main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Styl boho w domu i w ogrodzie

Styl boho w domu i w ogrodzie

Styl boho wkradł się do świata wnętrz i wygląda na to, że zagości w nim na stałe. Podbił serca architektów i dekoratorów wnętrz, którzy docenili go za artystyczny polot, naturalność i niewymuszoną nonszalancję. Najciekawsze aranżacje powstają z połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów. I to właśnie w tym tkwi jego sekret! Wnętrza urządzone w stylu boho nie wpisują się żadne standardy - są jedyne w swoim rodzaju i stanowią zwierciadło naszej duszy.
boho 1

Swoboda artystyczna

Za stylem boho kryje się fascynująca historia, która sięga XIX wieku - wówczas zaczęły się kształtować artystyczne grupy tzw. bohemy, które zrzeszały osoby o artystycznym zacięciu. Wiedli beztroski i swobodny styl życia (często na walizkach), buntowali się przeciwko utartym schematom i odrzucali obowiązujące zasady. W ślad za nimi poszli hipisi z lat 60. XX wieku, którym bliska była idea anarchizmu, pacyfizmu i szacunku dla środowiska naturalnego. To właśnie te wartości znalazły się u podstaw stylu boho, który charakteryzuje się kontrastowymi zestawieniami kolorów, motywami etnicznymi, nieoczywistymi kształtami i fakturami, które stanowią wyraz wolności.

boho 2

Wnętrzarski misz-masz

Styl boho trudno ująć w jakiekolwiek ramy - tak naprawdę jest to mieszanka różnych tendencji wnętrzarskich i połączenie wielu wzorów, faktur, materiałów i stylów. Czerpie inspiracje z orientalizmu, rustykalizmu, folku i stylu vintage. Jedno jest pewne - wnętrzom urządzonym w stylu boho z pewnością daleko do minimalizmu, ale przez to stanowią też ciekawą odmianę dla zimnych, surowych i ciemnych przestrzeni. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest jasne, ciepłe i przytulne. Meble i dodatki nawiązują do egzotyki, tropikalnej dżungli i nierzadko przypominają swym wyglądem pamiątki przywiezione z dalekich podróży.

boho 3

W szaleństwie jest metoda

Styl boho nie zna ograniczeń. Niemal wszystko jest w nim dozwolone. Pierwsze skrzypce gra tutaj jednak natura! Dla stylu boho charakterystyczne są naturalne, ekologiczne materiały takie jak bawełna, len, wiklina, rattan, wełna lub drewno. W aranżacjach dominuje biel i kolory ziemi, które zestawia się z soczystymi odcieniami takimi jak burgund, zieleń, turkus lub kobalt. Przytulny i ciepły nastrój to zasługa miękkich poduszek, grubych, mięsistych koców i etnicznych narzut. Dopełnieniem aranżacji jest kolorowa ceramika, plecione kosze, dodatki nawiązujące do sztuki, makramy i ręcznie tkane dywany. Nie sposób nie wspomnieć też o roślinach, dzięki którym - nawet mieszkając w sercu zatłoczonego miasta - można stworzyć swoją prywatną dżunglę!

boho 4

Styl boho w domu

Styl boho we wnętrzach to wygoda, swoboda i przytulność. Przestrzeń powinna być urządzona w taki sposób, by każdy czuł się w niej przyjemnie, bezpiecznie i komfortowo. Na pierwszym planie powinny zatem znajdować się meble wypoczynkowe, fotele, pufy i podnóżki. Ciężkie, masywne meble warto zastąpić tymi o nieco lżejszej konstrukcji, osadzonych na węższych nóżkach. Idealną propozycją do wnętrz boho są meble i dodatki od Madam Stoltz, które stanowią połączenie stylu skandynawskiego z egzotycznymi wpływami.

boho 5

Styl boho w ogrodzie

Styl boho nie jest zarezerwowany tylko dla wnętrz. Na balkonie lub tarasie urządzonym w tej stylistyce doskonale odnajdą sie wyplatane meble i dodatki z materiałów imitujących wiklinę. Wielką popularnością cieszą się fotele wiszące, w których można się bujać i relaksować pod gołym niebem. Aranżując ogród, nie można zapomnieć też o dodatkach - w tym wypadku najlepiej sprawdzą się wzorzyste poduszki, plecione dywany i klimatyczne lampy.


HITY W STYLU BOHO

Piszą o nas
ZNAJDZIESZ NAS NA
Metody płatności
Formy dostawy
pixelpixelpixelpixel