Inspiracje
50 odcieni szarości. Jak zaaranżować mieszkanie w popielach?
Szare tonacje kolorystyczne na dobre zadomowiły się w domowych przestrzeniach. Zwolennicy twierdzą, że popielate odcienie są nieśmiertelne, ponadczasowe i uniwersalne. To właśnie one kreują wysublimowane i nonszalanckie wnętrze, w którym panuje ład, porządek i harmonia. Przeciwnicy jednak kontratakują – popiele są passe, przeminęły z wiatrem, więc czym prędzej postaw na mocny, wyrazisty kolor. Uważamy jednak, że osoby sprzeciwiające się obecności we wnętrzu szarości, tak naprawdę nie odkryły jej 50 niezwykłych odcieni. Skoro tak, my postanowiliśmy to zrobić, dlatego też dziś podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie w popielach!
Nowoczesność przemawia szarością
Zanim styl nowoczesny pojawił się na salonach, szarość uznawana była za barwę melancholijną, bezbrzeżnie wypełnioną smutkiem i żalem. Nic więc dziwnego, że architekci przemycali grafitowe czy popielate odcienie z pewną dozą niepewności. Szarości pojawiały się najczęściej w formie subtelnych detali, np. wazonach, podkładkach goszczących na stolikach kawowych, czy też pod postacią puszystych poduszek.
Prawdziwa rewolucja nastąpiła wraz z nadejściem stylu nowoczesnego, który okazał się nie tylko strzałem w dziesiątkę, ale także ponadczasowym sposobem na urządzenie przytulnej, lekko awangardowej domowej przestrzeni. To właśnie wtedy do aranżacji wnętrz dumnie wkroczyła szarość. Nie musiała już dłużej występować w śladowych ilościach, wreszcie zagościła na ścianach jako ciemnoszary, kuszący surowością beton, w salonie dumnie rozgościła się pod postacią wygodnego narożnika, na podłodze pojawiła się pod postacią puszystego dywanu, a w sypialni zrelaksowała się na emanującym spokojem szezlongu. Ta tonacja kolorystyczna coraz śmielej zaznacza swoją obecność we wnętrzach i tym samym prezentuje świeże, nowoczesne, stylowe rozwiązania, które wizualne zaspokoją każdego estetę.
Marengo, grafit, stal… o pięćdziesięciu odcieniach szarości w modnym wydaniu
Szarość kusi niezwykłymi odcieniami. Ponadczasowa paleta barw prezentuje różnorodność, którą zdecydowanie docenią osoby, które mają słabość do minimalizmu. Okazuje się bowiem, że kolor szary jest nie tylko… szary. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem kilku jasnych, surowych, czy też ciemnych tonacji zachwyca mnogością rozwiązań. Zarówno na samym początku wprowadzania tej tonacji kolorystycznej do domowej przestrzeni, jak i po pewnym czasie obcowania z barwą w mieszkaniu. Szarość to bogata paleta inspiracji, umiejętnie balansująca pomiędzy czernią a bielą. To wysublimowany flirt, który z powodzeniem tworzy charyzmatyczną, pełną nieoczywistości przestrzeń.
Wśród najpopularniejszych pięćdziesięciu odcieni szarości możemy wyróżnić, m.in. barwę stalową, grafitową, popielatą, siwą, platynową czy też marengo. Architekci chętnie wprowadzają różnorodne tonacje do aranżacji wnętrz ze względu na fakt, iż kolor szary należy do barw achromatycznych, a co za tym idzie, także neutralnych. Oznacza to, że barwa jest niekolorowa i czysta, bez dodatku kolorowych pigmentów. Dzięki temu łączenie różnorodnych odcieni szarości ze sobą, czy też zestawianie ich z innymi barwami, np. bielą, granatem, szafirem czy pudrowym różem jest bardzo proste.
Szarość, widzę szarość!
Ze względu na popularność stylu nowoczesnego i minimalistycznego w wirtualnych i realnych przestworzach bardzo często padają pytania – jak zaaranżować wnętrze w szarościach? Który odcień wybrać – jasno, a może ciemnoszary? Jaka tonacja szarości pasuje do salonu, a jaka do kuchni? Im bardziej zagłębiamy się w tego typu rozterki, pojawiają się kolejne, wynikające z siebie pytania. My odpowiadamy - każdy z pięćdziesięciu odcieni szarości jest doskonały, wystarczy inspirujący pomysł, dzięki któremu stworzymy przestrzeń niezwykłą.
Jak zaaranżować wnętrze w odcieniach szarości? Detale czy styl total grey look?
Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z popielatą barwą, to do wnętrza zaproś stylowe dodatki. Jednymi z najbardziej ponadczasowych okażą się dywany nowoczesne, które kreują charyzmatyczne opowieści o szarości. To małe lub duże (w zależności od wyboru rozmiaru) dzieła sztuki. Są ponadczasowe i jednocześnie oryginalne, dopasowują się do aktualnie obowiązujących trendów i zarazem celebrują nieśmiertelne wartości aranżacyjne. Dywany nowoczesne, m.in. dywan Soil Dark Gray, dywan Lyon Gray czy też dywan Moon Light Gray Carpet Decor kuszą różnorodnymi odcieniami szarości. To właśnie tu przeplata się jasny odcień popielu z ciemnymi plamami, delikatnie wpadającymi w odcień przygaszonego granatu. Tu też powstaje flirt pomiędzy przybrudzoną bielą i ciemnym brązem, miejscami wpadającymi w karmelową szarość. Tu także gołębia tonacja kolorystyczna łączy się ze śnieżną bielą, delikatnie przypominającą wzburzone kapryśnymi warunkami atmosferycznymi morze. Jak więc można słusznie spostrzec, kreowane historie z pięćdziesięcioma odcieniami w roli głównej, przemawiają przez oryginalne dywany nowoczesne, które wraz z innymi dodatkami (niekoniecznie popielatymi) tworzą doskonale współpracującą całość.
Dla śmiałków doskonale żonglujących tonacjami grafitowymi, stalowymi, siwymi, gołębimi i popielatymi proponujemy do przestrzeni zaprosić ekskluzywne meble, czyli komody, fotele , stoły nowoczesne czy też sofy. Aktualnie szalenie modnym trikiem jest wprowadzenie do przestrzeni stylu grey total look. Pamiętaj, aby bawić się różnymi odcieniami, dzięki temu stworzysz przestrzeń spójną, aczkolwiek z unikalną nutą zamierzonych niedopowiedzeń. W urządzonym w tym stylu salonie świetnie odnajdą się fotele, np. jasnoszary fotel Joy czy też ciemnoszary fotel Redfort. Tu nowoczesność doskonale przeplata się z tradycyjnymi wartościami aranżacyjnymi, które chętnie odnajdujemy wśród wnętrz, zamieszkiwanych przez naszych rodziców czy też dziadków. Fotele bez sofy nie istnieją, dlatego też, w salonie powinni pojawić się jako zgrani towarzysze. Wśród nich warto wymienić m.in. jasnoszarą 3-osobowa sofę Minnesota, czy wpadającą w tonację gołębią 2-osobową sofę Daha. W stylu total grey look z powodzeniem odnajdą się także modne komody, np. mała szafka lekarska szara, czy antyczny kredens grey. Warto zaznaczyć, iż to dość nietypowi goście salonu, niemniej jednak styl nowoczesny jest ukoronowaniem funkcjonalności w oryginalnej odsłonie i nie warto o tym zapominać pod żadnym pozorem!
Na zakończenie opowieści o niezwykłych, pięćdziesięciu odcieniach szarości warto także wspomnieć o jeszcze jednym praktycznym niezbędniku domowej przestrzeni! Stoły nowoczesne, np. stół Nashira czy stół Rosemary to już przedstawiciele kuchni oraz jadalni. W tym wydaniu ekskluzywne meble kuszą chłodną, stalowoszarą nutą doskonale odnajdującą się pośród stylu minimalistycznego.
Na zakończenie opowieści o niezwykłych, pięćdziesięciu odcieniach szarości warto także wspomnieć o jeszcze jednym praktycznym niezbędniku domowej przestrzeni! Stoły nowoczesne, np. stół Nashira czy stół Rosemary to już przedstawiciele kuchni oraz jadalni. W tym wydaniu ekskluzywne meble kuszą chłodną, stalowoszarą nutą doskonale odnajdującą się pośród stylu minimalistycznego.
Pokaż więcej wpisów z
Maj 2019
Polecane