main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
O roletach rzymskich na wymiar słów kilka | 9design Magazine
Porady

O roletach rzymskich na wymiar słów kilkaW ciągu dnia chronią przed bezwzględnymi promieniami słońca. Wieczorem dbają o naszą prywatność, a w nocy o dobry sen. Świetnie wyglądają i uwalniają od dylematu – piękne czy praktyczne. Rolety rzymskie to wybór, który nie wymaga żadnych kompromisów.

W poszukiwaniu dekoracji okiennych koncentrujemy się przede wszystkim na ich uniwersalnym i praktycznym wymiarze, ale czasami to za mało. I słusznie, bo od tego, co ostatecznie pojawi się w oknach naszego domu mamy prawo (a nawet obowiązek) oczekiwać więcej. W końcu szukamy czegoś wyjątkowego, co uzupełni tak drogą nam domową, aranżację. W 9design cenimy indywidualizm oraz nieograniczoną swobodę. Dlatego do naszej oferty włączyliśmy szycie rolet rzymskich na wymiar – skrojona na miarę, alternatywa dla klasycznych zasłon, w szyku i elegancji nieustępująca im nawet o cal. Efektowne kaskady materiału podkreślą charakter wnętrza, zadbają o intymną atmosferę oraz optycznie zamkną przestrzeń. Jak każde tekstylia, dodadzą mu również odrobiny przytulności. Poznaj je bliżej, bo zdecydowanie są tego warte. 

  • Dlaczego rolety rzymskie na wymiar? 
  • Dobieramy rolety do potrzeb
  • Jak czyścić rolety rzymskie w 4 prostych krokach 

Dlaczego rolety rzymskie na wymiar? 


Z szytymi na indywidualne zamówienie roletami, jest jak z idealnie skrojoną sukienką – leży jak ulał, świetnie wygląda i podkreśla wszystkie zalety jej właścicielski. A to, czym pani akurat nie ma ochoty się chwalić, dyskretnie ukrywa. 

Odpowiedź na nietypowe potrzeby
W przypadku okien o niestandardowym kształcie oraz wymiarach to właściwie jedyne wyjście, które oszczędzi nam nerwów, frustracji i nie zagrozi zrujnowaniem wystroju całego wnętrza. 

Dokładnie takie, jak oczekujesz
Indywidualny projekt gwarantuje swobodę, jakiej nie zapewni żaden gotowy produkt. Szeroki wachlarz materiałów, kolorów oraz wzorów pozwoli dopasować je do każdej aranżacji i to w taki sposób, że przestaną stanowić smutną konieczność, a zaczną być dumnym elementem dekorującym wnętrze. 

Wszystko na swoim miejscu
Na rolety w domu zazwyczaj decydujemy się ze względów praktycznych. Mają pełnić w danym pomieszczeniu określoną funkcję. Gotowe modele nie zawsze spełniają oczekiwania. Owszem, roleta będzie zaciemniać sypialnię w ciągu nocy, ale ile frustracji rano może przysporzyć źle umieszczony mechanizm podnoszący. Wykonanie ich na zamówienie skutecznie eliminuje tego typu sytuacje, a korzystanie z nich będzie czystą przyjemnością o każdej porze. 

Nasz dekorator wnętrz pomoże Ci dopasować rolety do potrzeb, aranżacji oraz preferencji estetycznych, a gotową propozycję zobaczysz w formie obrazowej wizualizacji. Poznaj naszą ofertę dekoracji okiennych na zamówienie
Dobieramy rolety


Jeżeli zdecydujesz się na zamówienie rolet rzymskich pomyśl wcześniej o funkcjach jakie mają spełniać w danym pomieszczeniu. Poniższe wskazówki pomogą Ci w sprecyzowaniu potrzeb. To ułatwi pracę nad projektem dla Ciebie i przygotowanie idealnie dopasowanego produktu. 

Gdzie?
Zastanów się, w których pomieszczeniach chcesz zamontować rolety.

Jak?
Przemyśl, jak często i jak najwygodniej będzie Ci korzystać z rolety w danym oknie.

Dlaczego?
Jakie funkcje mają spełniać rolety w danym pomieszczeniu? Może zależy Ci na pełnym zaciemnieniu sypialni, albo jedynie na dekoracyjnym wykończeniu okna? To cenna wskazówka dla projektanta.

Nie musisz znać właściwości tkanin, sposobów montażu, ani oferty wykończeń. Pamiętaj o jednym – możliwości są praktycznie nieograniczone. O wszystkim opowie Ci na miejscu nasz doradca. 
Jak czyścić rolety rzymskie w 4 prostych krokach


Szczęśliwych posiadaczy rzymskich rolet, prędzej czy później, “dopadnie” kwestia ich pielęgnacji. Z obawy o zniszczenie materiału, wiele osób zwleka z ich czyszczeniem. Niepotrzebnie. W przeciwieństwie do klasycznych rolet, rzymskie zazwyczaj wykonywane są tkanin zasłonowych. To oznacza, że ich sposób pielęgnacji jest analogiczny do dbania o zasłony. Po prostu można je wyprać. Jak to zrobić?


1. Rozwiń roletę na całej długości. W zależności od modelu, oddziel część materiału od utrzymującego ją stelaża. Usuń wszystkie metalowe elementy – listwy, pręty, obciążniki oraz rozwiąż sznurki z tyłu. Jeżeli Twoje rolety mają różne wymiary, zdemontowane elementy pogrupuj w podpisanych woreczkach. Podczas wieszania ich z powrotem łatwo odnajdziesz wszystkie niezbędne części. 

2. Rolety wykonane z bawełny oraz poliestru bez problemu możesz prać w pralce (maksymalna temperatura: 30 stopni). Dostosuj detergent do rodzaju tkaniny. Wybierz program do tkanin delikatnych i wyłącz wirowanie. Jeżeli nie jesteś pewny rodzaju użytego materiału oraz sposobu jego pielęgnacji, zleć czyszczenie w pralni chemicznej lub skorzystaj z dedykowanej usługi. 

3. Kiedy materiał wyschnie, wyprasuj go zgodnie ze wskazaniami producenta. 

4. Suche i wyprasowane rolety montuj w odwrotnej kolejności do demontażu. 

Rolety rzymskie to nie wszystko! W 9design na indywidualne zamówienie Klienta szyjemy również zasłony, narzuty na łóżko oraz poduszki. Zapoznaj się z naszą ofertą tekstyliów szytych na wymiar i umów się na bezpłatne spotkanie z dekoratorem wnętrz. Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixelpixelpixelpixel