main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Domowe biuro w designerskim stylu

Domowe biuro w designerskim stylu

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas spojrzeć prawdzie w oczy: lato już za nami! Nieuchronnie zbliża się moment powrotu do pracy i szkoły po wakacyjnej przerwie. Co więc zrobić, by sobie ten powrót uprzyjemnić? Przeprowadzić metamorfozę lub lekkie odświeżenie domowego biura, które pozwoli powrócić nam do codziennych obowiązków z nową energią i w designerskim stylu!
biuro w stylu skandynawskim

Scandi Office. Rozważnie i romantycznie

Styl skandynawski opanował wnętrza na dobre - jego popularność ani trochę nie gaśnie. Aranżacje inspirowane krajami północy Europy stale poszerzają grono swoich miłośników, do których zaliczyć możemy zwolenników przytulnych, ciepłych i jasnych wnętrz. Jeśli chcesz urządzić swoje domowe biuro w takim stylu, postaw na subtelne i stonowane barwy, takie jak pastelowy róż lub beż, zestawiając je dla równowagi z nieco chłodniejszą szarością.

designerskie domowe biuro

Designerski gabinet. Z miłości do wzornictwa

Współczesny design pełni już nie tylko funkcję użytkową, lecz coraz częściej spełnia także nasze potrzeby estetyczne. Cieszy oko, zachwyca swoją formą i urzeka perfekcyjnym wykonaniem, czego przykładem może być niestandardowe krzesło biurowe obite miękką, puszystą tkaniną. Za wieloma meblami i dodatkami kryje się ciekawa historia i wieloletnia tradycja, którą my - jako ich użytkownicy - mamy okazję nieść dalej w świat i pielęgnować. Rzecz tyczy się szczególnie polskich marek, które mogą pochwalić się produktami najwyższej jakości i niesamowitego kunsztu rzemieślniczego.

domowe biuro w stylu eko

Biuro w stylu eko. Sposób na bycie bliżej natury

Żyjemy w bardzo przeboćcowanej rzeczywistości, w której zewsząd atakuje nas nadmiar informacji. Trendem, pojawiającym się także w aranżacji wnętrz, a stojącym w opozycji do wszechobecnego pędu i ogromnej ilości bodźców, jest powrót do natury. Wedle jego założeń - dom powinien być miejscem, w którym czujemy się swobodnie i gdzie z przyjemnością spędzamy czas. W domowym biurze urządzonym w stylu eko doskonale sprawdzą się meble wykonane z naturalnego drewna w subtelnych wybarwieniach, które wprowadzą do pomieszczenia przytulne ciepło, spokój i harmonię. Rośliny to bez dwóch zdań obowiązkowy element w każdym domowym biurze - niezależnie od jego stylu!

domowe biuro w kobiecym wydaniu

Gabinet w kobiecym stylu, czyli eleganckie wcielenie różu

Róż to ponoć najbardziej kobiecy kolor. I choć przez wielu nadal postrzegany jest jako infantylny lub tandetny, współczesne aranżacje nadają mu zupełnie innego charakteru. W nowoczesnym ujęciu jego subtelny, pastelowy odcień przełamuje się bardziej wyrazistą i chłodną szarością, brązem lub czernią, które nadają mu elegancji, szyku i klasy. Do domowego biura możemy przemycić go zarówno w postaci dekoracyjnych dodatków, jak i większych mebli.

domowe biuro duński design

Biuro w stylu hygge. W pogodni za szczęściem

Duńczycy uchodzą za jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie. To właśnie im zawdzięczamy stworzenie koncepcji "hygge" - filozofii dnia codziennego, która opiera się na poczuciu spełnienia, komfortu i szczęścia. Trend ten najpierw opanował domowe wnętrza, a teraz coraz częściej wkrada się także do miejsc pracy. Jakie elementy decydują o tym, że domowe biuro przesiąka przytulną atmosferą, tak charakterystyczną dla filozofii hygge? Kolorystyka nawiązująca do natury, wysmakowany design, różnorodność pod względem dodatków i obecność zieleni.

domowe biuro w męskim stylu

Męska przestrzeń. Tu liczy się prostota i minimalizm

Mężczyźni z reguły cenią sobie prostotę - w takich wnętrzach najłatwiej jest bowiem utrzymać porządek i harmonię. Kolorami, które idealnie pasują do takiej przestrzeni jest klasyczna czerń, szarość, brąz oraz beż. To takie połączenie, którego nie sposób zepsuć - sprawdzi się bowiem w każdej aranżacji, stanowiąc gotowy przepis na piękne wnętrze. W tak urządzonym gabinecie nie ma zbyt wielu dodatków - akcent jest tutaj położony na wygodne, solidne i perfekcyjnie wykonane meble.

domowe biuro artystyczne atelier

Artystyczne atelier. Miejsce na designerski misz-masz

Eklektyzm - albo się go kocha, albo nienawidzi. To styl, który pomimo swojej wieloletniej obecności w aranżacji wnętrz, nadal budzi skrajne emocje. Choć jest pełen sprzeczności, kontrastów, kolorów i artystycznej swobody, daje się też ujarzmić. Jedyna zasada to… brak jakichkolwiek zasad! Artystyczne atelier to miejsce, które powinno sprzyjać kreatywności i twórczej pracy, dlatego wszelkie dodatki o designerskim charakterze i meble o fantazyjnej formie są tutaj jak najbardziej wskazane!

domowe biuro dla nastolatka

Pokój nastolatka. Bo młodość ma swoje prawa

Aranżacja pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie. Taka przestrzeń powinna przecież być funkcjonalna, sprzyjać nauce, a przy tym pozostać oryginalna i wpisywać się w gust właściciela. Rodzi się zatem pytanie - czy da się połączyć jedno z drugim? Wystarczy tylko ruszyć odrobinę wyobraźnią i obok standardowego biurowego wyposażenia, postawić kilka nieoczywistych dodatków z przymrużeniem oka. Złagodzą one nieco poważny i surowy klimat wnętrza, a ponadto podkreślą osobowość i indywidualizm młodego człowieka.

domowe biuro w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesny gabinet. Im mniej, tym lepiej

W nowoczesnym biurze nie ma miejsca na kompromisy. Nie zobaczymy w nim przypadkowych przedmiotów - tu wszystko ma swoje starannie przemyślane miejsce. Taka organizacja przestrzeni sprzyja skupieniu i koncentracji, a co za tym idzie - podnosi efektywność pracy. We wnętrzach nowoczesnych paleta barw jest ograniczona - dominuje tutaj biel, czerń oraz szarość, które dla ocieplenia zestawia się z naturalnym drewnem. To idealna opcja dla tych, którzy zamiast eksperymentować z aranżacją wnętrz, preferują bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Trzymając się tej kolorystyki, możecie być pewni, że osiągniecie aranżacyjny sukces!


Praca zdalna pozostanie z nami jeszcze na długo, a być może nawet na zawsze. Stworzenie estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni biurowej wydaje się być zatem kluczowe do zorganizowania obowiązków w przestrzeni domowej. Mając do dyspozycji tak wiele możliwości i inspiracji, zaaranżowanie wymarzonego home office nie powinno stanowić najmniejszego problemu! W przeciwnym wypadku zapraszamy do salonu stacjonarnego 9design, w którym czeka na Was zespół doświadczonych stylistów i dekoratorów wnętrz, gotowych wesprzeć Was swoim doświadczeniem oraz wiedzą!

POLECANE

pixelpixelpixelpixel