main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Nowe porządki w Twoim domu | 9design Magazine
Porady

Nowe porządki w Twoim domu

WIOSENNA AKCJA ORGANIZACJA

Na niebie słońce, w uszach śpiew ptaków, na twarzy ciepły wietrzyk – to wiosna! Otwórz okna i zaproś ją do środka. Czujesz przypływ nowych sił? Ten energetyczny zastrzyk pora wykorzystać na coroczne wiosenne porządki. Sprzątanie, sprzątaniem – my mamy na myśli ORGANIZACJĘ. Dobrze zaplanowana przestrzeń to gwarancja domowego komfortu. Do dzieła!

Minimaliści zachęcają do drastycznego ograniczenia ilości używanych rzeczy, media apelują o rozsądne kupowanie, ruch zero waste wspiera recykling – brzmi świetnie i napewno daje wiele satysfakcji, jednak czasami rozstawanie się z rzeczami na siłę nie ma sensu. Jak wszędzie, najważniejszy jest złoty środek. Posiadane rzeczy zawsze warto przejrzeć i spojrzeć na nie surowym okiem. Te, które z nami zostają wymagają strategii przechowywania. A wszystko po to, aby żyło się nam z nimi pod jednym dachem jak najlepiej. Projektanci nie szczędzą wysiłku, aby nam to zadanie ułatwić – tworzą meble wielofunkcyjne, posiadające sprytne schowki i skrytki. W 9design lubimy takie przemyślane rozwiązania, dlatego zebraliśmy sporą kolekcję mebli oraz akcesoriów wspierających dobrą organizację przestrzeni. Poznaj je – są tego warte.

Szara eminencja w salonie

Niby to sofa gra tutaj pierwsze skrzypce, ale bez niego ciężko byłoby się na niej zrelaksować. No, bo gdzie odstawić kubek z herbatą, a jak usiąść skoro wszędzie są książki i magazyny? Kanapa i stolik kawowy to para właściwie nierozłączna. Wybór tej pierwszej często spędza sen z powiek, a cierpliwości zazwyczaj nie starcza już na jej „drugą połówkę”. Szkoda! Odrobina uwagi w tej kwestii może się przydać szczególnie właścicielom niedużych salonów, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Stoliczek kawowy z szufladą i dodatkową półką w prosty sposób uporządkuje miejsce na blacie. Jeżeli prenumerujesz prasę, wybierz wyższy stoliczek pomocniczy z dodatkowym gazetnikiem. Taki model najlepiej umieścić wzdłuż krótszego boku sofy lub fotela. Gazety i bibeloty mamy więc zorganizowane.


Wszystko ma swoje miejsce

… i czas. Ten na porządkowanie domowych szpargałów właśnie nadszedł. Oj, lubimy zbierać rzeczy, a czasami to nawet same się zbierają. Dodatkowych przedmiotów (często wielu) wymaga też niejedno hobby. No i poza tym, przecież wszystko może się przydać. W tej kwestii rewolucję zostawmy minimalistom, ale spróbujmy uporać się z tym, co nam w domu zalega. Kosze i skrzynie to najlepsze rozwiązanie. Te, wyplatane będą idealne do aranżacji skandynawskich i boho, metalowe – do nowoczesnych i industrialnych, drewniane – do klasycznych i rustykalnych. Chyba nie ma wnętrza, w którym by się nie odnalazły. Są tak ładne, ża aż szkoda ukrywać je w szafkach. Umieść w nich drobiazgi i zaaranżuj w kącie pokoju. Został Ci jeden z zestawu? Wykorzystaj go jako stylową osłonkę na doniczkę.
Podążaj za królikiem

To wnętrzarski hit! Komody z setką szuflad i niedużych szafek. Jak z Alicji w Krainie Czarów. Prezentują się odrobinę surrealistycznie, co nie dodaje im wrażenia funkcjonalnych. Jednak jest zupełnie inaczej – są świetnie jeżeli chodzi o porządkowanie drobiazgów. To takie większe przyborniki, które zawsze przy fotelu miały nasze babcie. Liczne szuflady, często o różnej pojemności, pozwolą łatwo pogrupować rzeczy w kategorie. To doskonały model do salonu czy przedpokoju, ale sprawdzi się również w domowym biurze oraz w kuchni. Większe komody mogą „przyjąć” wszystkie domowe drobiazgi, z którymi nie ma co zrobić. No dobrze, to w której szufladzie są te okulary…

 

Organizacja domowej przestrzeni to komfort jej użytkowania i więcej miejsca na to, co najważniejsze – przyjaciół, rodzinę, relaks we dwoje czy samotne wieczory z ulubioną książką. Na to też mamy kilka sprytnych rozwiązań, ale podzielimy się nimi następnym razem. Teraz cieszmy się domem!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixelpixelpixelpixel