main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Skandynawski minimalizm w Twoim domu. Poznaj markę Nordifra | 9design Magazine
Poznaj markę

Skandynawski minimalizm w Twoim domu. Poznaj markę NordifraNowa marka w naszych szeregach zawsze budzi wiele emocji. I choć Nordifra inspiracji poszukuje w mroźnej Skandynawii, jej serce jest w Polsce. Tutaj rodzą się pierwsze pomysły i tutaj się one urzeczywistniają. Uniwersalne, funkcjonalne i dobrze zaprojektowane – takie są właśnie meble i dodatki marki Nordifra. 

Nordifra znaczy z północy


Styl skandynawski niezmiennie wytycza ścieżki kolejnym pokoleniom projektantów. Nic dziwnego, to czego spodziewamy się po dobrym projekcie, czyli funkcjonalności i ponadczasowej prostoty, ma w genach. Naznaczony plejadą gwiazd wzornictwa, zdobywa uznanie wśród wielbicieli solidnego wykonania oraz sprawdzonych rozwiązań. W końcu, taka przeszłość zobowiązuje. Powściągliwy i zaskakująco przyjazny zarazem, surowy, a jednak przytulny – roztacza wokół siebie północny czar. Ulega mu wielu. Ulegli również projektanci marki Nordifra, którzy skandynawskie idee przeszczepiają na rodzimy grunt, adaptując do nowoczesnych technologii oraz oczekiwań współczesnego klienta. Nordycki duch znajduje tu ujście w meblach, oświetleniu oraz dodatkach o minimalistycznych formach, wyznaczanych przez rytm geometrycznych podziałów.
Jeżeli mniej znaczy lepiej, a do tego produkt który spełnia swoją rolę ma dobry design. To jeden z powodów dlaczego tak dużo ludzi interesuje się stylem skandynawskim. Proste projekty zawsze są w modzie.
Z bagażem doświadczeń


Poznając bliżej produkty polskiej marki (a zdecydowanie warto) nietrudno odnieść wrażenie, że design wyznacza tutaj klasyczne, modernistyczne hasło formy wynikającej z funkcji. Nigdy odwrotnie! Nie ma tu miejsca na przypadek czy zbędne detale. Każdy element, nawet najmniejsza śrubka, wydaje się dogłębnie przemyślany – bo w Nordifra, obok funkcji i formy, ważna jest również współpraca. Wypracowanie doskonałego porozumienia między specjalistami różnych profesji to klucz. Wraz z wysoką jakością użytych materiałów, owocuje przedmiotami na lata, na których zawsze można polegać. Bo w życiu nie ma miejsca na bylejakość, a tymczasowe rozwiązania i półśrodki na pewnym etapie przestają być satysfakcjonujące.

Pracujemy według schematu, który zawsze wygląda podobnie. Ustalamy potrzeby, omawiamy je, projektujemy, wykonujemy prototyp, testujemy i konsultujemy produkt. To wszystko musi się wydarzyć, żebyśmy byli pewni i mogli zacząć sprzedaż.
Sztuka użytkowa

Wykonane w duchu skandynawskiego minimalizmu meble i dodatki Nordifra to propozycja nie tylko do wnętrz zainspirowanych stylem północy. Prosta forma pociąga za sobą uniwersalny charakter, dzięki któremu stoliczki, konsole czy lampy polskiej marki tak świetnie wpisują się w loftowe oraz nowoczesne aranżacje. Lekka, geometryczna bryła sprawdzi się nawet w niedużych pomieszczeniach. To właściwie gotowe rozwiązanie dla tych – zazwyczaj wymagających – wnętrz. Trzeba przyznać, projektanci Nordifra zadbali o wszystko. Każdy produkt, czy to duży stół czy niewielki stoliczek, dostępny jest w kilku rozmiarach oraz wykończeniach. Ze względu na swoją elastyczność w aranżacji, naszym stylistkom do gustu przypadły szczególnie modele stoliczków Tre oraz Kub. Zestawiając według własnych upodobań poszczególne modele możemy sami budować przestrzenną (i bardzo efektowną) kompozycję o użytkowym charakterze. Wystarczy chwila, aby w razie potrzeby, zmienić ich układ, lokalizację lub przeznaczenie. Czy to właśnie nie tego oczekujemy po naszych domowych meblach? 


Nic co ma być dobre nie jest łatwe. Staramy się i chcemy stworzyć coś więcej niż markę produkującą meble. Dlatego dużo wymagamy od siebie nawzajem. Każdy z nas ma wyznaczone działania, ale wiele decyzji podejmujemy wspólnie.


Od produktów marki Nordifra nie można oczekiwać już niczego więcej – to projekt totalny. Doskonale przemyślane formy, wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół, są efektem perfekcyjnego porozumienia doświadczonych rzemieślników i odważnych projektantów. W 9design życzymy sobie więcej tak udanych kooperacji, a w szczególności  tych pod naszym polskim niebem. 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixelpixelpixelpixel