main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Christmas Trends 2018 | 9design Magazine
Trendy

Christmas Trends 2018

Something old, something new. Something borrowed, something blue… Mantrę wszystkich panien młodych pożyczamy do opisania tegorocznych, świątecznych trendów. Spod ślubnego welonu pod bożonarodzeniową choinkę!

W tym sezonie zdecydowanie pozostajemy w modzie na samodzielnie wykonane dekoracje. Jak Polska długa i szeroka, wszyscy kleją łańcuchy, malują bombki, plotą wieńce, dekorując je pozłacanymi szyszkami. Takie małe cudeńka wprost uwielbia przytulny styl skandynawski oraz aranżacje o rustykalnym zacięciu. Dla wielbicieli bardziej nowoczesnych form też się coś znalazło. Nie muszą już się krzywić na tradycyjne biało-czerwone dekoracje i uśmiechnięte elfy w ich modernistycznych apartamentach – geometria z impetem wkroczyła również w świat świątecznego wzornictwa. Z kolei na tych najodważniejszych, którym awangarda gra w duszy, czeka… błękit. Tego koloru chyba nikt się nie spodziewał.


shyrokova
 
Greetings from nature

Pochmurne niebo zapowiada rychłe nadejście śnieżycy. Delikatny wiatr wzrusza gałęzie bezlistnych drzew. Szarobury krajobraz przełamuje chłodna zieleń oszronionych iglaków. Wieczorem świeży śnieg skrzy się dumnie w świetle ulicznych latarni… Zimowemu krajobrazowi nie można odmówić nostalgicznego charakteru. Jego delikatne, złamane odcienie (i nie tylko) to świetna inspiracja dla świątecznych aranżacji. Kto by pomyślał, że zwykła gałąź, udekorowana bombkami, może stać się doskonałą alternatywą dla tradycyjnej choinki. Szary papier, sznurek, stare torby i pudełka w mig zamienią się w wysmakowane opakowania na prezenty – ładne oraz przyjazne środowisku. Własnoręczne przygotowywanie świątecznych dekoracji to idealny pretekst do spędzenia odrobiny czasu z bliskimi. A wieczorem wszyscy hyc pod koc z kubkiem ciepłego kakao. Tak, skojarzenia z duńskim hygge są słuszne – zostaje z nami tej zimy.shyrokova / @aows

Historia błękitem malowana
 
Czerwona czapka Mikołaja, zielona choinka ubrana w złoto, biały śnieg za oknem – gdzie tu miejsce na niebieski? W tym sezonie projektantów poniosła wyobraźnia i zamarzyli sobie o miętowych talerzach, kobaltowych obrusach i granatowych bombkach. Wyszło pięknie! Taki kolorystyczny mariaż z pewnością wprawi w zdumienie niejednego gościa. O Świętach w błękitach będzie się mówić… aż do następnych. Wtedy z pewnością zaskoczy nas kolejna intrygująca barwa. My stawiamy na róż.


Africa Studio

Święta w wielkim mieście

… są zabiegane, gwarne, na ostatnią chwilę, ale pełne przyjaciół i rodzinnego ciepła. Dla zbłąkanego wędrowca, albo znajomego znajomych, też znajdzie się miejsce. Tłem dla tych licznych spotkań jest nowoczesny apartament. Próżno szukać tutaj choinki wesoło rozświetlonej kolorowymi lampkami. Warunki dyktuje minimalizm i geometria – świąteczne akcenty muszą się do niej dostosować. Gdzieniegdzie nieśmiało przebija się blask nieśmiertelnego złota lub zalotnie mruga rudawy połysk, a i dla transparentnego szkła znajdzie się miejsce. Wbrew wszelkiej tradycji, pojawia się również sporo czarnych dodatków, najlepiej skontrastowanych z bielą.


romankosolapov

Country chic
 
Kto nie marzy o Świętach w górskiej chatce? Za oknem ośnieżone szczyty, w środku zapach choinki, trzaskający ogień w kominku i święty spokój. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia. Nic straconego – klimat rustykalnych Świąt można bez problemu przenieść do domu w mieście – drewniane meble, świece, dodatki w stylu vintage w towarzystwie zieleni, to podstawa. Tym bardziej, że zieleń to jeden z najgorętszych trendów tegorocznego sezonu. Najlepiej w wersji monochromatycznej – zielone, na zielonym. Leciwy dębowy stół cierpliwie czeka na pierwszych gości, a kolory paproci, bukszpanu i ostrokrzewu przełamują akcenty starego złota i bożonarodzeniowej czerwieni. Po kolacji w całym domu zabrzmi słodka melodia kolęd.


Liberato / Anie Spratt

W mieście, w górach, w błękicie czy w bieli, przy stole albo pod kocem… Nieważne jaką bożonarodzeniową scenerię wybierzesz – życzymy, aby stała się ona piękną oprawą długich rozmów przy pełnym stole.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixelpixelpixelpixel