main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Trendy 2018 – nadchodzi nowe! | 9design Magazine
Trendy

Trendy 2018 – nadchodzi nowe!

Nowy rok to nowe postanowienia, nadzieje, plany i… wnętrzarskie trendy! Co tym razem zachwyci nas i oczaruje, a co wzbudzi kontrowersje? Tego dokładnie nie wiemy, ale jednego jesteśmy pewni – będzie się działo! Po pełnym wrażeń roku 2017 trendy nie zwalniają tempa. Szykuje się wiele niespodzianek.

Piękno niedoskonałości

Stało się! Po kilku sezonach panowania, duńskie hygge zostało oficjalnie zdetronizowane. Kto się odważył na podbój tej popularnej filozofii szczęścia i silnego trendu wnętrzarskiego? Tajemniczy przybysz z Kraju Kwitnącej Wiśni - wabi-sabi, lubujące się w przedmiotach nieperfekcyjnych, naturalnych, surowych. Japoński styl jeszcze głębiej wnika w pojęcie autentyczności – niedoskonałości są efektem upływu czasu świadczącym o ich bogatej historii. Podstawą stylu są nieobrobione, surowe powierzchnie, naturalne materiały i kolory. Miękkie tekstylia przełamują ten ascetyczny minimalizm. Absolutny must have to ceramika o organicznych, nierównych formach. Do tego tematu z pewnością jeszcze wrócimy…

hk living
zdjęcie: HK Living

Królowa jest tylko jedna   

Czerwień to symbol płomiennej miłości i namiętności… banalne… Z pewnością nie tak oczywista jest zastosowana w aranżacji.  W tym sezonie wychodzi z cienia, pewnie wkraczając do każdego z pomieszczeń. Najchętniej gości na welurowych sofach, fotelach, tekstyliach i dodatkach. Nie zabraknie jej również na ścianach. Jak na dumną królową przystało, lubi się pokazywać i nie znosi konkurencji. Dlatego doskonale odnajdzie się w towarzystwie neutralnej bieli, beżu i szarości. Szczególnie zmysłowa relacja wiąże ją z różem, a chcąc nieco ostudzić jej zapał śmiało można sięgnąć po drewno i zielone rośliny.

Dutchbone
zdjęcie: Dutchbone

Wyprawa na Czarny Ląd


Nowy rok to zawsze nowy kierunek podróży. Tym razem po wnętrzarskie inspiracje projektanci wyruszą do spalonej słońcem Afryki. Dekoracje w etnicznym stylu, nawiązujące do tamtejszej kultury to doskonałe urozmaicenie nowoczesnej aranżacji. Mimo znacznej odległości, afrykańska stylistyka świetnie dogada się z japońskim wabi-sabi oraz industrialnymi przestrzeniami.

HK Living
zdjęcie: HK Living

Into the Wild

Zieleń nas nie opuszcza. Meandry liści oplotą jeszcze bardziej nasze domy. Egzotyczne dżungle zastąpią aromatyczne zioła, małe ogródki na parapetach i zielone miniszklarnie. Warto zwrócić uwagę na tapety ozdobione dużymi, kwiatowymi motywami przypominającymi barokowe martwe natury. Równie dekoracyjne mogą okazać się warzywa i owoce, czy to wypełniające misę na stole, czy pod postacią wzorów.  A może kolaż grafik na ścianie?

HK Living
zdjęcie: HK Living

Patrząc w przyszłość

Ten kolor można uwielbiać lub nienawidzić. Ultra Violet – kolor roku 2018. Jak zawsze długo wyczekiwany i jak zawsze wzbudził wiele emocji. To barwa symbolizująca wizjonerskie spojrzenie w przyszłość, nieograniczone możliwości eksplorowania świata i odkrywania nowego.  A jak ten kolor odnajduje się we wnętrzach? Niestety nie jest to barwa łatwa w aranżacji. Najlepiej ograniczyć ją do akcentów zestawionych z bielą, czernią i szarością. Bardziej śmiali poszukiwacze oryginalnych rozwiązań, mogą pokusić się o połączenie Ultra Violet z różem, kobaltem czy turkusem.

la forma
zdjęcie: La Forma

Mid Century is Back!   

Z jednej strony spojrzenie na futurystyczne wizje przyszłości, z drugiej odrobina nostalgii za minionymi dekadami. W 2018 roku wracamy do Ameryki lat 50. i 60. XX wieku. Eleganckie biura i apartamenty wysokich drapaczy chmur to nie tylko świetna scenografia serialu (kto oglądał Mad Man'a?), ale również skarbnica doskonałego designu o ponadczasowej elegancji. Proste formy, doskonałe materiały, bogata paleta kolorów, geometryczne desenie i odrobina złotego blasku to przepis na wnętrze w stylu mid-century. Efektownie i z klasą!

Dutchbone
zdjęcie: Dutchbone


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixelpixelpixelpixel