpixelpixelpixel