main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Loft Decora. Loftowy sznyt i tradycja z dziada pradziada | 9design Magazine
Poznaj markę

Loft Decora. Loftowy sznyt i tradycja z dziada pradziada



Meble już dawno przestały pełnić wyłącznie funkcje użytkowe. Coraz częściej stają się przedmiotami, które niosą ze sobą własną historię i stanowią pamiątkę z czasów, które odeszły w zapomnienie. Loft Decora to marka, która powstała z pasji i zamiłowania do drewna. To pasja pozwoliła twórcom marki wytrwać w swoich celach, ideach i marzeniach, które udaje im się realizować z sukcesem już od lat.

Prosto z meblowego serca Polski

Historia marki Loft Decora dowodzi tego, że Polska meblami stoi. Firma wywodzi się ze Swarzędza - miasta znanego i cenionego z produkcji mebli drewnianych. To właśnie tam mieściły się zakłady eksportujące na zachód i wschód Europy oraz niewielkie, rzemieślnicze warsztaty, opierające swoją działalność na ręcznej produkcji, charakteryzującej się szczególną dokładnością i jakością. Tam też rozpoczęła się historia Loft Decory...

Trzy pokolenia, jedna historia

W historii tej należy cofnąć się o kilka pokoleń wstecz. Wszystko zaczęło się od Dziadka Florka, który na początku XX wieku zapoczątkował rodzinną tradycję stolarską. A że czasy były trudne i każdy musiał radzić sobie jak umiał, to na 20 m2 swojego warsztatu, tworzył drewniane meble, które pasowały na wymiar. Zakładając swój warsztat, Dziadek Florek doskonale wiedział, że tworzenie mebli, które powinny służyć komuś przez długie lata, to nie byle jakie wyzwanie. Zawsze dbał o to, by drewno z którego tworzył było czyste, suche i pięknie wybarwione. Nie było mowy o żadnych niedociągnięciach lub niechlujstwie - wszystko było drobiazgowo i precyzyjnie dopracowane.


Historia napisana na nowo

Lata mijały, a kolejne pokolenia kontynuowały rodzinną tradycję stolarską. Na fundamentach stworzonych przez dziadka Florka jego wnukowie Grzegorz i Tomasz Tomaszewscy stworzyli markę meblową produkującą najwyższej jakości produkty wykonane z litego drewna oraz stali. Meble Loft Decora opowiadają dziś swoją własną historię, udowadniając tym samym, że prawdziwe piękno kryje się w prostocie i naturalnych materiałach. Trendy mają to do siebie, że z czasem ulegają zatarciu. Klasyka natomiast zawsze się obroni, a naturalne drewno - bez względu na obowiązujące tendencje - będzie niezmiennie cieszyć nasze oko.

W prostocie siła

Trudno wyobrazić sobie bardziej ponadczasowy materiał niż drewno. To jeden z najstarszych i najbardziej uniwersalnych materiałów, który towarzyszy nam od zarania dziejów. Naturalne drewno urzeka swoją niepowtarzalnością, szlachetnością i trwałością na długie lata. Doskonale komponuje się ze stalą, z którą tworzy idealnie zgrany duet. Połączenie tych materiałów stanowi ukłon w kierunku wnętrz urządzonych w stylu loftowym, charakteryzujących się surowością, minimalizmem i oszczędną paletą barw.


Polska produkcja - światowe trendy

Nazwa Loft Decora nie wzięła się znikąd. Można śmiało stwierdzić, że styl loftowy jest wpisany w DNA marki. Wywodzi się on z Nowego Jorku, a zapoczątkowali go w latach 60. artyści, którzy z opuszczonych fabryk na Manhattanie zaczęli tworzyć swoje pracownie, galerie i przestrzenie do mieszkania. Industrialny klimat starych, nieco już zniszczonych budynków posłużył za inspirację projektantom i dekoratorom, którzy uczynili z niego jeden z popularniejszych nurtów we wnętrzach. Elementy stylu industrialnego na dobre zagościły w kolekcjach marki Loft Decora, która czerpiąc z niego inspiracje, tworzy zachwycające w swej prostocie meble.


Znawcy designu i miłośnicy piękna

Niezwykłe wzornictwo marki Loft Decora to nie tylko zasługa rzemieślniczej pracy, ale także wybitnych designerów, których zaprasza do współpracy. Wśród projektantów, którzy użyczyli jej swojego talentu znaleźli się m.in. Pawlak&Stawarski, Nikodem Szpunar, Agata Nowak, Agnieszka Żyła czy Sylwia Gulewicz-Wysocka. Ich projekty nie przeszły bez echa - regał Grop został doceniony m.in. przez jury konkursu Dobry Wzór 2020 i Must Have 2020.

Wyjątkowość mebla kryje się w jego historii - wówczas ze zwykłego przedmiotu przybiera postać dzieła sztuki. Meble Loft Decora niewątpliwie zasługują na to miano - zachwycają swą elegancją i prostą formą, idealnie dopracowanymi detalami i jakością, którą można dostrzec gołym okiem.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixelpixelpixelpixel