main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Mieszkanie na Mokotowie

Mieszkanie na Mokotowie

image
Stare, nudne, nieciekawe - takie było mieszkanie przy ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie. Jego wnętrza świeciły pustką, pozbawiając go tym samym jego potencjału. Tak było zanim pojawił się tam zespół 9design w asyście biura projektowego Sobkowiak Architektura. A jak jest dziś? Mieszkanie, które wcześniej było pozbawione wyrazu i charakteru, zostało wypełnione mnóstwem designerskich mebli i dodatków, które odmieniły je nie do poznania! Odpowiednio dobrane oświetlenie wypełniło jego przestrzeń przytulnym światłem, a ciekawe i oryginalne elementy wyposażenia wyeksponowały jego naturalne piękno.


Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

image
"Układ mebli w mieszkaniu został starannie przemyślany - tak, aby nie zabierały zbyt wiele przestrzeni i optycznie go nie pomniejszały. Podobnie stało się z kolorystyką - jak można się domyślić, dobór barw w poszczególnych pokojach nie był przypadkowy. Wyrazisty design mebli został przełamany jasnymi dodatkami i połyskującymi detalami, które sprawiły, że pomimo nowoczesnych i ekstrawaganckich form, wnętrze nadal pozostało przytulne." - zdradza dyrektor 9design, Anna Dobrzycka. To, czego nie widać na zdjęciach, a również wpływa na atmosferę tego mieszkania to zapach. Dyfuzory zapachowe od Candly&Co wypełniły jego wnętrza przepięknym zapachem Bergamotki i Neroli, który stał się idealnym dopełnieniem wystroju.
image

Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

Meble, lampy i dodatki, które znalazły się w tej aranżacji to prawdziwe perełki współczesnego designu. Tym, co niewątpliwie skrada tutaj całe show jest lampa Screen od Market Set, czyli model, który zdążył już zrobić furorę nie tylko wśród miłośników nowoczesnego wzornictwa. Upodobali ją sobie także Ci, którzy na co dzień stronią od wymyślnych form i skłaniają się ku klasyce, a to dlatego, że swym wzorem nawiązuje do tradycyjnych krzeseł z wiedeńskich kawiarni.
image
image

Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

Na szczególną uwagę zasługuje także sztuka, która stanowi nieodłączny element kreowania przestrzeni w tym warszawskim apartamencie. Obrazy Iriny Vilim zdobią ściany jego wnętrz i są doskonałym dopełnieniem aranżacji sypialni oraz gabinetu.Ten ostatni został urządzony w stonowanych, przygaszonych kolorach i surowym stylu po to, by mógł sprzyjać skupieniu i pracy. Inaczej było w przypadku aranżowania sypialni. Tą stylizacją staraliśmy się pokazać, jak wielką rolę pełnią tkaniny we wnętrzach. Ciepłe i miękkie tekstylia zawsze przywołują przyjemne skojarzenia i budują przytulny klimat. Zastosowane przez nas tkaniny i subtelne, ciepłe kolory dosłownie zaczarowały przestrzeń tego miejsca, czyniąc je idealnym do wieczornego relaksu i ucieczki przed całym światem.
image
image
image
image
pixelpixelpixelpixel