main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Stoliki kawowe prostokątne do salonu | salon meblowy Warszawa i sklep online 9desgin

Prostokątne stoliki

Liczba produktów 58

Wygodna sofa i kubek herbaty w dłoni... Potrzeba odpoczynku w komfortowych warunkach sprawiła, że niemal w każdym domu, przestrzeni publicznej czy gastronomicznej zorganizowanie strefy relaksu stało się sprawą priorytetową. Sofa lub fotel i niewielkich rozmiarów, praktyczny stolik to wręcz obowiązkowe wyposażenia takiego miejsca. Wśród wielu modeli, które proponują projektanci i producenci mebli wypoczynkowych, stoliki kawowe prostokątne uchodzą za najbardziej funkcjonalne.

Prostokątne stoliki kawowe a ławy - który mebel wybrać?

Chociaż podobne w wyglądzie, a nawet zamiennie stosowana nazwa dla jednych i drugich, ławyi stoliki prostokątne kawowe to meble o nieco innym charakterze. Stolik kawowy to zwykle mniejsza i lżejsza wersja tradycyjnego stołu. Ława to najczęściej mebel niższy od stolika i wyposażony w praktyczną półkę (chociaż nie zawsze wymienione cechy jednych i drugich są regułą). 

Kształt blatu ma znaczenie

Dlaczego akurat stoliki prostokątne, kiedy na rynku nie brakuje modeli stolików kawowych o różnych kształtach? Wybór odpowiedniego, to rzecz gustu, aranżacji wnętrza i przeznaczenia stolika. To, że stolik kawowy służy jako miejsce do postawienia filiżanki i talerzyka to rzecz oczywista, ale dla nas może być miejscem na laptopa, gazetę czy książkę i wówczas model prostokątny okazuje się najbardziej funkcjonalny.

Stoliki kawowe prostokątne i ich różne wydania

Stoliki prostokątne to modele wbrew pozorom wcale nie nudne i oklepane. Wśród nich znajdziesz nie tylko tradycyjne drewniane stoliki prostokątne, ale i oryginalne perełki, chociażby stoliki kawowe będące połączenie różnych materiałów np. metalowe nogi i drewniany blat, czy drewniane nogi i blat szklany. Stolik kawowy nie musi mieć okrągłego blatu (mimo że to popularny model). Warto dać szansę stolikom prostokątnym, bo one również potrafią być eleganckie i nietuzinkowe.

Aby nie zagracić przestrzeni stolika, dobrym pomysłem mogą być praktyczne gazetniki. Wybierz model, który będzie optycznie pasował do reszty aranżacji i odkładaj tam czytane książki czy gazety.

pixelpixelpixelpixel