main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Od krzesła do hokera. Jakie rozwiązanie wybrać do kuchni? | 9design Magazine
Inspiracje

Od krzesła do hokera. Jakie rozwiązanie wybrać do kuchni?

Przestrzeń kuchenna zmienną jest. Niemniej jednak w jej wnętrzu znajdziemy elementy stałe, niezależnie od stylu, jaki w niej panuje. Do grupy tej zalicza się stół, a co za tym idzie, także krzesła. Aktualnie jednak odchodzimy od rozwiązań zwyczajnych, związanych z kupnem całego zestawu. To droga na skróty. Współcześnie preferujemy podejście indywidualne, dlatego też wybór odpowiednich krzeseł wcale nie należy do tych najprostszych. Tym bardziej że stół coraz częściej przyjmuje formę wyspy, przy której toczy się codzienność. Teraz pojawia się pytanie najważniejsze: co wybrać? Krzesło czy hoker, hoker czy krzesło – jakie rozwiązanie wybrać do kuchni? Podpowiadamy!
 
Stylowe opowieści – pokaż mi swoją kuchnię, a powiem Ci, jakie krzesła wybrać!
Zanim naciśniesz wirtualny przycisk „zrealizuj zamówienie” lub zbliżysz kartę płatniczą do terminala, aby zakupić krzesła nowoczesne, zwróć uwagę na sam styl kuchni. Jest ona minimalistyczna, utrzymana w duchu eco, a może panuje w niej loftowa surowość? Skupmy się nie tylko na kolorach czy samej formie danego stylu, a na materiale. To właśnie on wysuwa się na pierwszy plan. Drewno jest inspiracją dla stylu skandynawskiego, metal świetnie sprawdzi się w industrialnej przestrzeni, rattan wpasuje się w rustykalną, ciepłą estetykę, a tworzywo sztuczne zagra w tej samej drużynie co krzesła nowoczesne. Warto także wspomnieć, iż w tej dziedzinie nie musimy sztywno trzymać się jednej estetyki. Style mogą się ze sobą przeplatać i żyć w perfekcyjnej zgodzie, np. elementy rustykalne świetnie wyglądają w towarzystwie dodatków vintage, a minimalistyczna ponadczasowość wspaniale odnajduje się pośród nowoczesnej prostoty.
 
Kuchnia w stylu skandynawskim, czyli o drewnianych krzesłach słów kilka
Jedną z aktualnie najpopularniejszych inspiracji aranżacyjnych jest estetyka skandynawska. Ciepło drewna, ponadczasowa prostota i surowość, przeplatają się tworząc harmonijną całość. Reprezentantem tego nurtu jest firma Miloni, której cała twórczość skupia się na meblach drewnianych. To oznacza tylko jedno – jeśli na Waszej liście „to do” widnieje pozycja – znaleźć drewniane, proste stoły do jadalni – to trafiliście w dziesiątkę! Miloni pragnąc postawić funkcjonalną kropkę nad i, proponuje także wygodne krzesła, np. krzesło Blox Tobacco czy krzesło Blox Natural. To modele, które nie przytłaczają kuchennej przestrzeni, a jedynie podkreślają skandynawskie nawiązania do przytulnej, pełnej aromatów atmosfery. Miloni w swojej ofercie gości wspomniane już stoły do jadalni, które kuszą wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością. Stoły do jadalni Miloni zostały bowiem wyposażone w innowacyjną funkcję rozkładania, dzięki czemu możemy dopasować ich wielkość do naszych aktualnych potrzeb.
 
Krzesła nowoczesne zwiastujące powrót do przeszłości – nadchodzi styl vintage!
Kuchnia urządzona w stylu vintage uświadamia wszystkim osobom, mocno podążającymi za aktualnie obowiązującymi trendami, że dobry design nigdy nie przemija! Można pokusić się o stwierdzenie, że meble utrzymane w tej stylistyce, z czasem nabierają jeszcze większej wartości. Tropem tym podążyła firma Zuiver, która wpadła na ciekawy i dość nietypowy pomysł. W ofercie bowiem znajduje się seria krzeseł – „Back to School”. Szkoła w życiu dorosłego zawsze wspominana jest z nutką wzruszenia albo niechęci. Niezależnie od doświadczeń, krzesła marki Zuiver będą budzić tylko pozytywne skojarzenia. Zuiver i ich krzesła „Back to School” świetnie odnajdą się w przestrzeni kuchennej wraz z prostokątnym stołem przypominającym ławkę szkolną. Nazwa serii nie wzięła się znikąd, wystarczy zwrócić uwagę na kształt krzeseł. Jest on dość prosty z charakterystycznym dla tego typu modeli, lekko wysuniętym oparciem. To właśnie ono zawsze umożliwiało podsunięcie krzesła pod samą ławkę, aby nie przeszkadzało innym. W ofercie firmy Zuiver dostępne są m.in. krzesło Back To School brązowy mat, krzesło Back To School beżowy mat, czy krzesło Back To School oliwkowy mat.
 
Pora na hokera!
Jak wspominaliśmy na początku artykułu, przestrzeń kuchenna potrafi się zmieniać i przyjmować różne oblicza. Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się kuchnie otwarte na salon. Aby wydzielić jasną granicę pomiędzy tymi dwoma częściami, warto zainwestować w półwysep kuchenny lub wyspę. Ten natomiast wymaga odpowiedniego towarzystwa. Do akcji wkraczają więc hokery, znane również pod nazwą stołków barowych. Krzesła nowoczesne stacjonują w kuchni, czyli dopasowują się do stylu obowiązującego w minimalistycznej, uporządkowanej przestrzeni. Hokery natomiast powinny łączyć się nie tylko z designem półwyspu czy wyspy kuchennej, ale także z wystrojem obowiązującym w salonie. Należy więc postawić na modele zgodne z dominującym stylem aranżacyjnym Do klasycznych wnętrz, warto zaprosić hokery proste, dumnie prezentujące się na nogach stalowych. Do stylu rustykalnego pasują natomiast stołki wykonane z rattanu lub drewna, np. beżowy hoker 77 Genesi, czy rattanowy, niski stołek barowy Hokaido. Dla zwolenników elegant chic, świetnym rozwiązaniem będzie m.in. czarny metalowy hoker Zidine z niebieskim, wykonanym z aksamitu siedziskiem czy też ciemnoszary hoker Nil.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixel