main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Różne aranżacje, różne stoliki kawowe | 9design Magazine
Inspiracje

Różne aranżacje, różne stoliki kawowe

Przed stolikiem kawowym postawiono wiele niezwykłych, funkcjonalnych i oczywistych misji specjalnych. Zazwyczaj dumnie pręży się w centrum salonu, dlatego też warto zdecydować się na model stylowy, który wraz z przestrzenią stworzy doskonale współpracującą całość. Jak więc wybrać stolik kawowy i uwzględnić, jego zmienne w zależności od nastroju domowników, role? Który model okaże się, zgodnie z popularnym powiedzeniem, strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy!

Co warto wiedzieć przed zakupem stolika kawowego?
Stoliki kawowe można porównać do tajnych agentów, wysyłanych na misje specjalne. Dlaczego? Każdy z nich bowiem dopasowuje się nie tylko do stylu wnętrza, ale także do pożądanej funkcjonalności, wymaganej przez domowników. Z informacji praktycznych, jasno wynika, iż wspomniany tajny agent powinien wyróżniać się odpowiednimi proporcjami. Zanim więc przystąpisz do wyboru produktu doskonałego, chwyć za miarkę, długopis i kartkę, a następnie skrupulatnie zanotuj wszelkie wymiary. To świetny sposób na zwizualizowanie własnych potrzeb, które w miarę zagłębiania się w aranżacyjne czeluści, zostaną dokładnie sprecyzowane. Pamiętaj, aby pod uwagę wziąć wysokość mebli wypoczynkowych, odległość od sofy oraz szafki RTV – jeśli takowa znajduje się na salonach – oraz sam kształt i formę mebla. Aspekty te sprawią, iż poruszanie się nawet po małej przestrzeni, a co za tym idzie, także korzystanie ze stolika kawowego pozwoli stworzyć praktyczne pomieszczenie w modnym wydaniu.

Co dwa stoliki kawowe, to nie jeden!
Jeden stolik kawowy to za mało? Zaproś więc do salonu dwa. Trik ten sprawdzi się szczególnie jeśli w przestrzeni króluje duży narożnik lub dwie, mniejsze sofy, mierzące się aranżacyjnym okiem po przeciwnych stronach. Aby uwypuklić charyzmatyczną obecność stolików kawowych, postaw na modele masywne, przyciągające wzrok, np. metalowy stolik kawowy czarny HK Living czy szary stolik kawowy Zona 9design. Warto, aby były one utrzymane w tonacjach kolorystycznych, odmiennych od odcieni zestawu wypoczynkowego. Świetnym przykładem może być połączenie czerni z szarością czy beżu z przygaszonym granatem. Aby zachować spójność pomiędzy sofami a dopasowanymi wizualne stolikami, warto na salony zaprosić także dywany nowoczesne

W zależności od wyboru tonacji kolorystycznych obowiązujących w aranżacji postaw na modele, w których różnorodne odcienie tworzą inspirujące i przede wszystkim doskonale współgrające historie. Charyzmatyczną nutą wyróżnia się  Carpet Decor, marka tworząca dywany nowoczesne niczym oryginalne dzieła sztuki. Wśród nich można wyróżnić, m.in. dywan Atlantic Gray czy dywan Concreto Taupe, które świetnie przeplatają tonacje ciemniejsze z jasnymi wariacjami. Jeśli nie chcesz, aby dwa stoliki kawowe ulokowane w centrum miejsca przeznaczonego do wypoczynku, czy też spotkań towarzyskich, grały rolę pierwszoplanową, po prostu je rozsuń, cały czas dostosowując się do zasad obowiązujących w funkcjonalnej przestrzeni.
 
Minimalistyczne ujęcie szkła
Szkło w aranżacji wnętrz pojawiło się wraz ze stylem nowoczesnym i minimalistycznym. To ono kreuje intrygujące innowacje. Jak można słusznie spostrzec, rodzi to pewien paradoks. Nie oznacza to jednak, że jest on niepożądany, wręcz przeciwnie! We wnętrzu kreuje subtelne niedopowiedzenia, pełne harmonii i porządku. Ukoronowaniem nowoczesności w salonie okaże się szklany stolik kawowy. W tym wydaniu tajny agent specjalny naprawdę wtopi się w otoczenie. Możesz zaznaczyć jego obecność w sposób delikatny, decydując się na model z wykończeniem dopasowanym do stylu, znajdujących się w pobliżu mebli wypoczynkowych. Ciekawą ofertę, nieoczywistych niedopowiedzeń proponuje 9design m.in. wraz ze stolikiem kawowym Miki 90x90 cm czy też ze stolikiem kawowym Pargon 80 cm. Tego typu modele pięknie komponują się także z industrialnym wnętrzem. Podkreśleniem niewidocznych uniesień staną się nowoczesne dywany, dzięki czemu przestrzeń stanie się ciepła i przytulna.
 
Skandynawska moc drewna
Od kilku sezonów w aranżacji wnętrz dominuje styl skandynawski. Cieszący się niesłabnącą popularnością, doceniany jest za prostotę, delikatną surowość i harmonię. Grzechem więc byłoby nie wspomnieć o drewnianych stolikach kawowych, które pięknie komponują się z obowiązującą w salonie bielą, szarością oraz beżem.

Ukoronowaniem skandynawskiej harmonii i wysublimowanego porządku okażą się, np. stolik Rafa, stolik Salto 40x40 cm czy też stolik Bravo 38 cm. Pięknie będą się na nich prezentować takie dodatki jak np. wazony, podkładki chroniące stół przed gorącem porannej kawy czy też ulubione pozycje książkowe.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixel