main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Wielkanocny stół

Wielkanocny stół

Wiosna czai się tuż za rogiem, a wraz z nią… Wielkanoc! Choć te święta z pewnością będą inne niż dotychczasowe, wciąż mogą być piękne i wyjątkowe. Styliści 9design pokazują, jak niewiele wystarczy, by we wnętrzu zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera. Przekonują, że kilka designerskich dodatków potrafi zdziałać we wnętrzu cuda i odmienić charakter wielkanocnego stołu nie do poznania. Ciekawi, jakie trendy zdominują tegoroczną Wielkanoc?
image

Uczta dla zmysłów

Pięknie podane jedzenie smakuje lepiej! Nie od dziś wiadomo, że je się także - a może przede wszystkim - oczami. Estetyka i sposób podania potrawy są dziś równie istotne jak jej smak. Najważniejszym elementem aranżacji wielkanocnego stołu jest zatem świąteczna zastawa, która stanowi piękną oprawę dla wielkanocnych potraw, zaostrza apetyt i pobudza zmysły. By uzyskać spójny efekt estetyczny, warto zdecydować się na naczynia z jednej kolekcji.

image

Przedmioty z duszą

Zmęczeni wszechobecną bylejakością i nadmiarem podobnych rzeczy, poszukujemy nietuzinkowych i unikatowych przedmiotów z duszą. Takich, jakich nie ma nikt inny. Naczynia i dekoracje od Majoliki Nieborów to przykład tego, jak w niewielkich i kruchych przedmiotach można ukryć wielką, rodzinną historię. Przedmioty te umiejętnie łączą tradycję z nowoczesnymi tendencjami w sztuce użytkowej, a przy tym pięknie prezentują się na stole.

image

Bliżej natury

Wiodącym trendem w aranżacji wnętrz, jak i samego stołu, jest dziś czerpanie inspiracji z natury. Wracamy do korzeni, łącząc nowoczesne trendy z tradycyjnym rzemiosłem i ręczną produkcją. W kuchni i jadalni dominują takie materiały drewno, len i wiklina. Stół zdobią dziś kolorowe naczynia wykonane z ceramiki, kamionki i porcelany, które nawiązują swoją stylistyką do przeszłości. Przysłowiową kropkę nad “i” w najmodniejszych aranżacjach stołu stanowią suszone trawy w prostych, minimalistycznych naczyniach i wazony o fantazyjnych, geometrycznych kształtach.

image

Ten jeden jedyny

Stół, czyli serce domu - to przy nim toczy się życie rodzinne, świętowane są ważne uroczystości i okazje. Wybór stołu do jadalni może rodzić wiele dylematów: Okrągły czy prostokątny? Rozkładany czy nierozkładany? Drewniany czy szklany? Bez względu na to, powinien być wygodny, praktyczny, solidny i trwały. Trudno o bardziej uniwersalny i ponadczasowy materiał niż drewno. Stół z naturalnego drewna to wybór na lata, który z pewnością będzie służył jeszcze kilku pokoleniom.

WIELKANOCNE HITY

ZNAJDZIESZ NAS NA
Metody płatności
Formy dostawy
pixelpixelpixelpixel