main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Kiedy technologia łączy się ze sztuką - oświetlenie marki Fabbian | 9design Magazine
Poznaj markę

Kiedy technologia łączy się ze sztuką - oświetlenie marki FabbianFabbian to producent oświetlenia pochodzący prosto z serca słonecznej Italii. Już od ponad 50 lat zajmuje się tworzeniem lamp, cenionych na całym świecie. Eksperymentuje, obserwuje, czerpie ze sztuki… dzięki temu tworzy niezwykle unikatowe przestrzenie, przepełnione ciepłym i efektownym światłem.
Zapraszamy do świata marki Fabbian - włoskiego producenta, który rzuca ożywcze, zupełnie nowe światło na rynek światowego oświetlenia.


Piękno jako obietnica szczęścia

Jak na włoski design przystało, Fabbian od samego początku swojej działalności kładzie nacisk na piękno. Piękno ukryte wszędzie tam, gdzie jest ono najbardziej pożądane - w miejscach, obiektach czy przestrzeniach. Marka stawia na piękno kształtów, materiałów i technologii. Jednocześnie wyznaje prostą zasadę - światło to element naszej codzienności, dlatego lampy mają być nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne.


W ofercie producenta znajdziemy zarówno minimalistyczne lampy, stanowiące subtelne źródło światła, jak i te niezwykle dekoracyjne - nawiązujące do skłonnej do eksperymentowania, odważnej sztuki współczesnej.

Profesjonalizm na najwyższym poziomie

Producent zwraca szczególną uwagę zarówno na najwyższą jakość stosowanych materiałów, jak i efektowny design. Kształty lamp Fabbian tworzone są w oparciu o geometryczne kształty i futurystyczne formy. Metal - przystosowany specjalnie do produkcji oświetlenia, przeważający w większości lamp - to materiał bardzo odporny, którego dodatkowy atut stanowi naturalny połysk.


Pomimo dość mocno zróżnicowanego designu lamp, produkty te tworzą spójną i elegancką całość. Co ciekawe, wszystkie projekty tworzone są przez grupę ponad 40 architektów i projektantów zamieszkujących różne zakątki świata.
Włoski design na światową skalę

Niezwykle efektowne i funkcjonalne systemy oświetlenia marki Fabbian cieszą się dużym uznaniem na arenie międzynarodowej, nie tylko wśród klientów detalicznych, lecz również królują w takich miejscach jak: restauracje, hotele, bary a nawet teatry, muzea czy lotniska. Wyjątkowe lampy Fabbian wykorzystywano między innymi przy ekspozycjach Muzeum w Trevisco, a nawet na otwarciu Teatru Maryjskiego II w Petersburgu. Pojawiły się one również na lotniskach w Hong Kongu, San Francisco oraz Paryżu, tworząc tam niezwykle efektowne iluminacje świetlne.Z roku na rok lampy Fabbian podbijają coraz to nowe rynki oświetleniowe, sławiąc się przy tym nieustannym podążaniem za duchem czasu. Czasem możemy nawet odnieść wrażenie, że Fabbian wyznacza ścieżkę dla współczesnych trendów, będąc zawsze o krok dalej niż wszyscy.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixelpixelpixelpixel