main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Welurowe sofy z osobowością | 9design Magazine
Trendy

Welurowe sofy z osobowością

Welur niejedno ma imię! Przekonujemy się o tym już od kilku sezonów. Jego miękki połysk rozgościł się w naszych domach na dobre i to niezależnie od stylu. Pokryta aksamitną tapicerką sofa to obiekt westchnień wielu. Słodki róż, dystyngowany granat, modna zieleń, energetyczny pomarańcz – paleta kolorów zaskakuje swoim bogactwem. Poznaj nasze welurowe sofy bliżej, a już nigdy o nich nie zapomnisz.

Maria Antonina nie wiedziałaby, na którą się zdecydować. Welurowe sofy nie bez powodu kojarzą nam się z pałacowymi wnętrzami. Jednak wystawne, królewskie życie porzuciły już dawno, by towarzyszyć nam w naszej domowej codzienności. Znalazły swoje miejsce nawet w skandynawskich aranżacjach, którym dodają odrobiny interesującego blasku. To prawdziwe zaklinaczki rzeczywistości.


Kolekcja sof 9design

Blocket – nowoczesny asceta

Mówią, że w prostocie tkwi siła. Coś w tym musi być, bo sofa Blocket to kwintesencja oszczędnej formy, a jednak niczego jej nie brakuje. Wręcz przeciwnie, siedzisko o kubicznym kształcie wsparte na lekkich, metalowych nóżkach, daje wrażenie dzieła totalnego. Ta sofa, to ulubieniec minimalistów ceniących nieprzesadzony komfort. Obowiązkowo w towarzystwie równie powściągliwego fotela z tej samej kolekcji.


Madryt – wieczór w domu


Są takie meble, którym po prostu nie można się oprzeć. Już samo patrzenie na sofę Madryt wprawia w błogi stan odprężenia. Nic, tylko wskoczyć na jej puszyste, pikowane siedzisko z kocem, ulubioną książką i zniknąć na jeden wieczór… albo dwa.

Grant – kultura wysoka

Dżentelmen jakich mało – elegancki, dobrze ubrany, z szerokimi horyzontami i odrobiną intrygującej tajemnicy. Głębokie siedzisko sofy Grant oraz wysokie podłokietniki przywodzą na myśl eleganckie apartamenty Nowego Jorku lat 50. Z głośników sączy się jazz, a gwar głośnych rozmów i stukot kieliszków z szampanem nie cichną. Z półcienia spogląda na nas on, w swoim welurowym, połyskującym garniturze, dumny i czarujący – jak zawsze.


Symfonia – ta najbliższa

Narożna sofa Symfonia to przyjaciółka na dobre i na złe – zawsze jest, kiedy najbardziej tego potrzebujemy. Po ciężkim dniu odpoczywamy w jej ramionach, koi nasze nerwy i schodzone nogi, które możemy wygodne wyciągnąć na praktycznym szezlongu. W weekend z kolei zamienia się w duszę towarzystwa. Z nią niejedna impreza przeciągnęła się do rana. Leniwą niedzielę spędzamy potem z popcornem przed telewizorem.
Nie taki diabeł straszny, czyli jak pielęgnować welurową tapicerkę

Meble obite tkaniną o aksamitnej strukturze wcale nie są takie wymagające w utrzymaniu, jak mogłoby się wydawać. W tym celu wybieraj wyłącznie przeznaczone do tego środki pielęgnacyjne i stosuj je zgodnie z dołączoną instrukcją. Jeżeli nie używałeś go nigdy wcześniej, sprawdź jego działanie na niewidocznym fragmencie tapicerki. Naniesiony preparat potrzebuje określonego czasu na zadziałanie, w zależności od siły zabrudzenia. Potem wystarczy go tylko delikatnie usunąć za pomocą ścierki.


Dutchbone :: sofa 2-osobowa Kate

Aby miękki materiał cieszył nasze oczy nieskazitelną strukturą, na wszelkie powstałe plamy reaguj natychmiast – substancja nie będzie miała czasu na wniknięcie w głębsze partie włókien. Skutecznym sposobem jak zastosowanie 2 łyżek amoniaku rozpuszczonego w litrze wody. Pamiętaj, welurowe tkaniny czyść zawsze zgodnie z kierunkiem układania się włosia.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixelpixelpixelpixel