main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Meble w stylu art deco. Designerskie od najlepszych marek | Salon meblowy Warszawa 9design

Art deco

Liczba produktów 73

Meble w stylu art deco to nawiązanie do stylu w sztuce, grafice, malarstwie, architekturze i aranżacji wnętrz charakterystycznego dla okresu międzywojennego. Nazwa “art deco” wywodzi się z języka francuskiego - “art” - sztuka i “decoratif” - dekoracyjny. Mówiąc o art deco mamy na uwadze nie jeden a połączenie kilku nurtów. Art deco powstał bowiem z inspiracji barokowym przepychem, geometrycznymi kształtami kubizmu i opływowymi formami secesji. Najważniejszą cechą stylu jest ukazanie piękna przedmiotów codziennego użytku nie pomijając ich funkcji użytkowej. Styl art deco i meble nawiązujące do lat 20 XX wieku mimo upływu lat nadal znajdują swoich wielbicieli. Stanowią przeciwwagę dla mebli w stylu minimalistycznym i skandynawskim i dają ogromne możliwości na tworzenie oryginalnych wnętrz.

Meble w stylu art deco – połączenie perfekcji, luksusu i dekoracyjności

Wyróżnikiem dla mebli w stylu art deco są: regularność, geometria, lśniące powierzchnie i wyraziste kolory. Preferowane kształty to te o ostrych krawędziach jak prostokąty czy kwadraty, ale też okręgi i owale. Kolory: granaty, fiolety, szmaragd i błyszczące elementy zdobnicze (złote, srebrne). Tkaniny obiciowe i dekoracyjne odbijające światło. Wprawdzie dla art deco charakterystyczne są meble drewniane, monumentalne, ale współczesne meble art deco mające nieco lżejszą formę niż ich poprzednicy z minionej epoki. Doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. W modzie są ażurowe konstrukcje, kontrasty i połączenie różnych materiałów. Nadal jednak są to wyrafinowane użytkowe meble z wysokiej klasy materiałów - luksusowe i dekoracyjne. “Diabeł tkwi w szczegółach” - tak można by powiedzieć nie tylko o meblach, ale ogólnie o aranżacji wnętrz w stylu art deco. Bo właśnie dbałość o detale (równomierne rozmieszczenie elementów zdobniczych, złote i marmurowe wykończenia, lśniące tkaniny dekoracyjne, nawet tak z pozoru mało istotne elementy jak uchwyty do mebli czy klamki stanowią kwintesencję art deco.

Stworzenie oryginalnych aranżacji w stylu art deco nie jest trudne

Wystarczy skorzystać z bogatej oferty mebli i dodatków w stylu art deco dostępnych w sklepie internetowym 9design lub wybrać się do salonu stacjonarnego w Warszawie. Zapraszamy!

Jeśli podobają Ci się meble w stylu art deco, sprawdź produkty marki Madame Stoltz.

pixelpixelpixelpixel