main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Egzotyczny miszmasz, czyli styl etno we wnętrzu

Egzotyczny miszmasz, czyli styl etno we wnętrzu

Podróże zawsze niosą za sobą niezapomniane wspomnienia, które mogą stać się inspiracją do urządzenia swoich czterech kątów. Kolorowy, różnorodny i niejednoznaczny styl etno przywodzi na myśl najpiękniejsze zakątki świata, egzotyczną roślinność i afrykańskie słońce. Nie wpisuje się w żadne trendy, czerpie inspiracje z wielu kultur, a przez to stanowi ekscytującą i fascynującą podróż w najodleglejsze miejsca na Ziemi. Podpowiadamy, jak umiejętnie wprowadzić go do swoich wnętrz!
styl etno we wnętrzu 01

Styl etno - pamiątka z wakacji

Podróże stanowią okazję do zetknięcia się z inną kulturą, doświadczania zupełnie nowych smaków, zapachów i niezwykłych przeżyć. Sposobem na utrwalenie tych wakacyjnych wspomnień jest przeniesienie egzotycznego klimatu do swojego domu. Styl etno to idealna propozycja dla tych, którzy tęsknią za letnimi wojażami i długimi, ciepłymi dniami. Meble i dodatki utrzymane w etnicznej estetyce przypominają pamiątki przywiezione z dalekich wypraw, dlatego na pewno zachwycą wszystkich ciekawych i głodnych podróżniczych wrażeń.

styl etno we wnętrzu 02

Na przekór schematom

Styl etno dowodzi tego, że podróżować można nie tylko zwiedzając nowe miejsca i egzotyczne kraje, ale też puszczając wodze swojej fantazji. I choć styl ten wyłamuje się nieco z wnętrzarskich trendów, to wciąż pojawia się w najmodniejszych aranżacjach pod wieloma postaciami: od abstrakcyjnych wzorów, ornamentów i drewnianych figurek, poprzez plecione faktury, a na naturalnych materiałach skończywszy. Jego znakiem rozpoznawczym są unikatowe przedmioty, tworzone ręcznie w zgodzie z tradycyjnym rzemiosłem.

styl etno we wnętrzu 03

Wnętrze odzwierciedleniem duszy

Jak wprowadzić do aranżacji domu lub mieszkania nutę etno? Na początek wystarczy kilka detali - dekoracja stojąca z maską, stolik z tajemniczymi postaciami, etniczny dywan i drewniane elementy przywołają klimat gorącej Afryki, barwnego Meksyku i egzotykę Dalekiego Wschodu. W urządzaniu wnętrz w stylu etno nie obowiązują sztywne zasady. Możemy zatem bawić się aranżacją, eksperymentować, zestawiać ze sobą różne elementy - ostateczny efekt to tylko kwestia naszej wyobraźni.

styl etno we wnętrzu 04

Stylowy miszmasz

W etnicznych aranżacjach spotkać można nowoczesne skórzane sofy w wyrazistych kolorach: ciemnym brązie, camelu, beżu, szarości i czerni. Dla przełamania styliści zestawiają je ze stolikami z naturalnych materiałów: rattanu, drewna, kamienia lub bambusu. Wspomnieć należy też o tkaninach, które podkreślają charakter wnętrza i nadają aranżacji ostatecznego szlifu. We wnętrzu utrzymanym w stylu etno nie może zabraknąć zatem długich zasłon, wzorzystych poduszek i mięsistych pledów.

styl etno we wnętrzu 05

Odrobina egzotyki na co dzień

Styl etno stwarza mnóstwo możliwości stylowego zaaranżowania wnętrza. Elementy, które wpisują się w jego estetykę doskonale komponują się ze stylem nowoczesnym - połączenie starego z nowym często przynosi ciekawy efekt. Aranżację salonu, sypialni lub jadalni warto uzupełnić roślinami nawiązującymi do tropików, które nie tylko ożywią wnętrze, ale będą też przypominały o minionych wakacjach.

styl etno we wnętrzu 06

Słońce, piaszczyste plaże, bujna roślinność - to krajobraz, który kojarzyć może się tylko z odpoczynkiem i wakacyjnymi wojażami. Jak powszechnie wiadomo, wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego by nie utracić tych pięknych wspomnień, warto zaprosić klimat dalekich krajów do swojego domu.

WIĘCEJ W STYLU ETNO

ZNAJDZIESZ NAS NA
Metody płatności
Formy dostawy
pixelpixelpixelpixel