main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
LaForma: po prostu dom | 9design Magazine
Poznaj markę

LaForma: po prostu dom

Z czym kojarzy nam się słoneczna Hiszpania? Oczywiście z pięknymi plażami, wspaniałą architekturą,
winem i… świetnym designem! Ten pełen południowego temperamentu kraj skrywa w sobie ogromną moc twórczą. Dowodem na to są niepowtarzalne meble i dodatki powstające pod szyldem marki LaForma.

Jak mówi jeden z projektantów hiszpańskiego brandu, Federico Bergamino: „Design to poszukiwanie harmonii”.
I tak od ponad 30 lat marka LaForma łączy przeszłość z przyszłością, starając się znaleźć między nimi złoty środek. Projektanci śledzą najnowsze trendy i aktualne gusta, eksperymentują z nowymi materiałami, pamiętając o bogatej historii wzornictwa, klasycznych formach i sprawdzonych rozwiązaniach.  Efektem są kolekcje mebli, lamp i dodatków perfekcyjnie dopasowanych do domowej codzienności.

La Forma in Salone del Mobile 2017 Milano from Julià Grup on Vimeo.


Jednak to nie wszystko czym LaForma zdobywa uznanie i silną pozycję na rynku. Marka udowadnia, że funkcjonalne, a przy tym ładne wnętrza są w zasięgu każdego i nie zawsze musi być to efekt współpracy z profesjonalnym architektem wnętrz. Meble i dodatki projektowane są tak, aby do siebie nawzajem pasowały. Designerzy tworzący kolejne modele to prawdziwi wirtuozi form, mistrzowsko lawirujący między poszczególnymi kolekcjami. Dzięki temu wszystkie produkty hiszpańskiego brandu można ze sobą swobodnie łączyć...

...z resztą, wystarczy poznać kilka kolekcji, żeby szybko się o tym przekonać.

Disset – mieszkaj po swojemu

Każdy dom jest inny, odzwierciedla osobowość właścicieli i wraz z nią ulega zmianom. Ta myśl przyświecała projektantowi Jordi Dedeu podczas pracy nad
kolekcją Disset. Stworzył  więc meble uwzględniające różne potrzeby ich użytkowników. Ta sama  może być zarówno domową biblioteczką, jak i jadalnianym kredensem.  posłuży jako ażurowa ścianka działowa lub wyeksponuje kolekcję ceramiki. Pojemny  sprawdzi się jako salonowy barek lub sypialniana komoda. Funkcje tych mebli ogranicza jedynie wyobraźnia domowników.

meble disset
 kolekcja mebli Disset


Vita - industrial z charyzmą


 Kolekcja zainspirowana klimatycznymi, postindustrialnymi przestrzeniami, gdzie główną rolę grają światło i przestrzeń. Meble w takim wnętrzu są tylko jego nienachalnym uzupełnieniem. W tej linii uwagę przyciągają 
stoły i konsole o surowych blatach wykonanych z drewna akacjowego. Wsparte na masywnych, metalowych nogach, przypominają robocze blaty dawnych fabryk. Dostawione do nich czarne krzesła tworzą razem zdecydowany element aranżacji o męskim charakterze.

kszesła la forma
kolekcja mebli Vita


Comer – pierwszoplanowa rola

Stół to bohater każdego domu, wokół którego toczy się życie. Przy nim jemy, rozmawiamy, spotykamy się ze znajomymi i rodziną. Często służy jako miejsce do pracy, nauki czy zabawy. Dzielnie znosi rodzinne kłótnie, burzliwe dyskusje, domowe przyjęcia, dziecięce żarty i zarwane noce. Dlatego wymagamy od niego, aby był solidny, funkcjonalny i został z nami przez lata. Wiedzą o tym doskonale projektanci marki LaForma. Kolekcja
 stołówkrzeseł Comer to kilkadziesiąt różnorodnych modeli, które tylko czekają, aby stać się naszymi niezawodnymi przyjaciółmi.


krzesła Danai 


Meety – mała Szwecja

Młodość, dynamika i pełnia życia – tak krótko swoją kolekcję opisuje jej projektant – Federico Bergamino. Proste, białe bryły wsparte na ukośnych, drewnianych nóżkach przywodzą na myśl formy znane ze skandynawskich aranżacji. Neutralny kolor, uniwersalny kształt, dyskretny detal to kwintesencja wzornictwa z Północy, przeniesiona pod strzechy hiszpańskiej marki. Jak widać z doskonałym skutkiem. Nie ma chyba miejsca, w którym te meble źle się prezentują!

meble
kolekcja mebli Meety

Meble i dodatki 
marki LaForma zdradzają wyraźne zamiłowanie do prostoty stylu skandynawskiego oraz naturalnych materiałów. To strzał w dziesiątkę, bo te dwie inspiracje z pewnością zawsze pozostaną aktualne. To wzornictwo uniwersalne, które w połączeniu z niezwykle szerokim asortymentem pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Lampa w industrialnym stylu, scandi fotel, czy może etniczne wzory na kolorowej poduszce? Nie ma problemu!

LaFormy nie da się nie lubić.

Meble i dodatki marki LaForma znajdziesz w naszym SKLEPIE INTERNETOWYM 9design.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixelpixelpixelpixel