main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
5 pomysłów na wiosenny weekend | 9design Magazine
Inspiracje

5 pomysłów na wiosenny weekend

Wpadające przez okno promienie wiosennego słońca zachęcają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie warto się im opierać. Weekend (niekoniecznie tylko ten długi) to doskonała okazja do naładowania akumulatorów na cały, następny tydzień. Wygodną sofę i telewizor zostaw na zimowe wieczory, bo pomysłów na spędzenie ciepłych, wolnych dni jest sporo. Do stworzenia naszej listy zainspirowały nas bestsellerowe produkty 9design.

Rowerowe love: wycieczka po okolicy

Przeciętny Holender pokonuje na rowerze ponad 900 km rocznie. Warto brać z niego przykład i przynajmniej w weekend zastąpić jednośladem samochód. Urocze jezioro, malownicza rzeczka, kolorowa łąka czy tajemnicza, leśna droga… Okolice polskich miast nie raz mogą nas miło zaskoczyć. Najlepiej zwiedzać je właśnie na rowerze.
Z książką na pomoście: weekend nad jeziorem

Wyłącz komputer, spakuj walizki i na dwa dni zamień zgiełk miasta na delikatny szum trzcin. Tutaj, w drewnianym domku nad jeziorem, odpoczniesz i w końcu znajdziesz czas na dokończenie dawno zaczętej książki. Wieczory na werandzie umili Ci koncert świerszczy i lampka ulubionego wina. Do pełni szczęścia już nic więcej nie potrzeba, prawda?
Odrobina egzotyki: wizyta w ogrodzie botanicznym


Dwa dni weekendu to zdecydowanie za mało na wypad w dalekie, egzotyczne zakątki globu. Nikt jednak nie powiedział, że całkowicie musimy z nich zrezygnować. Odrobina wyobraźni wystarczy do zorganizowania „egzotycznego weekendu” w Polsce. Wybierz się do pobliskiej palmiarni lub ogrodu botanicznego. Spacer wśród kolorowych kwiatów i niecodziennych gatunków roślin przeniesie Cię myślami do parnej dżungli lub na afrykańską sawannę. Kto wie, może nawet podsunie pomysł na spędzenie najbliższego urlopu…

Kreatywnie : plener artystyczny


Chcesz spróbować czegoś nowego? Co powiesz na krótki plener malarski lub szkołę ceramiki? 2-dniowe zajęcia artystyczne w pięknych okolicznościach wiosennej przyrody pozwolą Ci pozytywnie nastroić się na nachodzący tydzień. Własnoręcznie wykonany wazon czy oryginalny obraz będą wspaniałą dekoracją Twojego domu. Nie bój się nowych wyzwań!
Tam, gdzie oczy poniosą: miasto bez mapy


Nie lubisz rozstawać się z miastem, a wycieczki rowerowe i leniwe dni na pomoście to rozrywki zdecydowanie nie dla Ciebie? Wyjedź… do innego miasta. Najlepiej takiego, w którym jeszcze nie byłeś. Może krótka wycieczka za granicę? Londyn, Amsterdam czy Barcelona – tam czekać będzie na Ciebie moc wrażeń, nowe smaki i interesująca architektura. Schowaj mapę i zejdź z utartych, turystycznych szlaków, a gdy się zmęczysz, przysiądź na chwilę w lokalnej kawiarni i rozkoszuj się odkrytą okolicą.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixelpixelpixelpixel