main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Meble w stylu eklektycznym. Designerskie projekty | Salon meblowy Warszawa 9design

Eklektyczny

Liczba produktów 98

Branża meblarska jak nigdy dotychczas musi wykazywać się pomysłowością i kreatywnością. Po latach kupowania tego, co akurat rzucili do sklepu, wreszcie możemy swobodnie wybierać meble i kreować wystrój wnętrz na swój własny sposób. Meble w stylu eklektycznym są odpowiedzią na oczekiwania współczesnego człowieka. Coraz częściej bowiem urządzając wnętrza chcemy w nich zaznaczyć swój charakter i indywidualizm i często trudno nam się zdecydować, w jakim stylu zaaranżować mieszkanie. Wszak tyle wokół nas pięknych przedmiotów... Kochamy meble z duszą i te o nowoczesnej formie. Jak pogodzić jedno i drugie? Styl eklektyczny – to jest to.

Czym jest styl eklektyczny?

“Eklektyzm” z greckiego “eklektikos” oznacza wybierający. Nurt ten narodził się w drugiej połowie XIX wieku w Niemczech i objął takie dziedziny jak malarstwo, muzyka i sztuka użytkowa, do której zalicza się także meblarstwo. Styl eklektyczny zwany również historycyzmem nie posiada granic, cieszy się oryginalnymi rozwiązaniami i niepowtarzalnością. Wnętrza w stylu eklektycznym to uporządkowany miszmasz różnych nurtów, w którym jeden musi być myślą przewodnią. Meble w stylu eklektycznym to te pochodzące z dawnej epoki lub stylizowane na nie. Cenione za dekoracyjne formy z bogatą ornamentyką i wysoką jakość.

Meble w stylu eklektycznym – co je wyróżnia?

Współczesne meble eklektyczne to z jednej strony wierne kopie dawnych mebli, z drugiej – przedmioty, w których splatają się wpływy różnych estetyk. Są to meble z naturalnych surowców, gdzie króluje drewno (ale też wiklina, rattan, bambus i metale). Cechuje je dekoracyjne zestawienie form, któremu towarzyszy bogata ornamentyka w postaci takich elementów jak: kolumny, toczone nogi, sterczyny czy płyciny, ozdobne okucia, stylizowane motywy roślinne i zwierzęce oraz ozdobne obicia tapicerskie. Meble w stylu eklektycznym służą właściwie podkreśleniu stylu eklektycznego. Stół na tłoczonych nogach w zestawieniu z prostymi, nowoczesnymi krzesłami, rzeźbione biurko z nowoczesnym fotelem biurowym, oryginalna, ozdobna sofa i prosty w formie stolik kawowy.

Łączenie różnych trendów w jedną spójna całość nie jest sprawą prostą. Urządzeniu wnętrz w stylu eklektycznym i wyborowi mebli należy poświecić więcej uwagi. Jest to o tyle łatwe, że w takim sklepie jak 9design dekoracyjne dodatki i meble w stylu eklektycznym znajdziesz w jednym miejscu.

Jeśli podoba Ci się meble w stylu eklektycznym sprawdź projekty marki 2modern.

pixelpixelpixelpixel