main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Madam Stoltz do -30% | Meble, Dodatki i Lampy. Skandynawski Design | salon 9design Warszawa i sklep online

Madam Stoltz

Liczba produktów 14

O marce Madam Stoltz słów kilka

Za sukcesem marki Madam Stoltz stoi dwoje kochających i wspierających się ludzi, małżeństwo. Ona - żona, założycielka, a zarazem dyrektor kreatywny - Pernille Stoltz. On - mąż - Peter Bundgaard odpowiedzialny za logistykę i finanse całego przedsięwzięcia oraz 25 pracowników odpowiadających za realizację projektów. Jak podkreśla założycielka marki, do teamu należy jeszcze pies Carlo. Miejsce, gdzie powstają i są realizowane zamysły Madam Stoltz to odnowiona dawna fabryka mebli w duńskim miasteczku Nexø położonym na wschodnim wybrzeżu wyspy Bornholm. Nexø to miasteczko słynące nie tylko z rybołówstwa, ale przede wszystkim z licznie zamieszkujących tu artystów. Nic dziwnego więc, że w tak klimatycznym miejscu rodzą się zamieszkują artystyczne dusze, do których bez wątpienia należy Pernille. To już prawie 30 lat, odkąd Madam Stoltz dostarcza inspiracji dekoratorom wnętrz i zwykłym klientom w całej Europie oferując im wykonywane ręcznie, nietuzinkowe przedmioty dekoracyjne, oświetlenie, tekstylia, meble oraz praktyczne akcesoria do codziennego użytku. Co roku marka wprowadza na rynek dwie kolekcje: jesień/zima i wiosna/lato i co roku ich pojawienie się wzbudza ogromne emocje wśród kupujących.

W czym tkwi niezwykłość produktów Madam Stoltz?

Madam Stoltz meble to piękno zaklęte w prostocie i oryginalnym połączeniu stylów. Te produkty powstają z naturalnych surowców i są owocem pracy ludzkich umysłów i rąk. Chociaż takie połączenie jak skandynawski minimalizm i bogactwo orientu wydawałoby się nie do zrealizowania, to duńskiej marce Madam Stoltz się to udaje, a nawet więcej. Niebanalny design tworzonych ręcznie przedmiotów idzie w parze z ich funkcjonalnością. Piękne, oryginalne i praktyczne: meble, akcesoria użytkowe, tkaniny dekoracyjne i Madam Stoltz dodatki zachwycają nietuzinkową elegancją inspirowaną zmysłowością Dalekiego Wschodu ostudzoną surowym klimatem Skandynawii. 

Trudno opisać słowami niezwykłość przedmiotów tworzonych przez duńską markę Madam Stoltz, ale jest na to sposób - wizyta w salonie 9design w Warszawie. Obok ekspozycji nie sposób przejść obojętnie.

A może styl włoski? Sprawdź nasze produkty renomowanej marki Artemide, prosto ze słonecznej Italii.

Madam Stoltz

Madam Stoltz to duńska marka, która specjalizuje się w produkcji mebli i dodatków do wnętrz. Unikalne wzornictwo sprawia, że jej produkty są dziś doskonale rozpoznawalne w całej Europie. Oryginalne połączenie stylu skandynawskiego z odrobiną indyjskich, egzotycznych wpływów pozwala wkomponować produkty tej marki w każde wnętrze. To właśnie z Indii pochodzi inspiracja na nazwę marki, która powstała pod wpływem fascynacji właścicielki tamtejszą wielokulturowością, bogactwem kolorów i zapachów. Jak sama przyznaje, Indie uważa za swój drugi dom, a miłością do tego regionu stara się zarażać także innych. Produkcja mebli, lamp i dekoracji od Madam Stoltz oparta jest na lokalnych tradycjach, tradycyjnym rzemiośle i ręcznym wykonaniu. Produkty nawiązują swoją stylistyką do etnicznych klimatów, przywodząc na myśl egzotyczne podróże pełne inspiracji i wrażeń. Marka szczególną uwagę zwraca nie tylko na design i jakość swoich produktów, lecz także na ślad, jaki pozostawiają one w środowisku, dlatego wiele z nich powstaje z materiałów z recyklingu.

ZOBACZ KATALOGI

    pixelpixelpixelpixel