main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Osom Group

Osom Group

Osom Group

Miasto: Łódź

O pracowni: Twórcy OSOM wiedzą, że dom to nie tylko miejsce do życia. Dom to przestrzeń zapełniona emocjami, przeżyciami i marzeniami. OSOM kreuje wnętrza, które przenoszą te uczucia w nadzwyczajną i urzekającą rzeczywistość. Ich historia opiera się na zaufaniu oraz tworzeniu poprzez współpracę. Dla Klientów są nie tylko biurem projektowym, ale także partnerem, który podąża wraz z nimi przez każdy etap projektu. Misją OSOM jest przekształcenie wizji w harmonijną przestrzeń, która odda unikalny charakter właściciela wnętrza.

Każde wnętrze to indywidualna opowieść

Współistnienie formy i funkcji to myśl przewodnia grupy OSOM. Dzięki takiemu założeniu powstają wnętrza, które mają swoją tożsamość i odzwierciedlają osobowość właścicieli. Projektanci biura cenią otwartość swoich klientów i zrozumienie dla wspólnej pracy.

Prezentowane wnętrze to nie tylko aranżacja przestrzeni, ale też przebudowa i powiększenie domu tak, by sprostać nowym potrzebom inwestorów. W ramach tej metamorfozy ukształtowano rozłożystą strefę dzienną, która tworzy poczucie przytulnego miejsca przy jednoczesnym zachowaniu przestronności. Zwrócono szczególną uwagę na strefy wejścia oraz hole — te często pomijane przestrzenie są kluczowe dla projektantów pracowni Osom. Tworzą bowiem swego rodzaju bufor między strefami i opowiadają historię całego wnętrza. Ściana z dużym okrągłym lustrem i wygodne pufy zachęcają do chwili refleksji przed wyjściem. Hol przy klatce wejściowej to idealne miejsce na wyeksponowanie sztuki — podkreślona zostaje tym samym harmonijna łączność między codziennym życiem a sztuką właśnie. Duże znaczenie we wnętrzu odgrywają meble i lampy w nieprzeciętnych rozmiarach, m.in. stół Modern marki Selfia Design czy lampy Margin od New Works.

Prezentowany projekt to spektakularne wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i spowite kolorami ziemi. To zarazem dowód na to, że połączenie stylu japandi, naturalności i minimalizmu może być widowiskowe i relaksujące jednocześnie.

osom realizacja 1

osom realizacja 2

osom realizacja 3

osom realizacja 4

osom realizacja 5

pixelpixelpixelpixel