main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Komody czy szafy? Jak przechowywać ubrania? Sprawdzone sposoby | 9design Magazine
Inspiracje

Komody czy szafy? Sposoby na przechowywanie ubrań

Pensje są coraz wyższe, a ubrania coraz tańsze. Gromadzimy coraz więcej rzeczy, których nie mamy gdzie pomieścić. Gdy nasza sypialnia powoli zamienia się w garderobę, a ubrania wysypują się już nie tylko z szafy, ale również ekspansywnie zawłaszczają krzesła i stoliki, czas zacząć działać. Czy zdecydować się na kolejną szafę, czy może komodę?


Szafa w dobie fast fashion

Średnio dwa razy do roku przeglądamy zawartość swojej szafy i pozbywamy się zbędnych ciuchów i akcesoriów. Obecność na rynku popularnych sieciówek, nieustannie zmieniające się trendy, słaba jakość ubrań sprawiają, że nasze szafy są wypchane po brzegi, a my nadal o poranku stajemy przed dylematem: co ubrać? Na pewno w podjęciu decyzji nie pomagają nam porozrzucane po całym pokoju i poupychane w zakamarkach części garderoby. Najprostszym rozwiązaniem, byłoby ograniczenie ilości kupowanej odzieży, ale jak wiadomo, nie jest to takie proste. Pierwszym etapem na drodze do osiągnięcia nie tylko duchowej, ale i domowej równowagi jest zakup odpowiedniej szafy lub komody, która pomoże nam uporać się z problemem. Która będzie idealna?


Komoda na miarę potrzeb

Dobrze skrojone ciuchy są jak designerski fotel – nigdy nie wychodzą z mody. Tym też powinniśmy się kierować podczas wyboru mebla, który pomieści nasze odzieżowe skarby. Pożądaną cechą jest pojemność i pakowność. Choć jak wiadomo, dla estetek wygląd odgrywa pierwszorzędną rolę, to nie dajmy się zwieść pozorom. Szukajmy wyposażenia, które rozwiąże kryzysową sytuację i uwolni nasz dom od zalegających na regałach i sofach hałd ciuchów. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wymiary wymarzonego mebla, aby nie okazało się, że przestrzeń naszego pokoju nie zmieści nowego nabytku.

komoda centla
Komoda CENTLA 184x98cm


Gdzie przechowywać ubrania?

Stając przed wyborem pomiędzy komodą a szafą, musimy określić, czego oczekujemy od tego typu wyposażenia. W obu przypadkach należy zwrócić uwagę, czy mebel wpisuje się w klimat panujący we wnętrzu. Duża ilość szuflad sprawia, że poszczególne części garderoby możemy posegregować, dzięki czemu zaoszczędzimy najbardziej luksusowy towar XXI wieku, czyli czas. Jeśli zależy nam na utrzymaniu ładu i porządku to komoda będzie idealnym rozwiązaniem. Jeden pojemny mebel to też więcej przestrzeni, której nie musimy zapełniać dodatkowymi szafkami. Jeśli składanie części garderoby jawi nam się jako uciążliwa czynność, powinniśmy zdecydować się na szafę. Każdy ciuch można powiesić na wieszaku, dzięki czemu ograniczamy czas spędzony na prasowaniu. Dodatkowo możemy wybrać model z lustrem. To sprytny sposób, by optycznie powiększyć oraz doświetlić przestrzeń, i co najważniejsze, zweryfikować trafność swojej stylizacyjnej fantazji. Niezbędnym wyposażeniem pokoju, w którym tworzymy modowe kombinacje jest oprócz lustra, nowoczesne oświetlenie. Mamy tutaj na myśli odpowiednio dobrane lampy podłogowe i ścienne.


komoda lafactoria
Szafka LAFACTORIA


kredens GQ
Kredens GQ 197x45 kolor biały


Sposób ubierania się podkreśla nasz charakter. Opowiada historię bez słów, pozwala wcielać się w różnorodne role, żonglować stereotypami i wybierać z sezonowych trendów tylko to, co wpisuje się w nasz gust i aktualne potrzeby. Aby pomieścić mnogość naszych wizerunkowych przeobrażeń i dążenie do wiecznej metamorfozy, potrzebujemy naprawdę solidnego mebla. Albo magicznego zaklęcia. W jednym i drugim przypadku – oby skutecznego.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixelpixelpixelpixel