main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Hilight design

Hilight design

hilight.design

Miasto: Kraków / Warszawa

O pracowni: hilight.design to nowoczesne studio projektowe specjalizujące się w projektowaniu, aranżacji i realizacji projektów wnętrzarskich. Naszym celem jest kreatywne łączenie funkcjonalności i wygody w domach, mieszkaniach czy lokalach użytkowych. W naszej pracy staramy się zapewnić wyjątkowy styl i wysoką jakosć.

Minimalistyczny apartament w Warszawie

Hilight 01

Projekt powstał dla 3-osobowej rodziny - małżeństwa z jednym dzieckiem. Klienci oczekiwali wnętrza nowoczesnego i minimalistycznego, preferowane były takie kolory, jak odcienie bieli, szarości i zielenie. Mieszkanie na pewno miało być bardzo jasne, łatwe w utrzymaniu czystości i z użyciem dobrej jakości materiałów. Wszystkie oczekiwania właścicieli zostały uwzględnione przy tworzeniu koncepcji. Udało się także zrealizować kilka śmiałych pomysłów pracowni, które pojawiły się na etapie koncepcji, m.in. "żywa" zielona ściana i bardzo minimalistyczna "wisząca" konstrukcja wyspy.

Hilight 02
Hilight 03

Niebanalny dom w Krakowie

Najważniejsze przestrzenie domu, jak strefa dzienna czy kuchnia na parterze to mnóstwo ciepła i przyjemnych barw. Jasna drewniana podłoga idealnie koresponduje z delikatnymi cementowymi szarościami i nieco wyraźniejszym drewnem wykorzystanym do zabudowy i stolarki w kuchni. Uwagę zwracają także sufit w kuchni oraz miękkie przejścia między strefami. Korytarz został zaprojektowany w mocnej betonowej tonacji, ocieplonej drewnem i ciepłym światłem LED-ów osadzonych m.in. w ścianach. Strefa dzienna natomiast to niezwykle wygodna, rozłożysta sofa i wykorzystane wszędzie dookoła mocne odcienie szarego betonu, który został ożywiony zielenią i światłem.

Hilight 04
Hilight 05
Hilight 06
Hilight 07
pixelpixelpixelpixel