main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Linea Studio

Linea Studio

Linea Studio

Miasto: Warszawa

O pracowni: Studio Linea to biuro architektoniczne z Warszawy założone przez architekt Aleksandrę Nesterowicz, absolwentkę Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Działamy od kilku lat i mamy na koncie dziesiątki projektów mieszkań, domów, restauracji, przestrzeni komercyjnych. Na życzenie klientów wykonujemy również projekty budowlane architektury. Projektowanie wnętrz czy budynków to dla nas spójny styl i wysoka jakość tworzonych przez nas przestrzeni (naturalne materiały, niepowtarzalne detale), nie zapominając przy tym o funkcjonalności i komforcie przyszłych użytkowników.

Projekt Warszawa Wesoła

Studio Linea przeprowadziło gruntowny remont budynku, który obejmował m.in. usunięcie starych sufitów, podłóg oraz krzywych ścian dla stworzenia przejrzystej przestrzeni skoncentrowanej w salonie. Dzięki takiemu posunięciu z holu wejściowego rozprzestrzenia się piękny widok na ogród, a łazienka i spiżarnia (w tej chwili w kształcie prostokąta) zyskują na dodatkowej przestrzeni. Projektowanie wnętrza nabrało nowego wymiaru i tym samym więcej możliwości. Korytarz jest teraz częścią reprezentacyjną z nowoczesną komodą. Taką samą strategię Studio Linea zastosowało na piętrze. W sypialni po usunięciu krzywej ściany uzyskano większą garderobę, a w pokoju dziecięcym strefa sypialniana oraz bawialnia stały się dwoma osobnymi pomieszczeniami.

Linea Studio realizacja 01

Linea Studio realizacja 02

Projektowanie nowoczesnego wnętrza

Dom jednorodzinny przy ul. Wesołej w Warszawie to projekt, który prezentuje styl modern classic z minimalistycznymi akcentami. Z racji, że pomieszczenia są dość niskie, projektantka wnętrz zastosowała jasną kolorystykę. Architektka podkreśliła daną aranżację motywem białego marmuru Carrara z szaro-beżowymi żyłami. Główna kolorystyka wnętrza to szarość, beż oraz biel, a to wszystko przełamują mocne akcenty w formie czarnych i złotych lamp oraz detali w zabudowie stolarskiej. Ciekawymi elementami są tutaj meble, w których pojawia się plecionka wiedeńska, nadająca im lekkości i ponadczasowego wyglądu, a także barek z kostkarką i lodówką na wino, który wspaniale uzupełnia nowoczesne wnętrze. Zachwycony inwestor przyznaje: ”W prestiżowych hotelach bardzo podobały mi się barki usytuowane w pokoju. Teraz dzięki pomysłowości projektanta wnętrz mogę mieć go w swoim domu”.

Linea Studio realizacja 03

Linea Studio realizacja 04

Linea Studio realizacja 05

Architektura wnętrza - nie lada wyzwanie

Podczas budowy wymarzonego domu Studio Linea stanęło przed wieloma wyzwaniami - głównie natury czysto technicznej. Jednak wszystko ostatecznie udało się zrealizować według planu. Przy pozbywaniu się krzywej ściany na parterze musiał zostać zastosowany podciąg stalowy oparty na żelbetowych słupach. W tym celu wykonano ekspertyzę techniczną, a także obliczenia konstrukcyjne. Budynek z lat 90. wymagał szczególnej uwagi eksperta przy tak ogromnych zmianach. W tej chwili funkcjonalność i estetyka domu - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz - reprezentuję się na najwyższym poziomie.

ZNAJDZIESZ NAS NA
Metody płatności
Formy dostawy
pixelpixelpixelpixel