main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Jakie zasłony na wymiar wybrać? Aranżacja okien w salonie i sypialni | 9design Magazine
Porady

Home Staging. Pierwsze wrażenie ma znaczenie


image
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Szacuje się, że ponad połowa (bo aż 65%) z nas to wzrokowcy, a to oznacza, że oceniamy ludzi, rzeczy i miejsca na podstawie tego, co widzimy „na pierwszy rzut oka”. A jeśli widzimy pięknie urządzone, zadbane i przytulne mieszkanie, jesteśmy w stanie szybciej podjąć decyzję o jego zakupie. Prawda? I to właśnie w tym kryje się sekret home stagingu!

Na czym polega home staging i dlaczego warto w niego zainwestować?

Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

image
Co to jest home staging?

Home staging to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Cały proces sprowadza się do zainteresowania nią jak największej ilości osób i przyspieszenia jej sprzedaży. Wnętrze nieruchomości jest aranżowane przez specjalistę od home stagingu w taki sposób, by prezentowało się stylowo, przestronnie i funkcjonalnie. Taka osoba potrafi odkryć i wydobyć z przestrzeni to, czego sami możemy nie dostrzec. Stylizacja umożliwia także najlepszą prezentację nieruchomości na zdjęciach, które zostaną przedstawione jej potencjalnym nabywcom. Na podstawie badań przeprowadzonych na rynku amerykańskim szacuje się, że home staging podwyższa wartość nieruchomości o 10%, a ponadto skraca czas jej sprzedaży o około 40%.
image

Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

Home staging w praktyce, czyli apartament na warszawskim Mokotowie

Stare, nudne, nieciekawe - takie było mieszkanie przy ul. Dolnej na warszawskim Mokotowie. Jego wnętrza świeciły pustką, pozbawiając go tym samym jego potencjału. Tak było zanim pojawił się tam zespół 9design w asyście biura projektowego Sobkowiak Architektura. A jak jest dziś? Mieszkanie, które wcześniej było pozbawione wyrazu i charakteru, zostało wypełnione mnóstwem designerskich mebli i dodatków, które odmieniły je nie do poznania! Odpowiednio dobrane oświetlenie wypełniło jego przestrzeń przytulnym światłem, a ciekawe i oryginalne elementy wyposażenia wyeksponowały jego naturalne piękno.
image
image

Stylizacja wnętrza: 9design x Sobkowiak Architektura / Warszawa

Magia home stagingu - metamorfoza krok po kroku

Podstawą w urządzaniu wnętrza do sesji zdjęciowej lub wizyty potencjalnych klientów jest porządek. Czysta i uporządkowana przestrzeń sprzyja przyjemnej atmosferze, która zachęca do spędzania czasu w danym pomieszczeniu. Pierwszym krokiem, jaki wykonano podczas home stagingu warszawskiego mieszkania było jego posprzątanie i usunięcie zbędnych przedmiotów. Jasne wnętrza wydają się większe i bardziej przestronne, dlatego by zachować w pokojach jak najwięcej naturalnego światła, ich okna przyozdobiono delikatnymi, subtelnymi zasłonami. "Układ mebli w mieszkaniu został starannie przemyślany - tak, aby nie zabierały zbyt wiele przestrzeni i optycznie go nie pomniejszały. Podobnie stało się z kolorystyką - jak można się domyślić, dobór barw w poszczególnych pokojach nie był przypadkowy. Wyrazisty design mebli został przełamany jasnymi dodatkami i połyskującymi detalami, które sprawiły, że pomimo nowoczesnych i ekstrawaganckich form, wnętrze nadal pozostało przytulne." - zdradza dyrektor 9design, Anna Dobrzycka. To, czego nie widać na zdjęciach, a również wpływa na atmosferę tego mieszkania to zapach. Dyfuzory zapachowe od Candly&Co wypełniły jego wnętrza przepięknym zapachem Bergamotki i Neroli, który stał się idealnym dopełnieniem wystroju.

Jak powszechnie wiadomo, królowa może być tylko jedna. W tym apartamencie jest nią niewątpliwie lampa wisząca Screen od Market Set. To ona skupia na sobie całą uwagę i podkreśla charakter salonu. Idealnie wpisuje się w stylistykę wnętrza, która z jednej strony jest nowoczesna, a z drugiej czerpie inspiracje z klasyki.
Gabinet w tym mieszkaniu został urządzony w stonowanych, przygaszonych kolorach i surowym stylu po to, by mógł sprzyjać skupieniu i pracy. Inaczej było w przypadku aranżowania sypialni. Tą stylizacją staraliśmy się pokazać, jak wielką rolę pełnią tkaniny we wnętrzach. Ciepłe i miękkie tekstylia zawsze przywołują przyjemne skojarzenia i budują przytulny klimat. Zastosowane przez nas tkaniny i subtelne, ciepłe kolory dosłownie zaczarowały przestrzeń tego miejsca, czyniąc je idealnym do wieczornego relaksu i ucieczki przed całym światem.

Home staging to inwestycja, która zwraca się w błyskawicznym tempie. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by odmienić wizualnie wnętrze i nadać mu nowego charakteru. Jeśli jesteś zainteresowany usługami profesjonalnego home stagera, skontaktuj się z nami pod adresem sklep@9design.pl.

image
image
image
image
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixelpixelpixelpixel