main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Petite Friture: designerskie, nowoczesne lampy | Salon meblowy Warszawa 9design

Petite Friture

Liczba produktów 26

Lampy Petite Friture

Marzenia są po to, by je spełniać. Z takiego założenia powinien wychodzić każdy, kto ma pasję i pragnie stworzyć coś nowego. Marzysz o dużym, nowoczesnym domu? A może wolisz małe mieszkanie nawiązujące do stylu loft? Jedno jest pewne, we Francji żyje kobieta, która marzyła, by pod jednym szyldem działali młodzi, utalentowani projektanci. Tą kobietą jest Amélie du Passage, a jej marzenie udało się w pełni zrealizować.

Petite Friture to francuska marka, która została założona w 2009 roku. Logo firmy zdobi przede wszystkim lampy, ale również projekty małych mebli oraz akcesoriów domowych. Założycielce marki, wspomnianej Amélie du Passage, zależało, by pracowali dla niej wizjonerzy, osoby kreatywne, które nie boją się tworzyć nowoczesnych, często nawet ekstrawaganckich projektów. Dla niej najważniejsze jest to, by projekty Petite Friture nadawały przestrzeni, w której się znajdą, indywidualny charakter. Projektanci firmy niejednokrotnie pojawiają się na największych wydarzeniach i międzynarodowych targach architektury wnętrz. Wystarczy wspomnieć tu takie nazwiska jak Sam Baron, Noé Duchaufour Lawrance czy Pierre Favresse.

Nowoczesne lampy od Petite Friture

Bez wątpienia założyciele udało się osiągnąć efekt świeżości i zachwytu. To marka nie tylko nowatorska, ale przede wszystkim odważna, przy czym każdy przedmiot sygnowany jej logo jest dopracowany w każdym calu i bez wątpienia zachwyca wszystkich miłośników designu, nie tylko wielbicieli minimalizmu. Mimo iż Petite Friture tworzy wielu artystów, każdy ze swoją indywidualną historią do opowiedzenia, to jednak wystarczy jeden rzut oka, by wiedzieć, że lampa czy mebel pochodzi z pracowni Amélie du Passage. To charakterystyczne przedmioty, które łączy prostota w najlepszym tego słowa znaczeniu.

W naszym sklepie 9design.pl znajdziesz zarówno lampy wiszące, jak i stojące oraz dwa stołki z kolekcji Petstools. W skład tej kolekcji wchodzą trzy stołki kształtami odpowiadającym następującym zwierzętom: myszy, słoniowi oraz śwince. Te małe meble przeznaczone przede wszystkim do pokoju dziecięcego zachwycają już na pierwszy rzut oka. Mają piękne kolory, są ciekawie zaprojektowane. To świetny sposób, by z dużym gustem urządzić pokój najmniejszego domownika. Same w sobie stanowią ozdobę, nie potrzeba już więcej dodatków i dekoracji. Za projekty odpowiedzialna jest Hanna Ernsting.

Na uwagę zasługuje również przepiękna wisząca lampa miedziana (występuje także w wersji zielonej) Vertigo autorstwa Constancego Guisse’a. To flagowy projekt marki, który może być śmiało nazywany współczesną ikonu designu w branży oświetlenia. Stylowa i ażurowa konstrukcja przypomina kapelusz, który nieco wygiął się na wietrze. Bez problemu wpasuje się w aranżację jadalni albo kuchni.

My zakochaliśmy się w marce Petite Friture od pierwszego wejrzenia. A Ty?

Marka, która stworzyła bestsellerową lampę Vertigo. Wysmakowany francuski design, zabawa kształtem i formą oraz nieoczywiste nawiązania do największych osiągnięć europejskiego wzornictwa i szkoły Bauhausu stanowią o wyjątkowości tej marki i proponowanych przez nią rozwiązań.

ZOBACZ KATALOGI

    pixelpixelpixelpixel