main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Stół. Dobierz go do aranżacji | 9design Magazine
Porady

Stół. Dobierz go do aranżacji

O stołach możemy długo opowiadać. W końcu to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To wokół niego koncentruje się życie domowników - przy nim zaczynają dzień i nierzadko kończą, goszcząc do późna znajomych. Kiedy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń, sprawdza się idealnie jako miejsce do zabaw z dziećmi czy pracy nad pilnym projektem. To cichy towarzysz naszej codzienności. Jednak dobranie odpowiedniego modelu do stylu naszej aranżacji może być nie lada wyzwaniem…

Nasze stylistki, zawsze gotowe do pomocy, wybrały cztery najpopularniejsze style wnętrzarskie. Do każdego z nich dobrały stoły, które idealnie wpiszą się w daną stylistykę. To bezpieczny i pewny wybór.


Stoły 9design / zdjęcie: Dutchbone

Z bagażem doświadczeń

Podobno w życiu nie warto oglądać się za siebie. W designie wręcz przeciwnie! Udowadnia to styl skandynawski, nigdy nie zapominając o pięknej tradycji wzornictwa połowy ubiegłego wieku. To wtedy królowały lekkie, proste meble o skośnych nóżkach i jasnych kolorach - idealne do niewielkich mieszkań. Były tak doskonałe, że popularnością cieszą się do dziś, na stałe wpisując się w aranżacje w północnym stylu. Stół z białym blatem, wsparty na drewnianych nóżkach, to już klasyka gatunku.


zdjęcie: 9design

stół skandynawski
zdjęcie: 9design


Mała czarna w jadalni

Są takie stoły, które nigdy nie wychodzą z mody. Jak one to robią? To zasługa uniwersalnej formy i tradycyjnych materiałów. Tutaj najlepiej sprawdzi się stół dębowy o prostych kształtach. Szlachetny materiał gwarantuje jego wytrzymałość i to, że stół będzie nam towarzyszyć przez lata, a nawet całe dekady. Neutralna forma oprze się upływowi czasu oraz zmieniającym się trendom. Kolorowe, proste krzesła zaprezentują się przy nim równie dobrze, jak i modne metalowe siedziska o surowym charakterze. To się nazywa ponadczasowa klasyka! I nie mamy tu na myśli finezyjnych modeli rodem z pałacowych jadalni. Je zostawmy za drzwiami wystawnych rezydencji. Współczesna klasyka to ta w duchu modern - harmonijna, powściągliwa, uniwersalna.


Miloni :: stół Blox Natural 145(245)cm / zdjęcie: Miloni

Zapomnianych czasów czar

Surowe wnętrza berlińskich i nowojorskich loftów potrafią onieśmielać skalą i rozmachem. Niestety nie tak łatwo zostać szczęśliwym posiadaczem takiej niecodziennej przestrzeni. Jednak od czego mamy architektów wnętrz?! Stworzyli oni styl inspirowany pofabrycznym klimatem, który można łatwo zaadaptować prawie do każdego wnętrza. Wybierając meble w tym stylu warto zwrócić uwagę na lubiane w loftach połączenie metalu z drewnem. Stół industrialny może przypominać odrobinę wysłużony mebel z bogatą przeszłością. Taka celowa patyna dodaje mu pożądanego charakteru.


Dutchbone :: stół Class 220x90cm / zdjęcie: Dutchbone

stół industrialny
zdjęcie: 9design

Awangarda na co dzień

Podobnie jak w stylu loftowym, stoły nowoczesne również nie stronią od zestawiania chłodnego metalu z ciepłym drewnem. Tutaj liczy się kontrast - im większy, tym większą dynamikę zyskuje forma mebla. Dodatkowo podkreślą ją geometryczne kształty i ukośne linie. Odważne wizje projektantów wyprowadzają niektóre modele na zupełnie nowe tory, upodabniając je do abstrakcyjnych rzeźb. Jednak to cały czas w pełni funkcjonalny stół, który może stać się dumą i atrakcją każdej nowoczesnej jadalni.


zdjęcie: 9design


Zobacz wszystkie stoły w ofercie sklepu 9design >>>
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixelpixelpixelpixel