main-topbar projector-topbar navigation-topbar search-topbar newsletter-topbar
Stoły drewniane do jadalni nowoczesne: duże, rozkładane | Salon meblowy Warszawa 9design

Stoły drewniane do jadalni

Liczba produktów 107

Aż trudno uwierzyć, że kiedyś naszym praprzodkom za stół służyła wydzielona płaska powierzchnia bezpośrednio na podłożu. Klasyczny stół, taki z drewnianym bądź kamiennym blatem wspartym zwykle na 4 nogach - wspornikach zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom słynącym z zamiłowania do bankietów. W kulturze europejskiej to w średniowieczu stoły drewniane ?rozgościły się? na dobre i ich pozycja jako głównego i niezastąpionego mebla w naszych domostwach trwa nieprzerwanie do dziś. Mimo, że wraz z postępem technologicznym do produkcji stołów wykorzystuje się współcześnie przeróżne materiały zarówno naturalne jak i syntetyczne to za synonim elegancji, prostoty i trwałości nadal uważa się drewniane stoły do jadalni czy salonu.

Duże drewniane stoły do jadalni jako symbol domowego ogniska

Nie żadne plastikowe, ale solidne, praktyczne i piękne zarazem - drewniane stoły. Do salonu, jadalni czy kuchni. To przy nim gromadzi się rodzina na wspólny posiłek, to przy nim zasiadasz z przyjaciółką do kawy i pogawędki i przy nim toczą się rodzinne i towarzyskie rozmowy. Dlaczego warto wybierać właśnie stoły drewniane? Bo nadają wnętrzom charakteru i niepowtarzalności. Tak jak nie ma dwóch identycznych kawałków drewna, tak nie ma dwóch jednakowych drewnianych stołów. Układ słoi, sęków, wybarwienie - każdy stół jest niepowtarzalny, a do tego wyjątkowy, a jednocześnie jest także symbolem rodziny, trwałości i stałości.

Stoły nowoczesne drewniane i ich uniwersalność aranżacyjna

Dzisiaj o drewnianych stołach możemy śmiało powiedzieć, że pasują do każdego wnętrza. A to dlatego, że projektanci i producenci mebli dokładają wszelkich starań, by każdy znalazł stół, jakiego potrzebuje. Stoły drewniane rozkładane nowoczesne i stoły klasyczne, o prostej konstrukcji. Stoły fornirowane, czyli wykończone naturalną okleiną drewnianą i stoły z litego drewna. Prostokątne, kwadratowe i okrągłe. Małe i całkiem spore, a nawet takie, które z niewielkich rozmiarów w kilka chwil stają się stołami gotowymi ugościć gromadę biesiadników (stoły do jadalni rozkładane drewniane to doskonała opcja w każdym domu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam przyjmować gości).

Co by nie powiedzieć i nie napisać o stołach drewnianych to wciąż za mało, by oddać ich charakter. Dlatego zapraszamy także do naszego salonu stacjonarnego 9design w Warszawie, by na własne oczy przekonać się jaki potencjał skrywają drewniane stoły z naszej oferty. Do stołu niezbędne będą także drewniane krzesła do jadalni, które stworzą spójną całość.

pixelpixelpixelpixel