main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Przytulnie w 6 krokach | 9design Magazine
Porady

Przytulnie w 6 krokach

Trzeba to w końcu powiedzieć – lato się skończyło! Pierwsze poranne przymrozki i wietrzne, pochmurne dni już za nami. Widząc taki krajobraz za oknem ciężko tryskać optymizmem. Niektórzy wzruszyliby ramionami i powiedzieli: „Taki mamy klimat”. No tak, ale czy to oznacza, że przez najbliższe kilka tygodni mamy codziennie psuć sobie humor i to już od samego rana? Oczywiście, że nie!

Jesienną pluchę potraktujmy jako doskonałą okazję do spędzenia czasu w domu. Otulmy nasze wnętrza delikatnym blaskiem świec, ciepłymi kocami i miękkimi dywanami. Taka aranżacja będzie całą sobą zapraszać do błogiego relaksu przy książce lub dobrym filmie. Gwarantujemy, że ciężko będzie wyrwać się z jej objęć.

Stworzenie przytulnej atmosfery w domu wcale nie musi wiązać się z gruntownym remontem. Dzieli od niej zaledwie kilka prostych kroków.


getcosy
zdjęcia: Zuiver | BePure


Świece

Kto powiedział, że blask świec zarezerwowany jest tylko na romantyczne kolacje i chwile we dwoje? Duńczycy zapalają je już do śniadania.  Zapewne nie z tego powodu uważani są za najszczęśliwszy naród świata, ale nigdy nie zaszkodzi pójść w ich ślady. Wesoło rozmigotany blask świec to najprostszy sposób na ekspresowe wyczarowanie przyjaznej, ciepłej atmosfery.  

świecezdjęcie: Daria Minaeva


 Poduszki

Więcej poduszek! Ich nigdy nie ma za wiele. Jednolite, wzorzyste, drukowane, wyszywane, dziergane, welurowe, małe, duże, kwadratowe i okrągłe… Aż się w głowie kręci. Ich zestawianie i kompletowanie może być świetną zabawą. Na ubraną w nie sofę aż chce się rzucić i oddać miłej, popołudniowej drzemce.

hk living
zdjęcia: HK Living | Zuiver

Dywany

Z pewnością znasz to uczucie, kiedy budzisz się rano, stawiasz stopy na podłodze i czujesz ten nieprzyjemny chłód, który od razu kieruje Twoje nogi z powrotem do łóżka. Później wcale nie jest lepiej. Oczywiście można ratować się ciepłymi skarpetami i kapciami, ale kto o nich pamięta?! Zawsze się gdzieś zgubią. Za to puszyste dywany i chodniki będą od samego rana, niestrudzenie trwać na straży Twojego komfortu.   


zuiver
zdjęcie: Zuiver
 
Koce i pledy


To obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Jeszcze do niedawna czekały grzecznie schowane w szafach. Teraz są pełnoprawnym elementem wystroju wnętrza. Nonszalancko przerzucone przez fotel lub starannie złożone na brzegu sofy, wyglądają jakby ktoś właśnie z nich korzystał. Nawet jeżeli to nieprawda, doskonale uzupełniają przytulną aranżację. No i w każdej chwili możesz pod nie wskoczyć, wtulić się i zapomnieć o całym świecie.  

woood
zdjęcia: Woood | Be Pure

Fotele


Stary, poczciwy fotel uszak. O co chodzi, że tak przyciąga i szybko staje się ulubionym meblem wszystkich domowników? Jedno wiemy na pewno – każdy go pokocha. Nowoczesne, klasyczne, skandynawskie – odnajdą się w każdej aranżacji i pomieszczeniu, nawet tym niewielkim. Nigdzie indziej książka tak nie wciąga, a herbata tak nie smakuje.  

fotele be pure
zdjęcie: Be Pure

Lampy stołowe i podłogowe 

Górne światło główne to podstawa funkcjonalnie urządzonego domu. Warto jednak uzupełnić je dodatkowymi punktami świetlnymi na niższej wysokości i o mniejszym natężeniu. Lampki stołowe oraz podłogowe zagwarantują nastrojowe, delikatnie rozproszone światło – doskonałe na przykład podczas jesiennych, wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Nie należy zapominać, że są również bardzo dekoracyjne i świetnie podkreślają charakter aranżacji. Warto więc je wykorzystać!

cosy
zdjęcie: BePure | Zuiver


Nasza przytulna aranżacja gotowa! Teraz wystarczy zaparzyć ulubioną herbatę, otulić się kocem i rozkoszować melancholijną, jesienną aurą, która przestała już być taka straszna, prawda?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel