main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Jakie zasłony na wymiar wybrać? Aranżacja okien w salonie i sypialni | 9design Magazine

Wszystko, co musisz wiedzieć o zasłonach na wymiar. Przeczytaj zanim zamówiszGdy czujesz, że domowej aranżacji czegoś brakuje, to prawie na pewno chodzi o zasłony. Kaskady miękkiego materiału są dla wystroju wnętrza niczym przysłowiowa wisienka na torcie. Aby idealnie pasowały, warto uszyć je na zamówienie. Wtedy będą dokładnie takie, jak oczekujesz.

Zasłony można kochać lub nienawidzić. Jedni o nich marzą, inni nawet nie chcą o nich słyszeć. Tych drugich, nie przekonają nawet najbardziej ekskluzywne materiały i wymyślne wzory. Spróbujemy więc z tymi niezdecydowanymi.

  • Praktyczne zalety zasłon dla pragmatycznych
  • Zasłony są po prostu piękne. Garść argumentów dla estetów
  • Jakie zasłony wybrać?


Praktyczne zalety zasłon dla pragmatycznych

Zaciemnienie
Zasłony wykonane z grubszych materiałów nie przepuszczają do wnętrza promieni słonecznych. Będą doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń wychodzących na zachód oraz południe. Zawieszone w sypialnianym oknie zadbają o idealne warunki snu (całkowite zaciemnienie poprawia jego jakość).

Wyciszenie
Głośnej ulicy za oknami naszego domu niestety nie przeniesiemy, ale można ją… wyciszyć. Konstrukcja tkanin akustycznych pozwala na uszycie zasłon, które będą niwelować drażniące dźwięki dochodzące z zewnątrz. To rozwiązanie szczególnie polecane do pokojów dzieci, sypialni oraz domowych gabinetów.

Prywatność
No i na koniec to, dlaczego w ogóle zasłony pojawiły się w naszych oknach – by strzec prywatności. Wieki mijają, a im cały czas świetnie to wychodzi. Piękne kotary rozczarują (i zachwycą) każdego wścibskiego sąsiada.
Zasłony są po prostu piękne. Garść argumentów dla estetów

Elegancja
Nic tak nie podkreśli aranżacji utrzymanej w klasycznych stylu jak dumne zasłony, najlepiej do samej podłogi. Do takich wnętrz to prawie obowiązkowy dodatek. Utrzymane w neutralnej kolorystyce, ozdobione delikatnym deseniem, prezentują się... królewsko.

Przytulność
Jak każda tkanina, również zasłony dodają aranżacji przytulnego charakteru. Zamiast dokładać kolejne poduszki na sofę, lepiej pomyśl o tym, co zawiesisz w oknie.

Metamorfoza
Lubisz czasami coś zmienić w domowym wystroju? Wykorzystaj do tego zasłony. Neutralne szarości zamień na egzotyczne kwiaty, wibrujące arabeski lub nowoczesną abstrakcję. Czasami wystarczy jeden szczegół, aby całkowicie odmienić charakter aranżacji.
Jakie zasłony wybrać?

Pora wybrać obsadę dla naszej aranżacji. Zasłony mogą odegrać w niej pierwszoplanową rolę lub pozostać w roli subtelnego dopełnienia. Wzorzyste materiały lub zdecydowane kolory pomogą uczynić z nich gwiazdy wystroju. Już od samego progu będą zwracać na siebie uwagę.

Dekoracje okienne możesz wykorzystać również do wizualnych “manipulacji”. Ich możliwości w tym zakresie można porównać do luster. Małe pomieszczenia będą wydawać się większe jeżeli w oknach powiesisz zasłony wykonane z lekkich tkanin w neutralnych barwach. Zbyt długi pokój optycznie skrócą zasłony w mocnym kolorze lub o wyrazistym wzorze, niski – wydłużą te od sufitu do samej ziemi.

Efekt jaki za pomocą zasłon chcemy osiągnąć w aranżacji to jedna strona medalu. Po drugiej czekają na nas jeszcze względy praktyczne. Zaciemnienie, wyciszenie pomieszczenia – o tym już było. Kolejny z punktów to sposób korzystania z zasłon. Kiedy są tylko dekoracją możesz wzbogacić je o dodatkowe elementy: chwosty, spinki, podwiązki lub pozwolić im swobodnie opadać na parkiet. Jeżeli planujesz je często zasłaniać i odsłaniać, bardziej praktycznym wyborem mogą okazać się krótsze, ko 1,5 cm nad podłogą. To kolejna kwestia do rozważenia przed zamówieniem zasłon.

Tak, wybór zasłon nie zawsze jest taki prosty. Ale od czego są specjaliści?! W 9design w doborze okiennych tekstyliów pomaga Marta – nasza dekoratorka wnętrz. Spotkaj się z nią w Salonie lub zaproś na konsultację do domu. Nasz doświadczony specjalista wprowadzi Ci się w meandry tkanin, wykończeń i sposobów montażu. Razem stworzycie projekt pięknych zasłon, dokładnie takich, o jakich marzysz.W naszej ofercie tekstyliów szytych na indywidualne zamówienie Klienta oprócz zasłon znalazły się również rolety rzymskie, narzuty na łóżko oraz poduszki. Zapoznaj się z naszą nową usługą i umów się na bezpłatne spotkanie z dekoratorem wnętrz.
pixelpixelpixelpixel