main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Naturalne materiały, prostota i dobry design – przepis na aranżacyjny sukces? | 9design Magazine
Inspiracje

Naturalne materiały, prostota i dobry design – przepis na aranżacyjny sukces?

Wprowadzania naturalnych materiałów do domowego wnętrza stało się modne. Ludzie pokochali ekologiczny, prosty design, który sprzyja komfortowym aranżacjom. Dzięki nim jesteśmy spokojni, zrelaksowani oraz naładowani pozytywną energią. Jeśli zastanawiasz się, jak odnaleźć balans pomiędzy naturą, prostotą a dobrym designem, koniecznie musisz przeczytać nasz aranżacyjny poradnik!

 

Dlaczego naturalne materiały w aranżacji wnętrz stały się popularne?

Przez ostatnie lata wzrosła świadomość ludzi na temat szybko kurczących się zasobów Ziemi. Wprowadzenie naturalnych elementów do domowej przestrzeni jest więc niezbędne, nie tylko ze względu na chęć ochrony środowiska naturalnego, ale także ze względu na atrakcyjność tej estetyki. 

Naturalne materiały w wystroju wnętrz cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ podkreślają ścisły związek pomiędzy człowiekiem a otaczającą go przyrodą. Pierwszym krokiem do zbudowania komfortowego wnętrza jest określenie indywidualnych preferencji. Drewno, bawełna, skóra, szkło - wybierz naturalne elementy i dodatki, które będą pasować do twojego stylu. Tylko w ten sposób osiągniesz harmonię pomiędzy prostym, dobrym designem, a swoją wygodą i wyczuciem estetycznym.

 

Cegła i drewno – naturalne połączenie w domowej przestrzeni

Cegła to wytrzymały materiał budowlany, który początkowo tworzony był przy wykorzystaniu błota, gliny i wody. Wypalany w wysokich temperaturach zdobił fasady budynków. Aktualnie wykorzystuje się ją, na przykład we wnętrzach industrialnych, podkreślając surowość pomieszczenia. Nowoczesne meble do salonu, np. stoliki kawowe, komody,  stoły nowoczesne doskonale współgrają z oryginalną teksturą i tonacją kolorystyczną cegły. W zależności od indywidualnych upodobań możesz pozostawić materiał w jego naturalnym stanie lub pomalować na wybrany kolor (aktualnie rządzą szarości i odcienie kości słoniowej), dzięki czemu stworzysz idealne tło dla pozostałych elementów wystroju.

Dla wielu domowników z aranżacyjną pasją drewno jest jednym z niewielu materiałów, które można wykończyć w taki sposób, aby wyglądał niczym lśniący marmur lub też pozostawić w stanie surowym, aby ujawnić wszystkie jego wspaniałe niedoskonałości, rysy i uszczerbki. Meble z drewna są chętnie wybierane. Nie tylko wpisują się w estetykę minimalistyczną i skandynawską, ale również są ponadczasowe. Jeśli uwielbiasz rzemieślniczą precyzję, postaw na elementy przestrzeni utrzymane w rustykalnym klimacie. Natomiast, gdy pragniesz przywrócić lekko nostalgiczny charakter z początku stulecia, postaw na meble stylizowane na te sprzed epoki. 

 

Aranżacyjny przepis na sukces – natura w każdym pomieszczeniu!

Wprowadzenie drewna do wnętrza pod postacią nowoczesnych mebli do salonu jest jednym z najprostszych sposobów na stworzenie udanej aranżacji mieszkania. Wystarczy postawić na elementy, które cieszą się ponadczasowym, uniwersalnym urokiem. 

Do salonu wybierz stolik kawowy, np. stolik Tree HK Living, czy też stolik w kształcie pnia HK Living. Propozycje te świetnie nawiązują do stylu eko. Połączenie blatu w kształcie plastra drewna z prostymi, efektownymi nóżkami w odcieniu śnieżnobiałym tworzy znakomite wrażenie. W sypialni świetnie odnajdą się komody w stylu vintage. Jedną z najciekawszych propozycji jest komoda Jove Dutchbone, wykonana z naturalnego litego drewna jodły. Ze względu na swoje silne nawiązania do stylu vintage, mebel posiada piękne zarysowania, odbarwienia i zadrapania, które tylko dodają uroku. Do jadalni wybierz stół nowoczesny w prostym wydaniu. Wśród propozycji naturalnych znajduje się m.in. stół Senales Fameg, czy też stół tekowy na podstawie krzyżakowej HK Living. Wysoka jakość wykonania mebli, szczególnie tak istotnych w domowej przestrzeni, jak stoły nowoczesne, powinna znaleźć się na pierwszym miejscu. Jest to zakup na długie lata, który ze względu na swoją funkcjonalną prostotę, możesz zaaranżować w dowolny sposób.

Dotychczas wśród naturalnych wystrojów królował ten obowiązujący w pokoju dziennym. Aktualnie jednak modne jest wprowadzenie naturalnych detali do każdego pomieszczenia. Przygodę z prostym dobrym, designem możesz rozpocząć od ekologicznej pościeli, szklanego stolika kawowego, wysokiej rośliny w ceramicznej doniczce, drewnianej rzeźby ustawionej na antycznej konsoli… każdy tego typu wybór, przybliża Cię do natury i jednocześnie stanowi świetne ukoronowanie aranżacyjnego piękna.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixelpixelpixelpixel