main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Skandynawski | Kupuj według stylów od najlepszych marek | Salon meblowy Warszawa 9design

Skandynawski

Liczba produktów 224

Skandynawski styl ma nordyckie korzenie i charakteryzuje się eleganckim, stonowanym i wyrafinowanym wyglądem. Ogólne wrażenie to nowoczesność, ale również minimalizm. Skandynawski styl ucieka od bogactwa i zawiłości tradycyjnych stylów i koncentruje się bardziej na współczesnych elementach. Idealne wnętrze skandynawskie to połączenie funkcjonalności, pragmatyzmu i czystej, minimalnej estetyki. Dąży do tego, aby być jak najprostszym i jak najbardziej zagraconym. Jego względna prostota sprawia, że styl skandynawski jest obecnie najpopularniejszy.

Skandynawski styl projektowania wnętrz opiera się na lekkich, przewiewnych przestrzeniach. Aby wpasować się w tę estetykę, podłogi wykonane są zazwyczaj z jasnego drewna. Większość wnętrz w stylu skandynawskim wyłożona jest podłogami z drewna dębowego lub jesionowego. Zapewniają one jakościową dynamikę wizualną w stosunku do skądinąd minimalnego stylu reszty wnętrza.

Meble stanowią bardzo ważną część stylu skandynawskiego. Muszą one odzwierciedlać temat i styl całej przestrzeni. Styl skandynawski wykorzystuje eleganckie, nowoczesne meble, które są bardzo proste w estetyce. Lekkie w kolorze i materiale meble są tutaj najlepszym wyborem.

pixelpixelpixelpixel