main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Gorący trend - Neoantyk

Gorący trend - Neoantyk

Mebel czy rzeźba? Aranżacyjne trendy ostatnich miesięcy sprawiają, że coraz trudniej jest odróżnić jedno od drugiego. Media społecznościowe zalały zdjęcia wnętrz, w których meble nawiązują do antycznych budowli, a dodatki do złudzenia przypominają boskie posągi. Projektanci nieustannie czerpią inspiracje z przeszłości - tym razem ich wyobraźnia zawędrowała aż do starożytnej Grecji i Rzymu.
antyk we wnętrzach 01

Rzeźby i popiersia - hit Instagrama!

Mitologia to niewyczerpane źródło natchnienia twórców wielu dziedzin. Od wieków inspirowała pisarzy, poetów, malarzy i rzeźbiarzy. Czerpią z niej także projektanci, którzy tworzą figurki wzorowane na starożytnych rzeźbach - idealnie prezentują się ustawione na komodach lub konsolach w połączeniu z suszonymi trawami, flakonami perfum i biżuterią. A jeśli wciąż będzie Wam mało, aranżację możecie wzbogacić dodatkowo kolumnami, pełniącymi rolę kwietników lub pomocników.

antyk we wnętrzach 02

Neoantyk - nowe spojrzenie na klasykę

Starożytna Grecja i Rzym to miejsca, które trwale zaznaczyły swój udział w historii europejskiej architektury i sztuki. Choć styl antyczny narodził się wieki temu, ewoluował przez kolejne stulecia, by móc powrócić do wnętrz w nieco odświeżonym, nowoczesnym wydaniu. Jego filarami wciąż są proste formy, naturalne materiały i subtelna kolorystyka.

antyk we wnętrzach 03

Z muzeum do wnętrz

Czym jest dzisiaj sztuka? Trudno znaleźć dla niej jedną definicję, szczególnie, że coraz częściej wymyka się ona z muzeów i pod różnymi postaciami trafia do wnętrz. Autorskie grafiki, plakaty i kolaże z motywami mitologicznych postaci pozwolą stworzyć w domu swoją własną galerię ścienną, natomiast dekoracje stojące dodadzą wnętrzom artystycznego sznytu.

antyk we wnętrzach 04

Od starożytności do nowoczesności

Od czasów starożytnej Grecji i Rzymu dzieli nas tysiące lat, jednak niektóre z elementów charakterystycznych dla architektury tamtych czasów doskonale odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach. Jasne kolory takie jak biel, szarość i beż mają to do siebie, że odbijają światło i rozświetlają przestrzeń. We wnętrzach starożytnych dominował kamień - dziś ponownie wraca do łask, zdobiąc wiele współczesnych mebli i dodatków. Stylowym nawiązaniem do antyku może być marmur, lastryko i glina.

antyk we wnętrzach 05

Na przekór minimalizmowi

Przez ostatnie lata we wnętrzach królował minimalizm. Polacy szczególnie upodobali sobie styl nowoczesny, pełen czarno-białych akcentów i oszczędnych form. Coraz częściej odchodzimy jednak od jego surowości i skłaniamy się ku przytulności oraz ciepłu. Poszukujemy sposobów na dodanie wnętrzom oryginalności, dlatego meble w stylu neoantycznym czasami przybierają nieco przerysowane i przeskalowane formy.

Historia w designie lubi zataczać koło. Śledząc najnowsze trendy we wnętrzach, możemy śmiało stwierdzić, że wracamy do korzeni. Projektanci, designerzy i styliści nie boją się sięgać do rozwiązań z przeszłości, prezentując je w nowej odsłonie. Neoantyk to gorący trend, który zapada w pamięć i stanowi prawdziwy powiew świeżości. Warto wprowadzić go do wnętrz swojego domu - choćby w detalach!

W ANTYCZNYM STYLU

ZNAJDZIESZ NAS NA
Metody płatności
Formy dostawy
pixelpixelpixelpixel