main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Kolekcja Bold. Piękno ukryte w drewnie | 9design Magazine
Kolekcje

Kolekcja Bold. Piękno ukryte w drewnie


Ubiegły rok był przełomowy pod wieloma względami. Ostatnie dwanaście miesięcy upłynęło w 9design pod znakiem wielkich premier - światło dzienne ujrzał wówczas stół Bold, czyli efekt współpracy 9design z marką Selfia. Zaskoczeni tak wielkim powodzeniem naszego projektu, postanowiliśmy pójść za ciosem i stworzyć całą kolekcję ekskluzywnych, ponadczasowych mebli.

Długo trzymaliśmy tę wiadomość w tajemnicy, ale nareszcie możemy się nią z Wami podzielić. Drodzy Państwo - przed Wami kolekcja Bold!

Rzemiosło na miarę XXI wieku

Niektórzy sądzą, że w designie wszystko już było. Projektanci stale próbują nas zaskoczyć, interpretując na nowo to, co już znamy. Momentami udowadniają, że ich wyobraźnia nie zna granic. Walcząc o naszą uwagę, tworzą bryły o fantazyjnych kształtach, niestandardowych formach i wyrazistych kolorach. Meble przestają już spełniać jedynie funkcje użytkowe, a zaczynają przypominać swym wyglądem dzieła sztuki współczesnej. Przyznacie zatem, że rezygnacja ze ślepego naśladowania trendów i pozostanie wiernemu sobie wymaga wyjątkowej śmiałości. Selfia nie boi się jednak iść pod prąd, a na drodze rozwoju swojej marki słowo “śmiałość” czyni swoistym drogowskazem. Tworząc swoje meble, marka stara się łączyć naturę z najnowszymi zdobyczami techniki i wieloletnim doświadczeniem w rzemiośle stolarskim. Pomimo tego, że technologia cały czas idzie do przodu, najważniejszym elementem w procesie produkcji mebli nadal pozostaje dla niej ręka stolarza. Trendem, za którym Selfia decyduje się podążać jest personalizacja. To element, który coraz bardziej wnika w naszą codzienność. Współczesne wnętrza, jak i znajdujące się w nich meble, są dziś ściśle powiązane z naszymi potrzebami i stylem życia. Odzwierciedlają nie tylko nasz gust, lecz także charakter, hobby i pasje.

Stół Bold – od niego wszystko się zaczęło

Najlepsze pomysły rodzą się podobno przy kawie - i tak też było w tym przypadku! Rozmawiając wspólnie przy stole z przedstawicielami marki Selfia i dzieląc się przy tym swoimi doświadczeniami, w naszych głowach zakiełkował pomysł, by stworzyć coś wspólnie. Postanowiliśmy połączyć potrzeby klientów 9design z rzemieślniczym doświadczeniem marki Selfia. Naszym celem było stworzenie mebla o najwyższych walorach jakościowych i wzorniczych, przy wykorzystaniu jednego z najszlachetniejszych surowców jakim jest drewno. Nad całym procesem projektowania czuwała dyrektor 9design - Anna Dobrzycka, której wspólnie z właścicielem marki - Pawłem Zadwornym udało się osiągnąć kompromis pomiędzy estetyką a funkcją. Ania Dobrzycka o projekcie mówi tak: "Chcieliśmy, żeby Bold zawierał smukłe nóżki, nie był zbyt szeroki i cudnie się otwierał (bez łamania blatu)." Bold w tłumaczeniu z języka szwedzkiego oznacza „śmiały”. Możemy śmiało przyznać, że stół Bold to wyjątkowy projekt, który - według nas - stanowi mebel doskonały. "Zaprojektowanie smukłych nóżek, cienkiej obudowy i wygodnego systemu rozkładania było dla nas wyzwaniem. Pomimo lekkiej konstrukcji, stół musiał zachować sztywność i stabilność. To nie było proste, ale jak widać - udało się!" - mówi Paweł Zadworny. Stół Bold zajmuje stałe miejsce na ekspozycji warszawskiego showroomu 9design, w którym można obejrzeć go "na żywo" - podobnie jak pozostałe meble z kolekcji. Na miejscu dostępny jest zespół ekspertów, który udziela klientom wsparcia w wyborze wybarwienia, wymiarów lub pozostałych funkcji.

Meble niczym kameleon

Pomysł był spontaniczny. Początkowo zamierzaliśmy stworzyć tylko jeden mebel. Jak się później okazało, stół Bold stanowił tylko przedsmak całej serii! "Z okazji rocznicy naszego Bolda, stworzyliśmy sobie sami prezent i rozszerzyliśmy kolekcję." - mówi Ania Dobrzycka. Dziś w skład linii sygnowanej logo 9design x Selfia wchodzi stół rozkładany, stół nierozkładany, 3 stoliki, konsola, biurko i komoda. Produkty te wykonane są z najwyższej jakości drewna naturalnego i podlegają personalizacji. Meble występują w aż 9-ciu wybarwieniach: Dąb Coffee Grain, Dąb Basic, Dąb Graphite, Dąb Natural, Dąb Rustical, Jesion Natural, Dąb Nordic White, Orzech Natural i Dąb Stone Gray. Tworząc kolekcję Bold, mieliśmy na uwadze fakt, że każdy z naszych klientów ma inne potrzeby i oczekuje czego innego od mebli. Zaprojektowaliśmy je tak, by mogły spełnić oczekiwania wszystkich. Na specjalne życzenie modyfikujemy ich wybarwienie oraz wymiary.

Piękno tkwi w detalach

Filarami kolekcji Bold są prostota, elegancja i ponadczasowość. Meble doskonale odnajdują się w większości wnętrz - zarówno w tych klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych. Elementem, który je łączy jest naturalne drewno. To surowiec, który charakteryzuje się szlachetnym pięknem, solidnością i trwałością. Kolekcja powstała z myślą o tych, którzy cenią sobie naturalne materiały, minimalizm i stonowane barwy. Cechują ją proste, ponadczasowe formy i płynne, zaokrąglone linie.

Kolekcja Bold to spełnienie naszych marzeń. Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce wyjątkową serię mebli z segmentu premium, które - mamy nadzieję - będą cieszyć oko i służyć Wam przez długie lata. Mówiąc "premium", mamy na myśli perfekcyjne dopracowanie każdego detalu i przyjemność z codziennego użytkowania.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixelpixelpixelpixel