main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Jak ocieplić wnętrze? | 9design Magazine
Trendy

Jak ocieplić wnętrze?

Zachwycające wnętrze nie tylko powinno być dobrze i funkcjonalnie urządzone - musi jeszcze mieć to "coś", co sprawia, że po prostu chce się w nim mieszkać! Sprawdź kilka naszych porad, jak urządzić naprawdę przytulne i ciepłe wnętrze. 

Niezależnie od tego jaki styl preferujemy, chcemy, by nasze cztery kąty emanowały przytulnością. Trudnym do uchwycenia w słowach klimatem ciepła i rodzinności, duńskim hygge (w skrócie: komfort, wygoda, przytulność). Istnieje kilka prostych sposobów na to, by stworzyć prawdziwie domowy klimat. Jak tego dokonać? Na jakie elementy postawić, urządzając wnętrze naszego domu?

MOYHA :: PODUSZKA CALM GREY


Wizualne ocieplenie pomieszczeń

Aranżując wnętrze, stajemy przed dylematem – czy sztywno trzymać się zasad minimalizmu, wyposażyć pomieszczenia, tylko w niezbędne elementy, ryzykując chłód i surowość ? Czy może zrobić to w starym dobrym stylu, kierując się po prostu gustem i wyczuciem estetycznym? Niezależnie od tego jaki kierunek obierzemy, warto pamiętać, że tworzymy dom, w którym ma się dobrze mieszkać, a nie pięknie wyglądającą katalogową ekspozycję, która ma niewiele wspólnego z codziennym życiem. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, dzięki którym mieszkanie nabierze przytulnego charakteru, w którym nie zabraknie designerskich akcesoriów do domu w duchu hygge.


Siła oświetlenia

Nastrojowy klimat osiągniemy dzięki właściwie dobranym kinkietom, lampom podłogowym i ściennym. Umieszczone w newralgicznych miejscach, potrafią nadać wnętrzu intymnego charakteru lub stworzyć idealne warunki do pacy. Pamiętajmy, że czym jaśniejsze, bardziej białe źródło światła, tym pomieszczenie wydaje się chłodne i sterylne. Dzięki ściennym, a także alternatywnym rodzajom oświetlenia, takim jak świece, latarenki, lampiony, lampki typu cotton balls, możemy zadbać o pożądaną w danym momencie jasność. Pierwszym krokiem jest zastanowienie się gdzie umieścimy punkty świetlne. Nie tylko górne światło, ale również lampy. Klimat buduje światło punktowe, rozproszone, ale w ciepłej barwie. Lampki stojące, kinkiety, nisko zawieszone nad stołem, gwarantują przyjemne światło, które ociepla wnętrze. Tak samo jak świece czy kominek – tlące się iskierki ognia wprowadzają niesamowity klimat do mieszkania. Lampy podłogowe, takie jak na przykład, owalna lampa podłogowa HK Living, umieszczone poniżej linii wzroku – przy kanapie, fotelu do czytania czy podłodze – nadają wnętrzu klimatu.

HK LIVING :: LAMPA PODŁOGOWA OWALNA WIKLINOWA
Miękko i stylowo , czyli dywany nowoczesne

Kolejnym niezbędnym detalem w hygge wnętrzu są koce, poduszki, pledy, narzuty i dywany. To nieocenione akcesoria, które pomagają wizualnie ocieplić wnętrze. Szczególnie w sypialni czy pokoju dziennym, w którym atmosfera ciepła jest mile widziana. Dywany do salonu najlepiej wybierać łącząc różne wzory i kolory. Dzięki temu nadamy przestrzeni przytulności. Nie musimy ograniczać się do jednego modelu. Kilka mniejszych również doskonale sprawdzi się w tej roli. Taka sama zasada dotyczy tekstyliów – koce i narzuty rozłożone na sofie i fotelu, dekoracyjne poduszki o rożnych wzorach i kolorach – to wszystko buduje przytulność. Pamiętajmy, by trzymać się ciepłej palety barw i wybierać dodatki o intensywnych kolorach.

CARPET DECOR :: DYWAN TERE LIGHT GRAY 200X300CM MOYHA :: NARZUTA CHUNKY GRAPHITE


Detale, które robią różnicę

W co jeszcze warto wyposażyć nasze wnętrze? Ramki ze zdjęciami, obrazki, grafiki – nadają nie tylko indywidualnego charakteru, ale również klimatu ciepła. Położone na meblach w sypialni, stoliku kawowym w salonie czy jako ozdoba ścienna w ramkach niekoniecznie od kompletu, będą ciekawą i jednocześnie podkreślającą domowy klimat pomieszczeń ozdobą.
Celem aranżacyjnym wnętrza jest osiągnięcie przytulność, komfortu i wygody, przy zachowaniu indywidualnego stylu pomieszczeń. Powyższe porady powinny pomóc w osiągnięciu tego celu.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixelpixelpixelpixel