main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Meble w stylu glamour. Designerskie, nowoczesne | Salon meblowy Warszawa 9design

Glamour

Liczba produktów 181

Jak ważne zadanie w urządzaniu mieszkania i kreowaniu jego charakteru mają meble, wie każdy z nas. Chociaż trendy w aranżacji wnętrz, podobnie jak moda ulegają zmianom, to są takie, do których chętnie wracamy po latach. Meble w stylu glamour? Dlaczego nie!

Czym jest styl glamour?

Z angielskiego “glamour” oznacza czar, urok, przepych. Styl glamour narodził się w latach 30 XX wieku w Hollywood i początkowo odnosił się jedynie do modowych kreacji gwiazd filmu. Wkrótce stał się wiodącym trendem w aranżacjach wnętrz wielkich posiadłości rozsianych po wzgórzach Los Angeles. “Glamour” jako całkowite zaprzeczenie minimalizmu odznaczał się przepychem, luksusem i blaskiem, a mieszkania (co trafnie ktoś określił) stawały się “szkatułkami wypełnionymi błyskotkami”. Styl czerpał inspiracje z nurtów minionych epok, szczególnie upodobał sobie barok z jego bogatą ornamentyką, formami mebli i blaskiem elementów dekoracyjnych. Współczesne odniesienie do stylu glamour ma nieco łagodniejszą formę. Już nie jest tak ostentacyjny, a bardziej stawia na nietuzinkową elegancję. Wprawdzie nie jest najłatwiejszym stylem do aranżacji wnętrz mimo swojej elastyczności, to umiar i odpowiednie łączenie starego z nowym daje niesamowite efekty.

Meble w stylu glamour – ponadczasowy urok i elegancja

Jak na meble glamour przystało, materiały do ich tworzenia nie mogą być byle jakie. Piękno i trwałość drewna (także tych egzotycznych gatunków), szlachetne metale, kryształy, szkło, połyskujące tkaniny, złote i srebrne dodatki. Meble o obłych kształtach i zaokrąglonych rogach. Romantyczne fale i subtelne załamania na oparciach krzeseł, foteli, nogach stolików. Miękkie i błyszczące obicia tapicerskie, oryginalne, lśniące elementy dekoracyjne...Do tego kryształowe żyrandole i lustra w złoconych ramach. Bo styl glamour i meble glamour kochają światło

Najlepsze aranżacje wnętrz w stylu glamour? To te, które umiejętnie łączą luksus i zmysłową lekkość. Meble w stylu glamour  w zestawach z prostymi i nowoczesnymi to trafny wybór. Tak jak dobrym wyborem będzie zakup mebli i aranżacyjnych dodatków w sklepie 9design. Zapraszamy!

Zainspirował Cię styl glamour? W takim razie spoodbają Ci się projekty od Kare Design i Nordic Line.

pixelpixelpixelpixel