main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Majolika Nieborów. Porcelana, ceramika | salon 9design Warszawa i sklep online

Majolika Nieborów

Liczba produktów 2
Majolika Nieborów

Majolika Nieborów to marka z długą i bogatą historią, którą skrywa w niewielkich, ale jakże wdzięcznych przedmiotach: kaflach, naczyniach i figurkach, które cieszą oko, zachwycając niebywałą starannością i precyzją wykonania. To dodatki wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Stanowią połączenie tradycji z najnowszymi trendami w sztuce użytkowej.

Manufaktura w Nieborowie została założona w 1881 roku przez księcia Radziwiłła - majolika jest dziś tworzona w swoim pierwotnym budynku, a do jej produkcji wykorzystuje się tradycyjne technologie i lokalne materiały. Porcelana Nieborów wytwarzana jest ręcznie. Proces produkcji rozpoczyna się od odpowiedniego uformowania gliny lub porcelany, nałożenia na niego szkliwa ceramicznego, a następnie ozdobienia go majoliką lub złotem. W ten sposób każdy produkt zyskuj swój unikatowy i niepowtarzalny wygląd. Te majolikowe cuda to doskonały pomysł na prezent dla osoby, która lubi przedmioty z "duszą". 

Jeśli właśnie kompletujesz swoją zastawę, sprawdź także inne porcelanowe bądź ceramiczne talerze oraz filiżanki i kubki z naszej oferty.

 

    pixelpixelpixelpixel