main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Trendy we wnętrzach w 2023 roku

Trendy we wnętrzach w 2023 roku

Prześledziliśmy dziesiątki publikacji, przeczytaliśmy kilkanaście prognoz trendsetterów, porównaliśmy to wszytko z naszymi obserwacjami i danymi, zestawiliśmy z uwagami i zapytaniami naszych Klientów i... mamy to! Oto pięć starannie wyselekcjonowanych trendów we wnętrzach, które będą dominować w bieżącym roku. Przyznamy, jesteśmy nimi zachwyceni!

krągłości

KRĄGŁOŚCI, OBŁOŚCI. Na przekór kątom prostym i liniom równoległym, prostopadłościanom i sześcianom oto nadchodzą: miękkie zaoblenia, nęcące krągłości, organiczne linie. Noga stolika nie chce już być po prostu "prosta" - maksymalizuje się, by osiągnąć kształt dominującej kuli. Fotel odrzuca kwadratowo-prostokątne elementy i inspirowany plażowymi otoczakami, składa się teraz z przypominających płaskie kamyki części. Kuliste lampy to już nie jeden klosz w tym kształcie, ale dwa, czasem trzy, a nawet więcej! Tego trendu nie da się powstrzymać, on się dzieje tu i teraz. Krągłości przejmują inicjatywę na naszych oczach.

Jeszcze więcej krągłości >

TRIUMF MARMURU. Trend na ten szlachetny, ponadczasowy materiał rozgrzewał się w minionym roku, by w 2023 osiągnąć swoją kulminację. Najczęściej spotykany biały marmur z szarym żyłkowaniem, na dobre rozgościł się w naszych wnętrzach i tak też będzie przez kolejne miesiące. Coraz częściej jednak spotykać będziemy marmurowe, kolorystyczne wariacje: marmur zielony, brązowy, z akcentami niebieskimi czy żółtymi. Zastosowanie tego naturalnego kamienia nie ograniczamy już wyłącznie do kuchni, podłóg czy ścian, ale stosujemy w postaci akcentów na meblach, oświetleniu czy dekoracjach. Coraz większą rolę odgrywają stoliki i konsole z marmurowymi blatami, a lampy z marmurowymi elementami to prawdziwy hit sezonu.

Tędy po więcej marmuru >

marmur
natura

NATURAlnie NATURA. Inspiracje naturą są z nami już od kilku sezonów. Umocniły się zwłaszcza w czasach pandemicznych, kiedy zmęczeni długotrwałą izolacją i nieustannym niepokojem uciekaliśmy na łono przyrody i próbowaliśmy przenieść jej namiastkę do naszych wnętrz. Zwrot ku naturze będziemy kontynuowali w 2023 r. Nasze wnętrza nadal będą zdobić żywe rośliny zielone (w dużej ilości), będziemy wybierać meble i lampy z naturalnych materiałów, aranżować w ponadczasowych barwach ziemi. Trend ten jest też widoczny (i będzie się umacniał) na poziomie świadomości konsumentów: stawianie na jakość i długość użytkowania, zamiast tanich i szybko zużywanych produktów, wybieranie przedmiotów produkowanych w duchu zrównoważonego rozwoju, świadomość śladu węglowego i jego wpływu na środowisko. Ale też popularność nabywania rzeczy używanych, naprawianie, a nie wyrzucanie, kupowanie elementów wnętrz stworzonych z produktów recyklingowanych. Zwrot ku naturze jest podyktowany zarówno ekologią (zmiany klimatu itp.), jak i świadomością pozytywnego wpływu przyrody na nasze samopoczucie.

Zainspiruj się naturą >

FAKTURY I TEKSTURY. Oj, będzie się działo! Powoli żegnamy się z gładkimi aksamitami na meblach tapicerowanych i zwracamy się ku tkaninom bardziej urozmaiconym i niejednolitym. Już pod koniec minionego roku coraz większą popularnością cieszyły się obicia w tkaninie bouclé - głównie w jasnych barwach, odcieniach bieli i beżu. Bestsellerowa sofa Michelle i fotel z tej samej kolekcji obite w jasne bouclé znikały z naszego salonu z dnia na dzień! Popularność niejednolitych powierzchni to także fakturowane fronty drewnianych komód i szafek, żłobienia w blatach stolików, czy odejście od lakierowania na wysoki połysk na rzecz naturalnej struktury drewna (niech żyje olejowosk!). Wysoki połysk to już przeszłość, teraz hipnotyzuje nas głębia struktur, naturalne faktury i teksturowane powierzchnie.

Tędy po więcej tekstur >

tekstura
odbicie osobowości

EKSPRESJA OSOBOWOŚCI WE WNĘTRZU. Zostawiamy za sobą zunifikowane, pozbawione znaczeń wnętrza, a zwracamy się w stronę takich, które są odbiciem naszej osobowości. Eksponujemy pamiątki z podróży, przywracamy życie rodzinnym meblom, na ścianach wieszamy ulubione plakaty, otaczamy się przedmiotami i kolorami, wokół których czujemy się dobrze, a relaks przychodzi wraz z przekroczeniem progu. Nasze wnętrze, to nasza oaza i niezależnie od panujących trendów warto urządzić je "po swojemu".

Wyraź się >

pixelpixelpixelpixel