main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Jak urządzić taras i balkon? Trendy 2021 | 9design Magazine
Trendy

Jak urządzić taras i balkon? Trendy 2021


Wiosna w tym roku nie rozpieszcza. Tegoroczny kwiecień zapisał się jako najzimniejszy od 24 lat. Wszyscy jesteśmy już chyba spragnieni słońca, ciepła i wypoczynku na łonie natury. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak wierzyć, że lada moment nadejdzie prawdziwa wiosna i ponownie rozpieści nas promieniami słońca oraz wysokimi temperaturami. Wypatrując cieplejszych dni, możemy zacząć planować aranżację balkonu, tarasu lub ogrodu.

Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu, to przychodzimy do Was z garścią wnętrzarskich inspiracji i prezentujemy trendy na 2021 rok!

Letni salon pod chmurką

Wiosną życie rodzinne toczy się w ogrodzie. Czas upływa na grillowaniu, kolacjach z przyjaciółmi i wieczorach przy winie. Jednym z wiodących trendów, jakie można zaobserwować w aranżacji ogrodowej przestrzeni jest po prostu funkcjonalność. Granica między salonem a tarasem ulega zatarciu - meble ogrodowe, które oferuje dziś większość producentów z powodzeniem można przenieść później do domu. Trzymając się podobnej stylistyki (kolorów, wzorów, faktur i materiałów), jesteśmy w stanie uzyskać efekt płynnego przejścia pomiędzy tymi pomieszczeniami, wykorzystując zakupione produkty przez cały rok.

Naturalne meble ogrodowe

Trendy we wnętrzach zmieniają się z sezonu na sezon. Spośród nich wyłaniają się jednak elementy, które pozostają w modzie na dłużej. Przykładów nie trzeba daleko szukać - robiąc przegląd prasy wnętrzarskiej nietrudno zauważyć, że wśród zmieniających się trendów wnętrzarskich prym wciąż wiedzie natura. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o świadomej konsumpcji i ochronie środowiska, czego skutkiem jest zastępowanie tworzyw sztucznych naturalnymi surowcami. Drewno, rattan, plecionka, wiklina, len i wełna to materiały, które świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz - na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Meble ogrodowe wykonane z naturalnych surowców pozwalają nam być bliżej natury, a przy tym wyjątkowo sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi.

Namiastka egzotycznych wakacji

Naturalne materiały to domena stylu boho, który na stałe zadomowił się we wnętrzach, a teraz wkracza także do ogrodów. Inspirowany niczym nieskrępowaną swobodą artystyczną, odrzucający wszelkie zasady i konwenanse, kolorowy, niezwykle radosny i pozytywny - przywodzi na myśl wakacyjny klimat i kojarzy się z gorącym latem. Na balkonie lub tarasie urządzonym w tym stylu prym wiodą naturalne materiały i kolory ziemi, którym gdzieniegdzie towarzyszą etniczne akcenty. W aranżacjach dominuje naturalne drewno, wiklina, rattan, plecionki, len oraz wełna. Z materiałów tych wykonywane są już nie tylko meble ogrodowe, ale również elementy lamp oraz dodatków. Klimat boho w ogrodzie pozwolą zbudować beże, szarości, brązy oraz zielenie.

A gdyby tak… pobujać w obłokach?

Hitem, który od kilku sezonów nie schodzi z piedestału wnętrzarskich trendów jest fotel wiszący. Jeszcze do niedawna to huśtawki i hamaki stanowiły must have każdego ogrodu. Fotel wiszący posiada jednak tę przewagę, że można wykorzystać go zarówno we wnętrzu, jak i w ogrodzie. To mebel, który z jednej strony stanowi designerską ozdobę, a z drugiej pozwala zaznać przyjemnego relaksu. Jego delikatnie bujanie uspokaja, odpręża i wprowadza w stan upragnionej błogości.

Ma być ciepło, przytulnie i nastrojowo

Aranżując balkon lub taras, nie można zapomnieć o dodatkach! To one sprawiają, że ich przestrzeń nagle zamienia się w przytulną oazę spokoju i relaksu. W pierwszej kolejności warto zainwestować w poduszki, bieżniki, lampiony, lampy stołowe i dywan. Zaraz, zaraz… dywan na balkonie? Niektórych wciąż dziwi fakt, że ten element może z powodzeniem służyć również w ogrodzie. Dziś z łatwością można odnaleźć dywany zewnętrzne, którym niestraszne są warunki atmosferyczne - ulewny deszcz i ostre słońce to nie problem. Wykonane są z materiałów, które charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i odpornością na wodę.

Balkon lub taras jest dziś przedłużeniem salonu i małą namiastką ogrodu. Nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa, śniadanie lub kolacja z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Jak powszechnie wiadomo - wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego warto jak najczęściej delektować się piękną, wiosenną pogodą. Nowoczesne meble ogrodowe pozwolą na stworzenie wyjątkowej aranżacji, która tylko uprzyjemni relaks i odpoczynek w promieniach słońca.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixelpixelpixelpixel