main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
O odwzajemnionej miłości do pięknych przedmiotów, czyli 9design w przestrzeniach Doroty Szelągowskiej | 9design Magazine
Inspiracje

O odwzajemnionej miłości do pięknych przedmiotów, czyli 9design w przestrzeniach Doroty SzelągowskiejDorota Szelągowska to wyjątkowo lubiana i rozpoznawalna prowadząca kilku popularnych programów telewizyjnych o tematyce wnętrzarskiej. Poza okiem kamery, uśmiechnięta i pełna pasji właścicielka biura projektowego, realizuje swoje marzenie ze zgranym zespołem projektantów i architektów wnętrz. W aranżacji świeżo wykończonego mieszkania Doroty i jej nowej pracowni nie zabrakło designerskich „smaczków” z 9design, którym gwiazda nie mogła się oprzeć. Oceńcie efekt i sprawdźcie które produkty skradły jej serce. 


Oaza relaksu i dobrego życia

Nowa prywatna przestrzeń Doroty to ponad 130 m2! W pakiecie zniewalający widok, doskonałe doświetlenie, duży balkon oraz wielki taras na dachu. Część dzienna to salon połączony z kuchnią, niewielka łazienka oraz dodatkowy pokój gościnno-gabinetowy ukryty za salonową biblioteką. W strefie prywatnej mamy sypialnię z garderobą, pokoje dzieci oraz pralnię i główną łazienkę. Jaki styl wybija się tutaj najmocniej?


Mody się zmieniają i nie warto być ich niewolnikiem. (…) Cała sztuka polega na umiejętnym łączeniu różnych stylów i budowaniu eklektycznego wnętrza. EKLEKTYZM to słowo klucz do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji, która będzie naprawdę nasza i która będzie mogła żyć i zmieniać się razem z nami.
 – nakreśla swój pomysł Dorota.

W korytarzu prowadzącym do salonu, tuż nad odrestaurowanymi fotelami kinowymi, zawisło ozdobne lustro Sun Storm Antique Silver z 9design w okrągłej, złotej ramie – niczym słońce. Dorota zdecydowała się również ustawić w korytarzu duże, prostokątne lustro Window o dyskretnym uroku art nouveau. Niekwestionowanymi królowymi salonu zostały sofy firmy Nobonobo - model Paradise w kolorach Glam Velvet 21 i 32 także wybrane z oferty naszego sklepu. Zwieńczeniem strefy wypoczynkowej są trzy zjawiskowe lampy firmy EBB&FLOW- Rowan CrystalSmykkeHorizon z ręcznie dmuchanego szkła. Przytulne wieczory uzupełnia światło podłogowych lamp Renoxe oraz Bello Sette.

W 9design oświetlenie to kategoria, której nie sposób pominąć! Świadczy o tym również wybór bestsellerowej, wiklinowej lampy od HK Living podkreślającej charakter sypialni Doroty. Po obydwu stronach łóżka, zabranego z poprzedniego mieszkania, stanęła szafka X Factory oraz szafka nocna Helia, a całą aranżację dopełnił lekki, rattanowy fotel Akit i kilka dekoracyjnych drobnostek upolowanych przez gwiazdę w sklepie z antykami.


Bardzo lubię, gdy mieszkanie ma jasno określone strefy – dzienną, tę w której spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi i prywatną – taką w której każdy z domowników jest we własnym azylu. Tak jest u mnie. – dodaje projektantka.
Każda wizyta Doroty Szelągowskiej w naszym Salonie wnosi tam moc koloru i emocji. Dorota tak kocha wnętrza i piękne produkty, że nie jest w stanie przejść obojętnie obok naszych wyselekcjonowanych „perełek”. Od pierwszego spotkania wiemy, że uwielbia dodatki, a szczególną radość sprawiają jej rzeczy niebanalne. Jej dom jest eklektyczny i zarazem elegancki - jak sama Dorota. – mówi z uśmiechem Anna Dobrzycka, właścicielka 9design.

fot. Piotr Czaja / www.dorotaszelagowska.plW pracy jak w domu


Zachwycająca przestrzeń Pracowni Doroty Szelągowskiej mieści się w… odrestaurowanych dziewiętnastowiecznych koszarach szyjowych. Fort 8 to unikalne miejsce na mapie Warszawy ulokowane na styku trzech dzielnic Warszawy – Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Charakterystyczne wnętrza wymagały ogromnego wkładu inwencji twórczej i specjalnej oprawy, stąd kluczową rolę dekoracyjną pełni tutaj sztuka. Kolekcja obrazów polskich artystów robi wrażenie w zestawieniu ze stylowymi meblami, roślinami i kontrolowaną surowością soft loftu.
Kluczowym elementem w pracowni Doroty jest oświetlenie i tutaj również pojawiło się kilka lamp z 9design, które doskonale oddają ducha industrialnej estetyki, a ta zdecydowanie zainspirowała Dorotę przy aranżowaniu przestrzeni pracowni. Główną bohaterką wnętrza okazała się być koniakowa sofa Rebound marki Woood, otoczona meblami z naturalnego drewna, m.in. ciężkim, oryginalnym stolikiem kawowym z żeliwnym wykończeniem.

Mimo, że w naszym biurze nie mam własnego pokoju, to jest kąt, w którym jestem w stanie zregenerować się w ciągu dosłownie 5 minut. To koniakowa sofa z 9design, na której potrafię usnąć w kilka sekund, nawet jeśli wokół sporo się dzieje.
– przyznaje Dorota. Taka rekomendacja zobowiązuje.
fot. Piotr Czaja / www.dorotaszelagowska.pl


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixelpixelpixelpixel